JOK Jarocin

W Jarocińskim Ośrodku Kultury odbyła się pierwsza edycja Festiwalu Piosenek o Jarocinie. Imprezę zorganizował Klub Społeczny "Jarocino" działający na Ługach. »

Już po raz trzeci Miejski Dzień Dziecka zorganizowano we współpracy z jarocińskimi stowarzyszeniami! Pogoda niestety nam nie dopisała i wydarzenie musiało zostać przeniesione z pleneru pod gościnny dach Jarocin Sport ale dopisała publiczność - zwłaszcza ta najmłodsza! »

W JOK Jarocin po raz czwarty odbył się koncert pt. „Co śpiewa wiatr”. Tym razem seniorzy - artyści amatorów, członkowie chóru „Zawsze Młodzi”, zaprezentowali piosenki z repertuaru Eleni oraz Jacka Silskiego. Drugiego dnia uczestnicy śpiewali utwory wybrane przez siebie. »

Kolejny jubileusz za nami - tym razem 60-lecie działalności obchodziło Społeczne Ognisko Muzyczne. We wspaniałym koncercie udział wzięli obecni podopieczni, którzy kształcą się muzycznie i wokalnie oraz absolwenci. Było dużo wzruszeń i wspaniałej muzyki! »

W JOK Jarocin odbyły się niezwykłe urodziny - 40 lat działalności obchodził Zespół Folklorystyczny "Snutki" z Potarzycy! Wydarzeniu towarzyszyła wystawa zdjęć stanowiąca dokumentację dorobku artystycznego zespołu kierowanego nieprzerwanie przez Państwa Aleksandrę i Jarosława Mendelskich! »

W JOK Jarocin odbyło się spotkanie z Justyna Zawieja promujące jej autorską książkę kucharską. Było trochę o autorce, o pomyśle na książkę i miłości do gotowania i nie tylko! Drugą część spotkania wypełniły zajęcia praktyczne. Uczestnicy wykonywali proste przepisy z książki oraz zapoznali się z ciekawymi narzędziami kuchennymi, które pomagają "ozdobić" potrawy! Była też okazja do zakupu książki i zdobycia autografu. »

W ramach naszego udziału w projekcie BLISKO i realizacji projektu "Biblioteka na wyciągnięcie ręki" zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Jarocin oraz powiatu jarocińskiego do konkursu GENERATOR POMYSŁÓW! Do rozdania mamy 23.800 zł na projekty edukacyjno-kulturalne, animujące lokalną społeczność wokół i z biblioteką! »

Dziś kończymy nasze działania w BLISKO realizując projekt BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. »

W piątek na scenie w JOK Jarocin świętowaliśmy XX-lecie działalności muzycznej Sigma NGWM. Jarociński raper - klasyk tego gatunku już 20 lat na scenie. »

Za nami ostatnie szkolenia w BLISKO i naszym projekcie BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. Przez dwa ostatnie dni (poniedziałek i wtorek) bibliotekarze z naszymi partnerami (przedstawicielami stowarzyszeń, klubów społecznych i lokalnych liderów) poszerzali swoją wiedzę z diagnozy potrzeb i promocji wśród lokalnej społeczności. Było ciekawie, intensywnie oraz bardzo kreatywnie a to wszystko za sprawą prowadzącej Agaty Wittchen-Barełkowskiej. Dziękujemy za obecność i zaangażowanie! Do zobaczenia za rok! »

Powrót na górę