W Kamienicy pełnej gwary właśnie zakończyły się warsztaty "Na dworze króla Pyry". Zajęcia dla klasy 5 okazały się wspaniałą podróżą w dawne czasy, do XIX wiecznego Poznania oraz do poznania historii pyry i jej znaczenia nie tylko w kuchni wielkopolskiej! »

Silny zespół - silna marka! Za nami ostatnie szkolenia w ramach projektu BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. Wspólnie z Agatą Wittchen-Barełkowską rozmawialiśmy w 6 grupach zespołowych z trzech perspektyw: ja na zewnątrz, ja wewnątrz i ja jako ja w zespole! Było intensywnie i ciekawie! »

Wspólnie z zespołem WIELKOPOLANIE z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej oraz Centrum Animacji w Poznaniu zabraliśmy uczestników sobotniego popołudnia w podróż po dawnych tańcach i zwyczajach taneczno-muzycznych Wielkopolski. »

Za nami pierwsze próby z mieszkańcami i członkami stowarzyszenia Bellator Societas z Poznania. »

Jesteśmy po pierwszej plenerowej próbie do inscenizacji świętomarcińskiej 11 listopada. Ćwiczyła ekipa mieszkańców Jarocina pod czujnym okiem Bellator Societas »

Wtorek i środa upłynęły nam pod znakiem diagnozy, badań potrzeb naszych użytkowników jako podstawy do budowania jeszcze lepszej oferty kulturalnej dla mieszkańców. »

W poniedziałek odbyła się uroczysta konferencja podsumowująca projekty norweskie realizowane od 2022 roku przez naszą bibliotekę. Zaproszeni goście: przedstawiciele władz Gminy Jarocin, instytucji kulturalnych, edukacyjnych i społecznych oraz partnerzy projektu i uczestnicy wysłuchali dwóch wystąpień Agaty Wittchen-Baryłkowskiej o liderstwie oraz Katarzyny Bryczkowskiej o blaskach i cieniach partnerstwa i obejrzeli filmik podsumowujący trzy projekty. »

Zanany i lubiany pisarz i podróżnik, autor książek dla dzieci i dorosłych spotkał się z uczestnikami projektu NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. Tym razem miejscem spotkania była nieczynna stacja Brzostów i gościnne progi Stowarzyszenia "Szerokim Torem" - Jarocińska Kolej Drezynowa. »