W Nowy Rok weszliśmy z przytupem. Nie odbyło się to za sprawą lektury na styczeń „Łabędź” S. Trojanowskiej ale za sprawą Jadwigi Podeszwy - naszej klubowiczki, która z okazji swych 2x40-tych urodzin zafundowała tort. »

Biblioteka w Wilkowyi przygotowuje się do obchodów Dnia Patrona Zespołu Szkół Zaradni Odważni Oryginalni. Na spotkaniu Klubu Seniorek panie przeglądały książki o Powstaniu Wielkopolskim i wspominały naszych bohaterów tego zwycięskiego zrywu. »

Pierwsze spotkanie grup zabawowych w Nowym Roku rozpoczęto od opowiadania bajki ”Kocham Cię, Babciu! Kocham Cię, Dziadku!” z serii Świnka Peppa. »

W tym tygodniu obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka, dlatego z tej okazji do biblioteki w Wilkowyi zostały zaproszone 4-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni, gdzie uczęszcza jedna dziewczynka z Ukrainy. Na początku dzieci wysłuchały książeczki o wnuczku Fenku, który zrobił piękne prezenty dla swoich babć i dziadków oraz dwóch innych opowiadań. »

"Powstanie Wielkopolskie na Ziemi Jarocińskiej" to nazwa wystawy, którą prezentujemy dzięki Muzeum Regionalne w Jarocinie w Sali Zgody w Kamienica Kultury. »

W tym roku dzięki wsparciu z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupiliśmy 2.013 książek »

W czwartek bibliotekę w Golinie odwiedziły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola w Golinie. Dzieci wysłuchały opowiadania o "Najpiękniejszej choince". »

W klimacie Świąt Bożego Narodzenia spotkałyśmy się z podopiecznymi z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Cerekwicy. »

Polscy piłkarze w meczu z Arabią Saudyjską byli zwycięscami czy zwycięzcami? Szóstego grudnia obchodzimy Mikołajki czy mikołajki? »