Tegoroczne działania w amfiteatrze nasza Biblioteka, przy wsparciu Instytutu Książki, zakończyła kolorowym, muzycznym akcentem! »

W tym roku na Rockowych czytaniach sporo się działo. Poza czytaniami były ciekawe rozmowy o byciu krasnalem i krasnoludkowej perspektywie, a także o właściwościach cytryn! »

Już po raz siódmy nasze działania dla najmłodszych podczas Jarocin Festiwal wspiera Instytut Książki.
W tym roku zaproponowałyśmy w dwa festiwalowe dni zabawy plastyczne inspirowane książką "Krasnal w krzywej czapce".
»

Pisarka, publicystka, działaczka społeczna i promotorka literatury była naszą gościnią podczas wydarzeń okołofestiwalowych. W rozmowie z Aleksandrą Pilarczyk z "Gazety Jarocińskiej" dzieliła się z festiwalową publicznością swoimi poglądami na współczesną rolę kobiet, kondycję świata i cywilizacji. Było dużo odniesień do książek autorki i jej pracy jako naukowczyni i wykładowczyni. Najciekawszą częścią spotkania były jak zawsze pytania od czytelników, które dotyczyły m.in. muzycznego obszaru działania Sylwii Chutnik. »

Francja elegancja z książką w tle. Dzieci z półkolonii z Zespół Szkół Społecznych w Jarocinie poznawali ciekawostki dotyczące tego fascynującego kraju. Były wieże Eiffla w różnej postaci, zabawy ruchowe i informacje o kuchni francuskiej. »

w filii nr 3 odbyły się zajęcia dla dzieci pod hasłem "Wakacje z duchami". Robiliśmy duszki do powieszenia ze styropianowych kubków i duszkowe gniotki. Zorganizowaliśmy też mini zawody - rzucanie piłeczkami do celu i bezbłędne pokonanie toru. Zabawa była bardzo udana. »