Biblioteka w parku gościła uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Jarocina. W związku ze zbliżającym się Dniem Taty, dzieci wysłuchały opowiadania Ulf Stark „Jak tata się z nami bawił”. Następnie zaproszono ich do kodowania wieży z kubków przy pomocy gumki i sznurków, które mogą wykorzystać w zabawach z tatą. »

Na ostatnim spotkaniu przed wakacjami na grupie zabawowej było bardzo wesoło. Obchodziliśmy Dzień Taty. Dzieci wysłuchały bajeczki „Super Tata”, grały w piłkę i ćwiczyły rzuty do kolorowych koszy. Na koniec przy pomocy rodziców wykonały ozdobne ramki do zdjęć. Był to prezent dla Taty. »

Już niedługo lato i wakacje, dlatego to było tematem spotkania w bibliotece w Wilkowyi 4-latków z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. Zajęcia rozpoczęły się od głośnego czytania opowieści o pszczółce Gai i poszanowaniu przyrody. »

Ukraińskie Czwartki zawsze pełne wrażeń! Tym razem byliśmy w Strefie Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA w Muzeum Regionalne w Jarocinie. Dużo frajdy zapewnił nam też plac zabaw w parku. »

Z okazji zbliżającego się Dnia Oceanów dzieci z przedszkola w Wilkowyi za pomocą książek zajrzały w morskie głębiny. Dzięki temu poznały niektóre gatunki Oceanicznych stworzeń. Wśród nich były meduzy. »

Dziś na grupach zabawowych dzieci zamieniły się w artystów rysując kredą na szarym papierze. Powstały piękne esy floresy. Następnie maluszki zaproszono do wspólnej zabawy w chowanego wykorzystując książki z serii „Akademia Mądrego Dziecka. Zabawa w chowanego”, w których pod klapkami ukryte były bajkowe postacie. »

Grupa „Motylków” z Przedszkola „Słoneczko” z Kotlina gościła dzisiaj w Oddziale dla Dzieci. Z wielkim zainteresowaniem poznawały królestwo książek. »

Dużymi krokami zbliża się Dzień Mamy. Z tej okazji na grupach zabawowych milusińscy wraz mamami wykonali słomkowy naszyjnik i bransoletkę. Na koniec uczestniczyli w zabawach na świeżym powietrzu. »