Ostatnia wizyta studyjna w tym roku w ramach #BLISKO. Byliśmy w bibliotece w Gostyniu, a ekipa naszego JOKu w gostyńskim odpowiedniku GOK Hutnik. »

Tego się nie spodziewaliśmy! Zainteresowanie lukrowaniem przerosło nasze oczekiwania. Już przed 10.00 ustawiały się cię chętni do dekorowania rogali, a potem właściwie nie było chwili przerwy! »

Od czwartku do soboty w naszej czytelni będą odbywać się warsztaty historyczno-hagiograficzne z pracownikami Biblioteki i jarocińskiego Muzeum. Ważnym elementem zajęć będzie szycie płaszcza świętego Marcina! Zapraszamy! »

W ramach naszego projektu prowadzimy intensywne badania różnymi metodami i wśród bardzo urozmaiconej grupy naszych odbiorców i mieszkańców. Są wśród nich dzieciaki - ich zdanie jest dla nas bardzo ważne. Jesteśmy ciekawi co jeszcze by chcieli znaleźć dla siebie w naszych bibliotekach. »

Za nami ostatnie szkolenia w BLISKO i naszym projekcie BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. Przez dwa ostatnie dni (poniedziałek i wtorek) bibliotekarze z naszymi partnerami (przedstawicielami stowarzyszeń, klubów społecznych i lokalnych liderów) poszerzali swoją wiedzę z diagnozy potrzeb i promocji wśród lokalnej społeczności. Było ciekawie, intensywnie oraz bardzo kreatywnie a to wszystko za sprawą prowadzącej Agaty Wittchen-Barełkowskiej. Dziękujemy za obecność i zaangażowanie! Do zobaczenia za rok! »

Znany i lubiany aktor teatralny, telewizyjny tym razem odwiedził Jarocin w roli prowadzącego program podróżniczy „Zakochaj się w Polsce”. W trakcie spotkania nasz gość opowiadał jak wygląda praca na planie filmowym oraz o tym, jaki sztab ludzi pracuje przy produkcji serialu. Na przedstawianych zdjęciach i filmach przedstawił z jakimi wyzwaniami niekiedy wiążą się sceny, które później możemy oglądać w poszczególnych odcinkach serialu. »

Gra spacerowa po Jarocinie oraz szlaki turystyczne były tematem spotkania z uczniami kl. IV SP nr 2 w Jarocinie. Wspólnie w terenie szukaliśmy nieoczywistych elementów malej architektury i zabytków w okolicach Rynku. Co okazało się nie lada wyzwaniem i nowym doświadczeniem. Przewodnikiem była książka Joanny Jodełki "Jarocin dla dzieci: gra spacerowa". »

Za nami druga z zaplanowanych wizyt studyjnych do naszych sąsiadów. W październiku pojechaliśmy do Krotoszyna. Wymiana doświadczeń i moc inspiracji z Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie oraz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury - oto z czym wróciliśmy! »

I finał "Kamienicy pełnej gwary" - spotkanie z Waldemarem Wierzbą. Nieźle se pogodaliśmy. Było o pyrach, gzice, sznece z glancem ale też przekłady epokowych dzieł literatury polskiej na wielkopolską gwarę. »

Tytki i warzechy królowały na zajęciach plastycznych poprzedzających spotkanie autorskie z Waldemarem Wierzbą. Uczestnicy podeszli do tematu bardzo kreatywnie. Powstały tytkowe duszki i warzechowe laleczki! »