Powrót do lat dzieciństwa i młodości - tak w skrócie można opisać przebieg spotkania z byłymi mieszkańcami Kamienicy przy ulicy Rynek 17 i pracownikami ówczesnych sklepów. »

W tym roku dzięki wsparciu z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupiliśmy 2.013 książek »

W klimacie Świąt Bożego Narodzenia spotkałyśmy się z podopiecznymi z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Cerekwicy. »

Polscy piłkarze w meczu z Arabią Saudyjską byli zwycięscami czy zwycięzcami? Szóstego grudnia obchodzimy Mikołajki czy mikołajki? »

Małgorzata Zbroszczyk z Biblioteki Publicznej w Chrzanowie pracowała z jarocińską młodzieżą, przekazując cenne wskazówki przed nagrywaniem wspomnień mieszkańców i pracowników dawnej kamienicy. »

Na mikołajkowe warsztaty do Kamienicy Kultury wybrały się również dzieciaki z kl. II Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarocinie. Różnorodność działań podczas zajęć dała możliwość dobrej zabawy wszystkim uczestnikom warsztatów. Było konstruowanie wieży, ozdabiane gwiazdek oraz chwila relaksu z dobrą książką. »

Reporterka, wiele lat mieszkająca w Rosji i autorka filmów dokumentalnych o Czeczenii - któż, jak nie Krystyna Kurczab-Redlich, może opowiedzieć nam o człowieku, który ma czterech sobowtórów i nigdy się nie poddaje... »

Tym razem nasze Gadu-Gadu polsko-ukraińskie miało świąteczny charakter. Na spotkaniu Panie wykonywały papierowe gwiazdy. Dziękujemy za spotkanie! »

Kolejne tajemnice kamienicy odkryte! Sebastian Pluta z Muzeum Regionalne w Jarocinie opowiedział uczniom kl. I Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. T. Kościuszki w Jarocinie o losach osób pochodzenia żydowskiego, zamieszkujących niegdyś Jarocin i jego okolice. Wśród nich byli także dawni właściciele budynku, w którym mieści się teraz Kamienica Kultury. »

Właśnie gościliśmy Justynę Bednarek - autorkę przesympatycznych przygód skarpetek, niesamowitych kur oraz wielu innych postaci! »