Biblioteka

W Nowy Rok weszliśmy z przytupem. Nie odbyło się to za sprawą lektury na styczeń „Łabędź” S. Trojanowskiej ale za sprawą Jadwigi Podeszwy - naszej klubowiczki, która z okazji swych 2x40-tych urodzin zafundowała tort. »

"Powstanie Wielkopolskie na Ziemi Jarocińskiej" to nazwa wystawy, którą prezentujemy dzięki Muzeum Regionalne w Jarocinie w Sali Zgody w Kamienica Kultury. »

W tym roku dzięki wsparciu z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupiliśmy 2.013 książek »

W klimacie Świąt Bożego Narodzenia spotkałyśmy się z podopiecznymi z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Cerekwicy. »

Polscy piłkarze w meczu z Arabią Saudyjską byli zwycięscami czy zwycięzcami? Szóstego grudnia obchodzimy Mikołajki czy mikołajki? »

Małgorzata Zbroszczyk z Biblioteki Publicznej w Chrzanowie pracowała z jarocińską młodzieżą, przekazując cenne wskazówki przed nagrywaniem wspomnień mieszkańców i pracowników dawnej kamienicy. »

Na mikołajkowe warsztaty do Kamienicy Kultury wybrały się również dzieciaki z kl. II Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarocinie. Różnorodność działań podczas zajęć dała możliwość dobrej zabawy wszystkim uczestnikom warsztatów. Było konstruowanie wieży, ozdabiane gwiazdek oraz chwila relaksu z dobrą książką. »

Reporterka, wiele lat mieszkająca w Rosji i autorka filmów dokumentalnych o Czeczenii - któż, jak nie Krystyna Kurczab-Redlich, może opowiedzieć nam o człowieku, który ma czterech sobowtórów i nigdy się nie poddaje... »

Tym razem nasze Gadu-Gadu polsko-ukraińskie miało świąteczny charakter. Na spotkaniu Panie wykonywały papierowe gwiazdy. Dziękujemy za spotkanie! »

Powrót na górę