Ptasich hecy w bibliotece ciąg dalszy. Tym razem wystawę o ptakach i film państwa Stefaniaków obejrzały dzieci z Niepublicznego Przedszkola Geometryczny Świat w Jarocinie oraz uczniowie kl. II Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarocinie. »

Szczelnie wypełniona sala w Kamienicy Kultury na dzisiejszym wieczornym spotkaniu autorskim. Nie ma się co dziwić - naszym gościem był Andrzej G. Kruszewicz, który zabrał nas wszystkich do fascynującego świata zwierząt, odsłaniając przy okazji tajemnicę kamiencznych kopciuszków. »

Bibliotekę dla Dzieci odwiedzili Czarodzieje i Czarodziejki z klasy I Szkoły Podstawowej Nr 2 z Jarocina. Przygotowano dla Nich kodowanie klucza na macie, wróżby z butami oraz zaczarowanymi zwierzętami. »

Warsztaty kuchni żydowskiej za nami. Autorka książki "Żydzi od kuchni. Opowieści wokół rodzinnego stołu" Hanna Merlak wraz z mamą podzieliły się dziś swoimi przepisami i anegdotami. »

Opowieść o chłopcu, który miał dwa marzenia - pod takim hasłem odbyło się spotkanie w formie warsztatów literacko teatralnych wokół książki Wioletty Piaseckiej "Andersen" »

Małgorzata Szejnert - reporterka i pisarka. Urodziła się w 1936 roku w Warszawie. Debiutowała w 1972 roku reporterską książką o Ameryce. Współtworzyła "Gazetę Wyborczą", gdzie prawie 15 lat prowadziła dział reportażu. »