Od dawna wiadomo, że piegi doskonale działają na rozum i chronią od kataru! Można było dzisiaj zdobyć kilka, przędąc litery i tworząc kleksowe historyjki. Powstawały też kolorowe smoki rodem z krainy doktora Paj-Chi-Wo. Pierwszego dnia ferii zimowych odwiedzili nas uczestnicy półkolonii ze Zespół Szkół Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi - pozdrawiamy!»
W ramach naszego udziału w projekcie BLISKO i realizacji projektu "Biblioteka na wyciągnięcie ręki" zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Jarocin oraz powiatu jarocińskiego do konkursu GENERATOR POMYSŁÓW! Do rozdania mamy 23.800 zł na projekty edukacyjno-kulturalne, animujące lokalną społeczność wokół i z biblioteką!»
Już po raz 13. zgromadziliśmy się w Orszaku Trzech Króli. Po przerwie spowodowanej pandemią i remontem rynku, nasz kolorowy kolędowy pochód wrócił na rynek! Jak zawsze, mimo zimna, publiczność nie zawiodła. Występy najmłodszych sprawiły, że każdy miał uśmiech na twarzy, a trochę nas było!»
Katarzyna Bosacka gościła w Kamienicy Kultury. Nasza gościni opowiadała o swojej drodze od miłośniczki książek i studentki polonistyki do znawczyni rynku produktów żywnościowych i zakupów ogólnie rzecz biorąc.»
W Kamienicy Kultury czytała dzieciom z klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie Pani Wicestarosta Katarzyna Szymkowiak. Było to opowiadanie o pewnej gąsce, która nie zdążyła ubrać świątecznej choinki. Po czytaniu były rozmowy o tradycjach świątecznych, prezentach i o tym do kogo przychodzi Mikołaj a do kogo Gwiazdor. Na koniec było wspólne śpiewanie kolędy, a nasz gość częstował słuchaczy słodkościami.»
W ostatni piątek listopada odbyło się spotkanie z regionalistą, Wacławem Adamiakiem, który promował swoją najnowszą książkę "Opowieści o grzybach, roślinach i zwierzętach"»
„Nasze życie” Marie-Helene Lafon to książka o zwykłej codzienności. Bohaterka obserwuje ludzi. Wymyśla życiorysy dla osób, które spotyka w sklepie i przy snuje opowieść o własnej przeszłości. Podkreśla też jak ważne są w życiu stosunki międzyludzkie.»
O znaczeniu rozmowy, zarówno w dzisiejszych czasach jak i dawniej, gdy wiedza była przekazywana ustnie. O słuchaniu opowieści naszych dziadków, z których rodziły się późniejsze baśnie i legendy.»