Kaczka w buraczkach

Kaczka w buraczkachW piątkowy poranek bibliotekę w Witaszycach odwiedziła grupa zerówkowiczów pod opieką Klaudii Mańkowskiej. W ramach projektu „Bajkowo wśród pokoleń” realizowanego przez Klub Społeczny Witaszyce Razem dzieci zostały zaproszone na warsztaty plastyczne: „Kaczka w buraczkach”.

Na początku spotkania wysłuchały i pięknie recytowały z panią bibliotekarką wiersz Jana Brzechwy pt. „Kaczka Dziwaczka”, następnie rozpoczęły się warsztaty plastyczne. Każde dziecko wykonało swoją kaczkę, kolorując i ozdabiając ją piórkami i wstążeczkami. Powstały przepiękne, kolorowe kaczuszki. Po warsztatach na dzieci czekał słodki poczęstunek. Na zakończenie wspólnie zatańczyliśmy „kaczuszki”. Spotkanie upłynęło w bardzo wesołej atmosferze.

Inicjatywa oddolna „Bajkowo wśród pokoleń” realizowana w ramach projektu “Biblioteka na wyciągnięcie ręki” przez Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Kierunek interwencji 4.1 BLISKO - Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność.