Klocki Lego są ponadczasowe! Na Ukraińskich Czwartkach takie oto zabawy dla małych i dużych. »

Bibliotekę w filii nr 5 odwiedziła klasa 1a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie. Dzieci wysłuchały opowiadań z książki "Po prostu mama" i rozmawiały o wyjątkowych cechach swoich mam. Następnie zainspirowane opowiadaniem "Laurka" wykonały upominki na zbliżający się Dzień Matki. »

Pod takim hasłem odbyły się zajęcia w świetlicy z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. By wprowadzić dzieci w tematykę zajęć na początek wysłuchały opowieści pt. "Wieża Eiffla w Paryżu - Jadwiga Przygoda I Franciszek Wszędobylski odkrywają stolice Europy" z serii Geografia dla najmłodszych. »

Spotkanie grup zabawowych odbyło się w Tygodniu Bibliotek. Przygotowano dla dzieci moc atrakcji.
Na początku maluchy w teatrzyku kamishibai wysłuchały bajki Doroty Gellner „Piłka”. Następnie w naszym parku przygotowano mini tor przeszkód. Był: hula hop i rzucanie kolorowych piłek, drabinka z makaronów, rzucanie woreczków do kosza, trafianie piłką do ekologicznej bramki, a na koniec kolorowe bańki. Wszyscy świetnie się bawili.
»

W czasie lekcji bibliotecznej uczniowie kl. 2 SP nr 5 dowiedzieli się jak powstaje książka. »

W Bibliotece w Golinie zapachniało wiosną, bo na zewnątrz trudno ją poczuć. Jest jeszcze zimno. »

Kolejne szkolenie w ramach projektu Centrum Wsparcia Projektowego. Tym razem nasi liderzy zdobywali wiedzę na temat fundraisingu czyli zdobywania funduszy na działalność bez udziału w konkursach grantowych. Szkolenie prowadziła przeprowadzone przez Anna Mędrzak z PISOP. »