Pierwszy rok w BLISKO

Pierwszy rok w BLISKODziś kończymy nasze działania w BLISKO realizując projekt BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI.

W roku 2023 w trzech miejscach naszej Biblioteki w Bibliotece Głównej, Kamienicy Kultury i JOK Jarocin odbyło się 6 akcji proczytelniczych adresowanych do rodziców z dziećmi, mieszkańców, którzy lubią tradycję i wielkopolską gwarę oraz podróże. Równocześnie pracownicy biblioteki oraz bibliotek publicznych w powiecie uczestmiczyli w cyklu szkoleń podnoszących ich kompetencje oraz trzech wizytach studyjnych do bibliotek blisko Jarocina: do Pleszewa, Krotoszyna i Gostynia. Cykl szkoleń odbył się także dla naszych partnerów. Dzięki projektowi nasza strona www zostałą dostosowana do osób ze szczególnymi potrzebami.
Od września do października przeprowadzone zostały też badania użytkowników i nieużytkowników biblioteki. Prezentujemy ich rezultat DIAGNOZA POTRZEB UŻYTKOWNIKÓW I NIEUŻYTKOWNIKÓW BIBLIOTEKI JAROCIN.
Teraz przed nami czas rozliczeń i przygotowywania kolejnych wydarzeń w roku 2024 w tym regulaminu konkursu grantowego dla wszytkich, którzy chcą współpracować z biblioteką. Szczegóły w styczniu 2024.