Już niedługo Wielkanoc, dlatego do biblioteki w Wilkowyi na głośne czytanie przybyły 4-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni, z dziewczynką z Ukrainy. »

Tym razem ukraiński czwartek w wersji wyjazdowej. Odwiedziliśmy Planetarium w Potarzycy, które w tym roku obchodzi 30-lecie swej działalności. Mogliśmy uczestniczyć w seansie astronomicznym pod kopułą oraz obejrzeć Astronomiczny Ogród. »

Wiosenne kodowanie w bibliotece w parku. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie, kodowali na macie zadania matematyczne, układali historyjkę obrazkową, zagrali w przekładankę logiczną. Na zakończenie zajęć dzieci kodowały drogę i aktywność robota w aplikacji Photon Coding. »

Bajka o Fenku, który wraz z rodzicami pracował w ogrodzie, wprowadziła dzieci z przedszkola w Wilkowyi w temat wiosennych prac na świeżym powietrzu. Dzieci miały także okazję przyjrzeć się kilku narzędziom ogrodniczym. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną – bukieciki z żółtymi i niebieskimi kwiatami. »

Dziś organizacje pozarządowe ponownie szkolą się w Kamienica Kultury, tematem promocja organizacji! »

W słoneczny czwartkowy poranek odbyły się grupy zabawowe. Spotkanie rozpoczęto czytaniem bajki „Kto mieszka w ogrodzie”. »

Wiosenne zajęcia rozpoczęły się zapoznaniem z biblioteką i jej księgozbiorem. Uczniowie dowiedzieli się co należy wykonać aby stać się czytelnikiem. »

Wiosenne gąsienice, puzzle, słomkowe klocki i roblox oto gama zajęć na ukraińskim czwartku. Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy na kolejne. »

W Dniu Kobiet gościliśmy uczniów z klasy III B Szkoły Podstawowej nr 5 z Jarocina. Wysłuchali opowiadania „Zosia Iskierka, przyszła Liderka”. »

Na grupach zabawowych powitano dzieci za pomocą odgłosów zwierząt wykorzystując książkę Wioli Wołoszyn z serii "Jano i Wito. Dźwięk otwór”. »