Biblioteka

W piątkowe przedpołudnie, podczas zajęć, wspólnie z dziećmi świetlicowymi uroczyście powitaliśmy jesień. Było głośne czytanie, gry i zabawy z chustą animacyjną, a także robienie papierowych jeży. »

Dzisiaj przypada światowy Dzień Turystyki! Wielkopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki natomiast odbyły się już w piątek 23 września w Pałacu Baborówko niedaleko Szamotuł. »

W ramach kolejnego etapu projektu "Podróże z wyobraźnią" odwiedziłyśmy Szkołę Podstawową im. Bohaterów Westerplatte w Cielczy. »

Idzie jesień ,wszystkim wokół dary niesie. Tą myślą rozpoczęłyśmy zajęcia jesienne z „Kotkami z Przedszkola „Stokrotka” Dzieci wysłuchały opowiadania „Wesoły Ryjek i jesień. »

O tym, co w PRL-u uchodziło za przyjemność, na którą rzadko można było sobie pozwolić, rozmawialiśmy na spotkaniu z Aleksandrą Boćkowską. Autorka reportażu "Księżyc z pewexu. O luksusie w PRL-u" mogłaby śmiało wykorzystać również wspomnienia uczestników naszego spotkania. »

W dniu Przedszkolaka bibliotekę odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Poziomka w Jarocinie. Przedszkolaki udowodniły że potrafią przechodzić prawidłowo przez pasy, znają numery alarmowe, wiedzą do czego służy sygnalizacja świetlna. »

W ramach kolejnego etapu projektu "Podróże z wyobraźnią" odwiedziłyśmy Niepubliczną Szkołę Podstawową z Oddziałem Przedszkolnym w Roszkowie. »

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki, dlatego z tej okazji do biblioteki w Wilkowyi zostały zaproszone 4-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. »

Z okazji Dnia Kropki dzieci z przedszkola w Mieszkowie wysłuchały historii małej Vashti. Zainspirowała ona grupę maluchów do stworzenia niezwykłych, kolorowych kropek na papierowych talerzykach. Dzieci z zapałem „paćkały” gąbeczkami wzorki, mieszały kolory i tworzyły farbkowe faktury. »

Międzynarodowy Dzień Kropki, to dzień odwagi i zabawy. Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. »

Powrót na górę