W czwartek przed feriami z okazji Dnia Australii bibliotekę w Witaszycach odwiedziła klasa I a, do której uczęszcza jeden chłopiec z Ukrainy o imieniu Nazar. Po wysłuchaniu książki pt. „Koala, który się trzymał” i rozmowie o jej treści uczniowie poznali wiele ciekawostek związanych z Australią. »

Podczas lekcji bibliotecznej uczniowie kl. 1, ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie, wysłuchali opowiadania o zimowej przygodzie Kubusia Puchatka. »

Kolejne polsko-ukraińskie czwartki w Kamienica Kultury za nami!!
Чергові польсько-українські четверги в Kamienica Kultury позаду!!
»

Pierwsze spotkanie grup zabawowych w Nowym Roku rozpoczęto od opowiadania bajki ”Kocham Cię, Babciu! Kocham Cię, Dziadku!” z serii Świnka Peppa. »

W tym tygodniu obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka, dlatego z tej okazji do biblioteki w Wilkowyi zostały zaproszone 4-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni, gdzie uczęszcza jedna dziewczynka z Ukrainy. Na początku dzieci wysłuchały książeczki o wnuczku Fenku, który zrobił piękne prezenty dla swoich babć i dziadków oraz dwóch innych opowiadań. »

Powrót do lat dzieciństwa i młodości - tak w skrócie można opisać przebieg spotkania z byłymi mieszkańcami Kamienicy przy ulicy Rynek 17 i pracownikami ówczesnych sklepów. »