Biblioteka

Dzisiaj do biblioteki w parku przybyli uczniowie z klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie. Dzieci poznały różne formy książek od książki-zabawki poprzez książkę obrazkową, dźwiękową, sensoryczną, książkę w 3D aż do audiobooków. »

Kwietniowa lektura DKK zawędrowała wraz z naszą klubowiczką do Katanii we Włoszech, a my oceniałyśmy "Sąsiednie kolory" Jakuba Małeckiego z jarocińskiej perspektywy. »

Prawie jak w piosence Ewy Demarczyk, mali ogrodnicy zasadzili dziś "groszków tysiąc" w naszym kamienicznym ogrodzie! W ramach akcji "Kwiatoteka" odwiedzili nas uczniowie kl. III SP nr 2 w Jarocinie. Po opowieści o "Groszkach" F. Malnuit, przedstawionej w formie teatrzyku kamishibai, dzieci chętnie zaglądały do książek na temat przyrody. Na zajęciach powstały też wiosenne papierowe tulipany. Nie zabrało zabaw ruchowych. »

Na grupach zabawowych dzieci zamieniły się w małych ogrodników. Najpierw przedstawiono im w teatrzyku kamishibai bajkę „Groszki”. Dzięki książeczce „Miś Pracuś Ogrodnik” dzieci poznały sprzęt ogrodniczy: grabki, łopatki itp. Po czytaniach za sprawą kolorowego tunelu przenieśli się do bibliotecznego ogródka gdzie wspólnie sadzili zioła i kwiatki! »

Dzisiaj do Filii w Wilkowyi na spotkanie z Andersenem zostały zaproszone 5-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. Na początku bibliotekarka powiedziała dzieciom o ważnym kiedyś wydarzeniu w bibliotece, o Nocy z Andersenem i zapoznała ich z Kroniką. Później przedszkolaki wysłuchały baśni Hansa Christiana Andersena „Pięć ziarenek grochu” oraz biografii tego sławnego bajkopisarza, którą dla młodych czytelników napisała Wioletta Piasecka. Na zakończenie 5-latki wykonały piękne łabędzie z talerzyków papierowych. Podczas spotkania dominował kolor niebieski, jaki patronuje osobom z autyzmem. »

Dziś w Oddziale dla Dzieci zrobiło się bardzo świątecznie. Dzieci z grup zabawowych wysłuchały bajki „Dzień dobry, króliczku!” oraz „Dobranoc, kurczaczku!”. Podczas czytania wcielały się w rolę króliczka i kurczaczka. Następnie wykonały kolorowe zajączki i pisanki, z małą pomocą rodziców. Na koniec udaliśmy się do parku w poszukiwaniu Zajączka! »

Kolejny dzień z poezją. Klasa VII Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie zmierzyła się z zadaniem rozpoznania co jest - a co już nie jest poezją - przynajmniej na pierwszy rzut oka. Gdy w zabawie utwory i definicje dobrały się w pary, podjęliśmy próby stworzenia własnych wierszy metodą blackout poetry. Udało się wydobyć nowe znaczenia z fragmentów tekstów powieści noblistów. »

W ramach zajęć wielkanocnych odwiedziły nas dziś dwie grupy dzieci. Kl. III z Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie oraz kl. I Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Siedleminie. Były praktyczne i kolorowe kurczaczki oraz ozdobne koronkowe baranki. Czytaliśmy, oglądaliśmy książki i bawiliśmy się w klimacie świątecznym. »

Sobotni poranek w bibliotece spędzili miłośnicy szycia, tym razem starsi i
młodsi uczestnicy warsztatów mogli własnoręcznie uszyć kurę, która będzie
fajną wielkanocną dekoracją.
»

Już niedługo Wielkanoc, dlatego do biblioteki w Wilkowyi na głośne czytanie przybyły 4-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. »

Powrót na górę