W klimacie świątecznym odbyły się grupy zabawowe. Czytano dzieciom książeczki z okienkami, które przybliżyły temat świąt i posłużyły do świetnej zabawy. »

Na spotkanie mikołajkowe w bibliotece zaproszone zostały dzieci z grupy Smerfów 3 z przedszkola "Bajeczka". Pierwsza część spotkania odbyła się w naszej bibliotece - filii nr 3, a na drugą przeszliśmy z dziećmi do ich sali w przedszkolu. »

Tym razem nasze Gadu-Gadu polsko-ukraińskie miało świąteczny charakter. Na spotkaniu Panie wykonywały papierowe gwiazdy. Dziękujemy za spotkanie! »

Kolejne tajemnice kamienicy odkryte! Sebastian Pluta z Muzeum Regionalne w Jarocinie opowiedział uczniom kl. I Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. T. Kościuszki w Jarocinie o losach osób pochodzenia żydowskiego, zamieszkujących niegdyś Jarocin i jego okolice. Wśród nich byli także dawni właściciele budynku, w którym mieści się teraz Kamienica Kultury. »

Właśnie gościliśmy Justynę Bednarek - autorkę przesympatycznych przygód skarpetek, niesamowitych kur oraz wielu innych postaci! »

Dzisiaj w bibliotece w parku obchodzono podwójne święto Mikołajki oraz Roczek Kindloteki. W Oddziale dla Dzieci goszczono Pszczółki z Niepublicznego Przedszkola „Marcinek”. Przygotowano dla nich kodowanie na macie: Trasy Mikołaja do prezentu oraz wizerunku Mikołaja. »

Andrzejkowe Gadu-Gadu polsko-ukraińskie upłynęło w radosnym i klimatycznym nastroju. Były wróżby, słodkości i rękodzieło. Panie wykonywały lampiony techniką makramy. »

W ostatni piątek listopada wybraliśmy się w kolejną podróż z wyobraźnią - tym razem z Rafałem Witkiem, który odwiedził swoich czytelników w Szkole Podstawowej w Bachorzewie »