Biblioteka

„Ja nie jestem Miriam” M. Axelsson kwietniowa lektura DKK bardzo dobrze wpisała nam się w 80-tą rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Książka jest wzruszającą historią Romki-Cyganki, która z piekła Auschwitz i Ravensbruck wylądowała w szwedzkim raju. »

W ramach Kwiatoteki odwiedziłyśmy dzieci z trzech oddziałów Przedszkola w Prusach. Przedszkolaki dowiedziały się o wiosennych pracach w ogrodzie, wykonały kwiaty z papilotek i serwetek oraz posadziły cebulkę w ekodoniczce. Z zaciekawieniem wysłuchały opowiadań: Marysia w ogrodzie i i Przygody Fenka: "Wiosna w ogrodzie". »

Zapach Wielkanocy unosi się w powietrzu. W Kamienicy Kultury klasa II a ze SP nr 2 w Jarocinie wypiekała i dekorowała wielkanocne ciasteczka. Wielki zapał i radość towarzyszyły naszym gościom w czasie zabaw i zajęć manualnych. Powstały kolorowe, wesołe kurki, koguciki i zajączki. »

"Kwieciste" połączenie Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i Akcji Kwiatoteka w Kamienicy Kultury . Z pomocą naszych gości z klasy III d SP nr 4 w Jarocinie zainicjowaliśmy tegoroczną Kwiatotekę. Było czytanie baśni H. Ch. Andersena "Kwiaty małej Idy", wykonanie zakładki - kwiatka i sadzenie bratków na tarasie. »

Uczniowie klas VII i VIII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sulęcinie odwiedzili dziś Kamienicę Kultury. Przyjechali, by posłuchać prelekcji Wojciecha Koterby, który z pasją opowiedział im o Powstaniu Wielkopolskim. Pytał też młodych słuchaczy, co dziś dla nich oznacza być patriotą i jak to manifestują na co dzień swoim zachowaniem, językiem, postawą. »

Z okazji Światowego Dnia Poezji i Roku Wisławy Szymborskiej zaprosiliśmy klasę VI b z Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie. »

Tym razem ukraiński czwartek w wersji wyjazdowej. Odwiedziliśmy Planetarium w Potarzycy, które w tym roku obchodzi 30-lecie swej działalności. Mogliśmy uczestniczyć w seansie astronomicznym pod kopułą oraz obejrzeć Astronomiczny Ogród. »

Pierwsze wiosenne spotkanie z przedszkolakami za nami. „Myszki” z Niepublicznego Przedszkola „Stokrotka” poznały dziś historię „Groszka” w Teatrzyku Kamishibai. »

Dyrektorki i dyrektorzy bibliotek publicznych z terenu województwa wielkopolskiego spotkali się wczoraj w Kamienicy Kultury. Było to jedno z cyklicznych spotkań organizowanych przez Wypożyczalnia Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Poznaniu. »

Dziś organizacje pozarządowe ponownie szkolą się w Kamienica Kultury, tematem promocja organizacji! »

Powrót na górę