Wzmocnienie kapitału psychologicznego liderów NGO było tematem pierwszego w tym roku szkolenia dla przedstawicieli organizacji pozarządowych w ramach projektu Centrum Wsparcia Projektowego, które przeprowadziła Anna Agata Nowak. »

Uczniowie z klas IV, V i VI ze Szkoły Podstawowej z Wojciechowa odwiedzili Oddział dla dzieci i młodzieży. W związku z zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego przygotowano dla nich językowe kodowanie. »

Z okazji Dnia Kota maluchy i ich mamy zostały zaproszone na kocie zajęcia! Na początku spotkania przeczytano bajkę „Feliks i Ryska z ulicy Czereśniowej”. »

Choć kalendarzowa zima w pełni, pogoda nas nie rozpieszcza. Wieje, leje a tu ferie . Każdy chętnie poszedłby na dwór i ulepił pięknego bałwana. »

W krainie kolorowych bałwanków gościliśmy dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Marcinek”. Przeczytano bajkę Bałwanek , która zainspirowała do udziału w zabawach. »

Biblioteka w Golinie z wakacyjną wizytą u przedszkolaków. Było głośne czytania "Brzydkiego kaczątka" oraz gry i zabawy, a na koniec dzieci wykonały zakładki ze starych, zaczytanych i zniszczonych już książek. »

W czwartek przed feriami z okazji Dnia Australii bibliotekę w Witaszycach odwiedziła klasa I a, do której uczęszcza jeden chłopiec z Ukrainy o imieniu Nazar. Po wysłuchaniu książki pt. „Koala, który się trzymał” i rozmowie o jej treści uczniowie poznali wiele ciekawostek związanych z Australią. »

Podczas lekcji bibliotecznej uczniowie kl. 1, ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie, wysłuchali opowiadania o zimowej przygodzie Kubusia Puchatka. »

Kolejne polsko-ukraińskie czwartki w Kamienica Kultury za nami!!
Чергові польсько-українські четверги в Kamienica Kultury позаду!!
»