JOK Jarocin

W JOK Jarocin odbyło się spotkanie z Justyna Zawieja promujące jej autorską książkę kucharską. Było trochę o autorce, o pomyśle na książkę i miłości do gotowania i nie tylko! Drugą część spotkania wypełniły zajęcia praktyczne. Uczestnicy wykonywali proste przepisy z książki oraz zapoznali się z ciekawymi narzędziami kuchennymi, które pomagają "ozdobić" potrawy! Była też okazja do zakupu książki i zdobycia autografu. »

W ramach naszego udziału w projekcie BLISKO i realizacji projektu "Biblioteka na wyciągnięcie ręki" zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Jarocin oraz powiatu jarocińskiego do konkursu GENERATOR POMYSŁÓW! Do rozdania mamy 23.800 zł na projekty edukacyjno-kulturalne, animujące lokalną społeczność wokół i z biblioteką! »

Dziś kończymy nasze działania w BLISKO realizując projekt BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. »

W piątek na scenie w JOK Jarocin świętowaliśmy XX-lecie działalności muzycznej Sigma NGWM. Jarociński raper - klasyk tego gatunku już 20 lat na scenie. »

Za nami ostatnie szkolenia w BLISKO i naszym projekcie BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. Przez dwa ostatnie dni (poniedziałek i wtorek) bibliotekarze z naszymi partnerami (przedstawicielami stowarzyszeń, klubów społecznych i lokalnych liderów) poszerzali swoją wiedzę z diagnozy potrzeb i promocji wśród lokalnej społeczności. Było ciekawie, intensywnie oraz bardzo kreatywnie a to wszystko za sprawą prowadzącej Agaty Wittchen-Barełkowskiej. Dziękujemy za obecność i zaangażowanie! Do zobaczenia za rok! »

Spotkanie z Jarkiem Szubrychtem autorem książki "Skóra i ćwieki na wieki. Moja historia metalu" oraz wielu innych książek głównie o tematyce muzycznej, odbyło się w ramach Black West Festiwal. »

Znany i lubiany aktor teatralny, telewizyjny tym razem odwiedził Jarocin w roli prowadzącego program podróżniczy „Zakochaj się w Polsce”. W trakcie spotkania nasz gość opowiadał jak wygląda praca na planie filmowym oraz o tym, jaki sztab ludzi pracuje przy produkcji serialu. Na przedstawianych zdjęciach i filmach przedstawił z jakimi wyzwaniami niekiedy wiążą się sceny, które później możemy oglądać w poszczególnych odcinkach serialu. »

Gra spacerowa po Jarocinie oraz szlaki turystyczne były tematem spotkania z uczniami kl. IV SP nr 2 w Jarocinie. Wspólnie w terenie szukaliśmy nieoczywistych elementów malej architektury i zabytków w okolicach Rynku. Co okazało się nie lada wyzwaniem i nowym doświadczeniem. Przewodnikiem była książka Joanny Jodełki "Jarocin dla dzieci: gra spacerowa". »

Rozmowy, warsztaty, spotkania i koncert Miksera oraz strefy aktywności w JOK Jarocin oraz czas dla siebie - tak było podczas pierwszego spotkania dla młodzieży w JOK Jarocin. »

Powrót na górę