Biblioteka

Uczestnicy bibliotecznych zajęć zostali zaproszeni do rozpoznawania przedmiotów zgromadzonych w rupieciarni i omówieniem ich przeznaczenia. Dopasowywali też przedmioty w odpowiedniej kolejności do nazwy - do wygrania było "oko Pana Kleksa". Bawiliśmy się też z hula-hopami i przędliśmy litery! »

Weekend z DKK. Najpierw spotkanie z książką "Drugi mąż czwartej żony" Waldemara Kuligowskiego. Poznajemy w niej historię małżeństw między innymi z Indii, Nepalu, Malezji, Chin - często bardzo inną niż takie do jakich jesteśmy przyzwyczajeni w naszym kręgu kulturowym. Jedno spotkanie to dla nas mało i w sobotę spotkaliśmy się na koncercie Błażeja Króla. Kto nie był niech żałuje! W marcu czytamy "Jedz i żyj zgodnie z porami roku" Bożeny Żak-Cyran. Naszym gościem będzie dietetyk Marta Kłopocka z "Pora na banana". »

Czy ten guzik tu pasuje? Co może powstać z jednego niepozornego kleksa? Dzieciaki z półkolonii z Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarocinie uczestniczyły dziś w zabawach inspirowanych Akademią Pana Kleksa. »

Od dawna wiadomo, że piegi doskonale działają na rozum i chronią od kataru! Można było dzisiaj zdobyć kilka, przędąc litery i tworząc kleksowe historyjki. Powstawały też kolorowe smoki rodem z krainy doktora Paj-Chi-Wo. Pierwszego dnia ferii zimowych odwiedzili nas uczestnicy półkolonii ze Zespół Szkół Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi - pozdrawiamy! »

W ramach naszego udziału w projekcie BLISKO i realizacji projektu "Biblioteka na wyciągnięcie ręki" zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Jarocin oraz powiatu jarocińskiego do konkursu GENERATOR POMYSŁÓW! Do rozdania mamy 23.800 zł na projekty edukacyjno-kulturalne, animujące lokalną społeczność wokół i z biblioteką! »

Już po raz 13. zgromadziliśmy się w Orszaku Trzech Króli. Po przerwie spowodowanej pandemią i remontem rynku, nasz kolorowy kolędowy pochód wrócił na rynek! Jak zawsze, mimo zimna, publiczność nie zawiodła. Występy najmłodszych sprawiły, że każdy miał uśmiech na twarzy, a trochę nas było! »

Katarzyna Bosacka gościła w Kamienicy Kultury. Nasza gościni opowiadała o swojej drodze od miłośniczki książek i studentki polonistyki do znawczyni rynku produktów żywnościowych i zakupów ogólnie rzecz biorąc. »

W Kamienicy Kultury czytała dzieciom z klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie Pani Wicestarosta Katarzyna Szymkowiak. Było to opowiadanie o pewnej gąsce, która nie zdążyła ubrać świątecznej choinki. Po czytaniu były rozmowy o tradycjach świątecznych, prezentach i o tym do kogo przychodzi Mikołaj a do kogo Gwiazdor. Na koniec było wspólne śpiewanie kolędy, a nasz gość częstował słuchaczy słodkościami. »

Powrót na górę