Biblioteka

Cztery wieloletnie przyjaciółki spotykają się raz w miesiącu aby omówić lekturę obowiązkową. Czy coś nam to przypomina? Dyskusyjny Klub Książki w wersji filmowej po amerykańsku. »

Uczniowie klas IV-VI z Akademia Dobrej Edukacji - Jarocin wcielili się ostatnio w regionalnych piratów. Zmagali się z pytaniami dotyczącymi historii i kultury Jarocina. »

Na zajęciach Klubu e-Seniora było dziś odlotowo! Stawialiśmy pierwsze kroki w nauce kodowania. Aplikacja ScratchJr umożliwiła nam sterowanie postacią na ekranie i nie było to wcale takie proste »

Klocki Lego są ponadczasowe! Na Ukraińskich Czwartkach takie oto zabawy dla małych i dużych. »

W niedzielne słoneczne popołudnie na stacji Brzostów odbył się kolejny przejazd drezynami dzięki Stowarzyszenie Szerokim Torem - Jarocińska Kolej Drezynowa. Kwestowano dla Fundacji Ogród Marzeń Jarocin. »

Lektura na maj DKK „Milion cudownych listów” J.A. Bickley to książka o tym aby nigdy się nie poddawać, aby szukać radości w drobnych rzeczach i doceniać to co jest wokół nas. »

Tym razem na zajęcia z okazji Roku Wisławy Szymborskiej przymaszerowali uczniowie klasy VIII Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Jarocinie. »

Okazją do dzisiejszego spotkania była książka Joanny Jodełki "Jarocin dla dzieci. Gra spacerowa". Książka w ciekawy sposób ukazuje nam miasto i daje powód do spojrzenia z większą uwagą na otaczające nas zabytki. Dzieci z Zespolu Szkół Społecznych w Jarocinie z zaangażowaniem podjęły wyzwanie i rozwiązywały zagadki. Teraz już wiedzą gdzie znajduje się zegar słoneczny, figura Świętego Wawrzyńca czy orzeł. »

W tym roku połączyliśmy naszym pomarańczowym odjazdowym rajdem dwie ważne rocznice 550. urodzin Mikołaja Kopernika i 100. lecie harcerstwa na Ziemi Jarocińskiej. »

Po raz kolejny włączamy się w akcję społeczno-edukacyjną "Żonkile" zainicjowaną przez Muzeum Historii Żydów POLIN. Wydarzenie to kojarzy się od wielu lat z symbolicznymi żonkilami, rozdawanymi 19 kwietnia. »

Powrót na górę