Biblioteka

Marcowa lektura „Dziewczyna, kobieta, inna” Bernardine Evaristo otrzymała nagrodę Bookera. Powieść prezentuje historię kobiet, których korzenie sięgają krajów afrykańskich. »

Dziś gościliśmy młodzież z klasy I LO b o profilu politechnicznym z Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 Jarocin. Po zwiedzaniu Kamienicy Kultury przyszedł czas na małe co nieco wiedzy o działalności naszej biblioteki. »

Wiosenne gąsienice, puzzle, słomkowe klocki i roblox oto gama zajęć na ukraińskim czwartku. Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy na kolejne. »

1 marca - Dzień Piegów czyli uczymy się tolerancji. Rozsypanka wyrazowa, bajka : "Mała biedronka", literaccy posiadacze piegów i kropkowane biedronki to wszystko pojawiło się na spotkaniu z uczniami klasy II Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie w Kamienicy Kultury. Piegowatego dnia dla Was! »

Czy wiecie, że język polski jest jednym z sześciu najtrudniejszych języków świata? Gdzie w Jarocinie znajduje się tablica upamiętniająca strajk dzieci jarocińskich w obronie mowy ojczystej? 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji do Kamienicy Kultury zaproszeni zostali uczniowie klasy czwartej z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie. »

W Nowy Rok weszliśmy z przytupem. Nie odbyło się to za sprawą lektury na styczeń „Łabędź” S. Trojanowskiej ale za sprawą Jadwigi Podeszwy - naszej klubowiczki, która z okazji swych 2x40-tych urodzin zafundowała tort. »

Kolejne polsko-ukraińskie czwartki w Kamienica Kultury za nami!!
Чергові польсько-українські четверги в Kamienica Kultury позаду!!
»

"Powstanie Wielkopolskie na Ziemi Jarocińskiej" to nazwa wystawy, którą prezentujemy dzięki Muzeum Regionalne w Jarocinie w Sali Zgody w Kamienica Kultury. »

Powrót na górę