Gadu-gadu polsko-ukraińskie tym razem jesiennie i twórczo. Panie uczyły się wyplatać dekoracyjne makramowe liście. »

Podczas akcji Cały Powiat Czyta Dzieciom wróciliśmy do wierszy i książek Marii Konopnickiej. Nasi mali goście z kl. III b Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie bawili się też chustą animacyjną i stworzyli pomysłowy domek dla krasnoludków. »

Jaki powinien być dżentelmen? Zadbany, wysportowany i oczywiście oczytany! Zabawny test pod tym kątem na swoich chłopakach z klasy przeprowadziły dziewczynki z kl. II Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie. »

Akcja "Książka w podróży" polegała na przesyłaniu zdjęć książek na wakacjach. W wydarzeniu czytelnicy mogli śledzić mapę podróży książek. »

Na pierwszym powakacyjnym spotkaniu Klubu e-Seniora, w Dniu Kropki, poznaliśmy aplikację Legimi, w której można słuchać lub czytać książki (nowa usługa biblioteki). »

Dzisiaj przypada światowy Dzień Turystyki! Wielkopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki natomiast odbyły się już w piątek 23 września w Pałacu Baborówko niedaleko Szamotuł. »

W ramach kolejnego etapu projektu "Podróże z wyobraźnią" odwiedziłyśmy Szkołę Podstawową im. Bohaterów Westerplatte w Cielczy. »

O tym, co w PRL-u uchodziło za przyjemność, na którą rzadko można było sobie pozwolić, rozmawialiśmy na spotkaniu z Aleksandrą Boćkowską. Autorka reportażu "Księżyc z pewexu. O luksusie w PRL-u" mogłaby śmiało wykorzystać również wspomnienia uczestników naszego spotkania. »

W ramach kolejnego etapu projektu "Podróże z wyobraźnią" odwiedziłyśmy Niepubliczną Szkołę Podstawową z Oddziałem Przedszkolnym w Roszkowie. »

W ramach projektu „Książki spod lady, czyli tajemnice kamienicy” uczniowie klasy 8c z Zespołu Szkół nr 4 w Jarocinie wzięli pod lupę historię „Sali z kopytem”. »