Biblioteka

W ramach akcji Cały Powiat Czyta Dzieciom o planetach Pana Mikołaja w witaszyckiej bibliotece gościliśmy Pana Mariusza Stoleckiego, Członka Zarządu Powiatu Jarocińskiego. Dzieci wysłuchały książki A. Czerwińskiej-Rydel pt. „Planety Pana Mikołaja”, dowiedziały się kilku ciekawostek o tym wybitnym astronomie. »

W poniedziałek odbyła się uroczysta konferencja podsumowująca projekty norweskie realizowane od 2022 roku przez naszą bibliotekę. Zaproszeni goście: przedstawiciele władz Gminy Jarocin, instytucji kulturalnych, edukacyjnych i społecznych oraz partnerzy projektu i uczestnicy wysłuchali dwóch wystąpień Agaty Wittchen-Baryłkowskiej o liderstwie oraz Katarzyny Bryczkowskiej o blaskach i cieniach partnerstwa i obejrzeli filmik podsumowujący trzy projekty. »

Filii w Wilkowyi odbyły się zajęcia dla uczniów klasy V pod hasłem „Ortograficzne szaleństwa”. Piątoklasiści korzystając ze słownika, przypomnieli sobie zasady ortografii. Później wykonali ćwiczenia z pisownią wyrazów z „rz” i „ż”. »

Wrześniowe spotkanie DKK obfitowało w wymianę tytułów książek czytanych przez wakacje. „Słowik” K. Hannach, „Gęsiego: z miasta na wieś” M. Wójcik, „Nauczyciel z Gett”a – M. Escobar , „Chłopki” J. Kuciel-Frydryszak, "Jezus umarł w Polsce" M. Grynberg. »

Kolejna lekcja biblioteczna, tym razem dla uczniów klasy VII z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi. »

Bibliotekarka z Filii w Wilkowyi przeprowadziła lekcję biblioteczną w formie szkolenia dla uczniów klasy IV z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. »

22 września przypada "Dzień Spadającego Liścia". Właśnie w ten dzień bibliotekę w Golinie odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola. »

Z okazji "Dnia Przedszkolaka" bibliotekę w parku odwiedziły przedszkolaki z Lubinii Małej. Po wysłuchaniu bajki "Tupcio Chrupcio: Przedszkolak na medal", dzieci opowiadały co podoba im się w przedszkolu, w co lubią się bawić, jakie mają zabawki, chętnie brały udział w zabawach ruchowych oraz zajęciach manualnych. Na zakończenie zajęć dzieci zrobiły własną książkę z różnych materiałów, co sprawiło im wiele radości. »

Powrót na górę