Opowieść dziadków o bajkach i książkach z ich dzieciństwa

Opowieść dziadków o bajkach i książkach z ich dzieciństwaWe wtorkowy wieczór w ramach projektu „Bajkowo wśród pokoleń” odbyło się spotkanie pt. „Opowieść dziadków o bajkach i książkach z ich dzieciństwa”.

Dzieci wysłuchały m.in. wierszyków: o koziołku, misiu, Stefku Burczymusze. Prezes Klubu Witaszyce Razem - Kazimierz Florczyk przeczytał dzieciom „Szelmostwa Lisa Witalisa” Jana Brzechwy, przy czytaniu nie zabrakło specjalnego rekwizytu - ogonu lisa. Następnie dzieci rysowały ilustracje do zapamiętanej bajki i prezentowały je wszystkim zgromadzonym osobom. Wszystkie obrazki były piękne i wyjątkowe, a spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

Inicjatywa oddolna „Bajkowo wśród pokoleń” realizowana w ramach projektu “Biblioteka na wyciągnięcie ręki” przez Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Kierunek interwencji 4.1 BLISKO - Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność.