Kamienica Kultury oblężona! Dziś gościliśmy dzieci z klas 0-III z Komorza Przybysławskiego i uczniów klas II i III z Akademii Dobrej Edukacji z Jarocina. »

Paweł Dobrzelecki z MBP Zabrze dzielił się z nami swoimi doświadczeniami jako faceta w bibliotece. Uczestniczki warsztatów, bibliotekarki z bibliotek publicznych w powiecie jarocińskim z Kotlina, Jaraczewa i Jarocina, dowiedziały się jak zwiększyć atrakcyjność swojej biblioteki wśród mężczyzn, by stali się oni stałymi klientami tych instytucji. »

Symabloo czy Wakelet? A może inny jeszcze sposób kolekcjonowania przydatnych stron internetowych wybiorą członkowie Klubu e-Seniora. »

Warsztaty kuchni żydowskiej za nami. Autorka książki "Żydzi od kuchni. Opowieści wokół rodzinnego stołu" Hanna Merlak wraz z mamą podzieliły się dziś swoimi przepisami i anegdotami. »

Na zaproszenie dzieci bibliotekarki przyjechały dzisiaj do Niepublicznego Przedszkola w Roszkowie. Najmłodsi w bajkowych strojach z ciekawością wysłuchali bajek o Kocie w butach i Królewnie Śnieżce. Z dużym zapałem i radością ozdabiały kolorowe korony i kapelusze. »

Opowieść o chłopcu, który miał dwa marzenia - pod takim hasłem odbyło się spotkanie w formie warsztatów literacko teatralnych wokół książki Wioletty Piaseckiej "Andersen" »