W czwartkowe popołudnie w bibliotece w Witaszycach odbyły się nietypowe Andrzejki. »

Dzień Pluszowego Misia to niecodzienne święto, które jest ważne dla każdego właściciela pluszaka. Co roku dzieci z przedszkola miały okazję obejrzeć książeczki i wysłuchać bajki czytanej przez bibliotekarza. »

Z okazji Dnia Misia spotkaliśmy się on-line z młodymi czytelnikami biblioteki w Mieszkowie. Dziewczynki najpierw wysłuchały fragmentu książki o misiu Paddingtonie a później wspólnie namalowały pluszowego misia według wskazówek bibliotekarza. »

W minioną sobotę w ramach festiwalu podróżniczego "Na walizkach" odbyły się warsztaty nauki gry na bębnach. Darek i Łukasz z zespołu Foliba Music zabrali najmłodszych uczestników naszych spotkań w "muzyczną" podróż do Afryki! »

Najbardziej znany polski himalaista i podróżnik Adam Bielecki odwiedził jarocińską bibliotekę by spotkać w formie online z naszymi czytelnikami. »

Takie przesłanie przekazał nam Jan Mela, który odwiedził Jarocin w ramach projektu podróżniczego "Na walizkach". Z powodu pandemii spotkanie było transmitowane on-line »

W sobotę pozostaliśmy w zimowym klimacie. Wspólnie z Łukaszem Superganem, specjalistą od szlaków długodystansowych wyruszyliśmy na wyprawę przez Islandię. »

Miniony weekend upłynął nam pod hasłem kolejnych spotkań w ramach festiwalu podróżniczego „Na walizkach”. Tym razem wyruszyliśmy na północ. Młodsi wielbiciele podróży podczas warsztatów wspólnie z Robertem Maciągiem wyruszyli do Danii, Norwegii, Finlandii, Szwecji oraz Islandii. »

Mimo zamknięcia nasze biblioteki nie zostawiają naszych czytelników i śpieszą z ofertą "Książka na telefon". Co zrobić? Wystarczy zadzwonić do dowolnej naszej filii i telefonicznie ustalić listę książek oraz umówić się z bibliotekarzem na wizytę, podczas której w umówionym miejscu dokonamy wymiany książek - zachowując dystans społeczny i reżim sanitarny »