Warsztaty gwarowe online? W naszej bibliotece wszystko jest możliwe! W ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku" odbyły się zajęcia dla klasy 6e Zespołu Szkół nr 4 w Jarocinie. Gościem specjalnym była regionalistka, autorka "Słownika gwary Ziemi Jarocińskiej". »

Nareszcie jest! Nasza pierwsza mobilna gra z aplikacją Action Track jest gotowa - premiera 5 grudnia 2020, startujemy od 15.00
Ze względu na pandemię oraz remonty na ulicy Wojska Polskiego grę może przejść każdy nie wychodząc z domu!
»

W czwartkowe popołudnie w bibliotece w Witaszycach odbyły się nietypowe Andrzejki. »

Dzień Pluszowego Misia to niecodzienne święto, które jest ważne dla każdego właściciela pluszaka. Co roku dzieci z przedszkola miały okazję obejrzeć książeczki i wysłuchać bajki czytanej przez bibliotekarza. »

Z okazji Dnia Misia spotkaliśmy się on-line z młodymi czytelnikami biblioteki w Mieszkowie. Dziewczynki najpierw wysłuchały fragmentu książki o misiu Paddingtonie a później wspólnie namalowały pluszowego misia według wskazówek bibliotekarza. »