Francja elegancja z książką w tle. Dzieci z półkolonii z Zespół Szkół Społecznych w Jarocinie poznawali ciekawostki dotyczące tego fascynującego kraju. Były wieże Eiffla w różnej postaci, zabawy ruchowe i informacje o kuchni francuskiej. »

Żabia orkiestra ze Żłobek i Przedszkole Happy-Kids Jarocin kumkała i brała udział w skocznych konkurencjach na dzisiejszych zajęciach w bibliotece. Czytaliśmy o szaliku pana żabki. Dzieci wykonały też wesołe żabki »

Lato w pełni. Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola "Akademia Krasnali" z Jarocina poznały wierszykowe duszki łakomczuszki, które podjadały słodkie okruszki. Lekarstwem okazały się witaminy A, B, C i D oraz gimnastyka. Bo jak wiadomo "w zdrowym ciele, zdrowy duch". Były energiczne zabawy z chustą animacyjną i hula-hop. »

Słodkie zakończenie zajęć wakacyjnych z "Tajemnicą biblioteki" Martina Widmarka. Gorące poduszki, tradycyjnie bitwa o czekoladę oraz "raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy", zabawy z hula-hop i fresbee. »

Wakacje w górach oznaczają dużo sportu. Przy czytaniu tekstu "Zuzi w górach" dzieciaki z półkolonii w szkole w Prusach musiały wykazać się niezłą kondycją. Niedługo przypada też Tydzień Liczenia Motyli, dlatego stworzyliśmy ich aż 45. »

"Tajemnica meczu" Martina Widmarka oraz wiele sportowych aktywności w pierwszej części zajęć wakacyjnych w bibliotece. Po rozruszaniu się przyszedł czas na eksperymenty w SOWIE, czyli Strefie Odkrywania Wyobraźni i Aktywności w Muzeum Regionalne w Jarocinie. Dziękujemy muzeum za możliwość poeksperymentowania. »

"Tajemnica mody" Martina Widmarka zainspirowała dzieciaki do stworzenia własnych kreacji modowych. Dominował styl hawajski. Stworzone stroje zostały poddane próbie wytrzymałości podczas szaleństw z hula-hop i fresbee. Wakacyjne czytanie tym razem na naszym słonecznym tarasie. »

"Tajemnica jarocińskiego ratusza". Właśnie jego wnętrza mieli okazję zobaczyć uczestnicy zajęć wakacyjnych w Kamienicy Kultury. Dziękujemy pracownikom urzędu za taką możliwość. »

Tematem przewodnim naszych wakacyjnych zajęć dla dzieci była "Tajemnica cyrku" Martina Widmarka. Powstały sympatyczne i poruszające się postacie klaunów. Wykonywaliśmy też akrobacje z wykorzystaniem hula-hop. »

Dzień pełen wrażeń! Pierwsza przygoda z "Tajemnicą gazety" Martina Widmarka zaliczona. Zabawy z książką w tle i wycieczka do siedziby Gazeta Jarocińska wypełniły czas dzieciom na zajęciach wakacyjnych w Kamienicy Kultury. »