Biblioteka

Na przedwakacyjnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki zmierzyliśmy się po raz pierwszy z komiksem. „Słowa mogą wszystko” Sualzo, Silvia Vecchini można by nazwać bardziej powieścią graficzną i może dlatego była łatwiejsza do przeczytania. Niektórzy klubowicze przyznali, że mają kłopot z czytaniem komiksu. Bohaterką komiksu jest nastolatka, która jest w trudnym momencie życia. Historia Sary pokazuje, jak ważne są słowa i jak istotna w życiu każdego jest rozmowa. Rozmowa ma moc. »

Przedwakacyjne spotkanie w Klubie e-Seniora dotyczyło przesyłania dużych plików poprzez WeTransfer (zarówno na smartfonie jak i na komputerze). Rozmawialiśmy też o tym jak sztuczna inteligencja widzi człowieka przyszłości. Artykuł z Gazety Wyborczej skłonił nas do dyskusji o przyszłości szkół wyższych. »

Zioła wykorzystaliśmy także na zajęciach dla dzieci z Niepublicznego Przedszkola Promyczek w Jarocinie. W ramach akcji Kwiatoteka tworzyliśmy bukiety dla tatusiów, przeglądaliśmy książki o przyrodzie, ćwiczyliśmy skakanie i bawiliśmy z się z hula-hop. Zbliża się lato - porozmawialiśmy też sobie o tekście książki "Wakacje bez rodziców" z serii Przygody Fenka. »

Na Dzień Mamy szyliśmy torby, a na Dzień Taty robiliśmy woreczki lawendowe dla tatowych samochodów. Nie tylko będzie ładnie pachnieć i wyglądać ale też cały czas przypominać tatom ich pociechy! »

Na pierwsze spotkanie w ramach inicjatywy oddolnej BLISKO pt. "PoznajMY Wielkopolskę", które odbyło się w Kamienicy Kultury w Jarocinie, przybyły wychowanki z Wielkopolskiego Samorządowego Zespołu Placówek Terapeutyczno -Wychowawczego w Cerekwicy oraz uczniowie z klasy II c ze Szkoły Podstawowej nr 5 Jarocinie. »

Biblioteka Główna zorganizowała podróż do czasu PRL-u „A kiedyś było tak”. Dawne gry i zabawy inspirowane były książką Elizy Piotrowskiej „Ciocia Jadzia w PRL-u”. »

W Cielczy odbyło się spotkanie integracyjne klubów seniorskich. Inspiracją wydarzenia była wielkopolska gwara w postaci książki Jadwigi Podeszwy "Gwara Ziemi Jarocińskiej" oraz tradycje muzyczne i taneczne Wielkopolski. »

Nasze stoisko na festynie Wielkopolskie Centrum Recyklingu w Jarocinie "Ekoświętowanie" i 6. edycja konkursu "Region czysty na 6!" Przygotowałyśmy dla uczestników zajęcia plastyczne, podczas których mogli stworzyć z ekomateriałów drzewka, statki i ważki! »

Dziś zakończyła się kolejna edycja grup zabawowych. Pożegnaliśmy nasze maluszki, które od września pójdą do przedszkola. Spotkanie rozpoczęto od zabawy z książkami „Zwiedzam miasto” i „Zabawki” podczas, których dzieci odkrywały świat. Następnie dzieci wspólnie z opiekunami malowały krasnale na koszulkach oraz hasła zapraszające do biblioteki na torbach. Tak wykonane pamiątki zabrały ze sobą. »

Uczniowie z Akademii Dobrej Edukacji w Jarocinie mieli okazję poeksperymentować. Pod lupę wzięliśmy tym razem jajko, papier i spinacze. Sprawdzaliśmy szybkość obracanego jajka i dowiedzieliśmy się od czego to zależy. Z czego robi się papier i czy jego grubość ma znaczenie? Na zakończenie były sztuczki ze spinaczami. Wszystko to na podstawie serii książek "Przygody z nauką" C. Jugla i J. Guichard (Akademia Mądrego Dziecka). »

Powrót na górę