Biblioteka

Drugi dzień ferii w Mieszkowie przeznaczyliśmy na wykonanie przybornika z puszek, który ozdobiliśmy guzikowymi kwiatkami. Dalszą część przeznaczyliśmy na rywalizację sportową, gdzie liczył się refleks. Ostatni dzień to najsłodsza część ferii. Dziewczęta zajęły się wypiekami. Oprócz guzikowych ciastek powstały także inne smakowite wzory, które zostały przyozdobione barwnym lukrem. »

Ferie 2024 we filii w Mieszkowie przebiegały pod hasłem „Guzik i Kleks”. Pierwszego dnia uczestniczki miały wystylizować się na pana Kleksa, kolorując papierowe brody i okulary. Stylizacje zostały oczywiście uwiecznione a wydrukowane zdjęcia wypełniły wykonane przez dziewczyny guzikowe ramki. Na zakończenie uczestniczki przygotowały tor do walki o „Wielkiego Guzika”. Rywalizację wygrała Zosia, zgarniając niecodzienne trofeum. »

Za nami pierwszy dzień z Panem Kleksem w witaszyckiej bibliotece.
Wszystko zaczęło się od listu od profesora, w którym zachęcił uczennice do rozwiązywania przygotowanych zadań. Po wysłuchaniu czytanych fragmentów lektury powstały piękne portrety Ambrożego Kleksa.
»

Uczestnicy bibliotecznych zajęć zostali zaproszeni do rozpoznawania przedmiotów zgromadzonych w rupieciarni i omówieniem ich przeznaczenia. Dopasowywali też przedmioty w odpowiedniej kolejności do nazwy - do wygrania było "oko Pana Kleksa". Bawiliśmy się też z hula-hopami i przędliśmy litery! »

Kocie szaleństwo w naszej bibliotece! Dosłownie - chętnych na warsztaty tworzenia kocich magnesów było tyle, że trzeba było stworzyć aż 4 grupy i w każdej był komplet. Tworzyli mali i duzi, i całkiem duzi z pomocą mamy, taty, babci, cioci lub bez pomocy! »

Weekend z DKK. Najpierw spotkanie z książką "Drugi mąż czwartej żony" Waldemara Kuligowskiego. Poznajemy w niej historię małżeństw między innymi z Indii, Nepalu, Malezji, Chin - często bardzo inną niż takie do jakich jesteśmy przyzwyczajeni w naszym kręgu kulturowym. Jedno spotkanie to dla nas mało i w sobotę spotkaliśmy się na koncercie Błażeja Króla. Kto nie był niech żałuje! W marcu czytamy "Jedz i żyj zgodnie z porami roku" Bożeny Żak-Cyran. Naszym gościem będzie dietetyk Marta Kłopocka z "Pora na banana". »

W ramach współpracy ze szkołą bibliotekarka z Filii w Wilkowyi zorganizowała zajęcia dla dzieci z półkolonii z Zespołu Szkół Zaradni Odważni Oryginalni. Hasłem tegorocznych ferii zimowych jest Akademia Pana Kleksa, dlatego na początku dzieci zapoznały się z książką Jana Brzechwy. »

Z Panem Kleksem bawiły się też w filii w Golinie tamtejsze przedszkolaki! Były wiersze, piosenki z starszej adaptacji filmowej, kolorowanki i zabawa w robienie kleksów! »

Nasze zajęcia podczas ferii związane z Akademią Pana Kleksa cieszyły się ogromnym zainteresowaniem! Panie bibliotekarki stworzyły niesamowitą atmosferę zapraszając dzieci do laboratorium Pana Ambrożego! »

W filii w Golinie dzieci bawiły się razem z Panem Kleksem. Były puzzle, kolorowanki i tworzenie walentynkowych serduszek z piegów. Dzieci mogły też pograć w planszówki! »

Powrót na górę