Punkt informacji turystycznej

W listopadzie 2019 roku filię nr 1 wraz z punktem  przeniesiono do „Kamienicy Kultury”, Rynek 17. Nowa lokalizacja jest również bardzo korzystna, gdyż punkt znajduje się w centrum miasta. Zabytkowa kamienica, w której się obecnie mieści, dzięki przebudowie zyskała nowoczesne oblicze. Nie zapomniano jednak o jej ciekawej historii, do której nawiązują nazwy pomieszczeń i ich opisy. Od tego miejsca warto rozpocząć zwiedzanie Jarocina.

Czytelnia, w której znajduje się punkt, służy mieszkańcom Jarocina oraz turystom odwiedzającym miasto. Można w niej skorzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu, nabyć aktualne mapy, ulotki, wydawnictwa regionalne i pamiątki oraz otrzymać informację turystyczną. Biblioteka oferuje też dostęp do księgozbioru regionalnego oraz prasy.

Miejsce to poprzez swoją działalność promuje region poprzez współorganizowanie rajdów rowerowych, spotkań z podróżnikami czy regionalistami. W punkcie opracowuje się i wydaje ulotki o tematyce regionalnej.

Punkt Informacji Turystycznej posiada stronę internetową turystyka.jarocin.pl  i fanpage na Facebooku: Punkt Informacji Turystycznej w Jarocinie.

Na stronie znajdują się m.in. informacje na temat bazy gastronomicznej, hotelowej i rekreacyjnej.

Obecnie, według kryteriów wyznaczonych przez Polską Organizację Turystyczną oraz Wielkopolską Organizację Turystyczną z Poznania, centrum posiada jedną gwiazdkę.

Zachęcamy do samodzielnego odkrywania turystycznych i historycznych atrakcji regionu: Questy do pobrania

Questy można pobrać również ze stron turystyka.jarocin.pl, www.regionwielkopolska.pl/, www.questy.com.pl oraz www.questing.pl

Aplikacja Legendoczytacze na szlaku: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.itgenerator.jarocinapp&hl=pl_PL

          

Kontakt:

Sławomira Woźniczka, tel.  690 173 807
mail: turystyka@jarocin.pl 
strona internetowa: http://turystyka.jarocin.pl/

Certyfikat dla naszego punktu

Certyfikat dla naszego punktuDzisiaj przypada światowy Dzień Turystyki! Wielkopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki natomiast odbyły się już w piątek 23 września w Pałacu Baborówko niedaleko Szamotuł.

W części oficjalnej programu nastąpiło również wręczenie Certyfikatów Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Trafił on również do Punktu Informacji Turystycznej w Jarocinie. W części krajoznawczej zwiedzaliśmy Szamotuły przemysłowo. Międzynarodowe święto turystyki obchodzone jest od 1979 roku.

Jarocińskie Centrum Informacji o Regionie nadal w grze!

Jarocińskie Centrum Informacji o Regionie nadal w grze!Nasz punkt informacji utrzymał nadal dwie gwiazdki.

Wczoraj 19 listopada na uroczystej gali w Hotelu Mercure w Poznaniu Wielkopolska Organizacja Turystyczna przyznała certyfikaty dla punktów/centrów informacji turystycznej z Wielkopolski na lata 2015/2016. 
Certyfikat do obejrzenia tutaj a tu link do Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej

Pkt. inf. turystycznej

Powrót na górę