Dzisiaj przypada światowy Dzień Turystyki! Wielkopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki natomiast odbyły się już w piątek 23 września w Pałacu Baborówko niedaleko Szamotuł. »

W ramach kolejnego etapu projektu "Podróże z wyobraźnią" odwiedziłyśmy Szkołę Podstawową im. Bohaterów Westerplatte w Cielczy. »

O tym, co w PRL-u uchodziło za przyjemność, na którą rzadko można było sobie pozwolić, rozmawialiśmy na spotkaniu z Aleksandrą Boćkowską. Autorka reportażu "Księżyc z pewexu. O luksusie w PRL-u" mogłaby śmiało wykorzystać również wspomnienia uczestników naszego spotkania. »

W ramach kolejnego etapu projektu "Podróże z wyobraźnią" odwiedziłyśmy Niepubliczną Szkołę Podstawową z Oddziałem Przedszkolnym w Roszkowie. »

Wspomnienia z lata gościły na naszym wrześniowym spotkaniu DKK. Na tarasie łapałyśmy ostatnie promienie letniego słońca, rozmawiając o czytanych podczas wakacji książkach. »

Andrzej Zawistowski zabrał naszych czytelników w podróż do PRLu i handlu reglamentowanego, kolejek i kartek. Okazuje się, że historia kartek i reglamentacji jest stara jak świat. »

Kamienica Kultury zorganizowała festiwalową czytelnię. Był też punkt sprzedaży gadżetów i dostęp do informacji lokalnej. »

Wystawa "Ptaki" już otwarta. Izabela i Romuald Stefaniak opowiedzieli o swojej pasji fotografowania przyrody. »