Tradycyjnie już od 7 lat czytamy na rockowo! Zaproszeni muzycy czytają zgromadzonym dzieciom i opowiadają o swoich ulubionych książkach i bohaterach z dzieciństwa! »

Jak co roku na Strefie Dziecka podczas Jarocin Festiwal odbywają się rokowe czytania. W tym roku zostały wzbogacone warsztatami i literackimi spotkaniami. »

I to dosłownie - bo ogień lał się z nieba! Upał niemiłosierny ale dzieci nam nie brakowało. Jak zwykle nie mogło zabraknąć naszych działań dla najmłodszych festiwalowych gości! W tym roku także wspólnie z Instytutem Książki promowałyśmy akcję "Mała książka Wielki człowiek" »

Jak co roku nasza biblioteka współtworzy okołofestiwalowe wydarzenia w Amfiteatrze. Już od czwartku - dnia finałów Jarocińskich Rytmów Młodych czynne było stoisko ze sprzedażą festiwalowych gadżetów, w tym niesamowicie popularnych koszulek z glanem Fundacji Ogrodu Marzeń. Przez trzy festiwalowe dni byłą też czynna festiwalowa czytelnia prasy. »

Dziś w wakacyjne odwiedziny przybyli do nas przedszkolacy z Paddington Dwujęzyczne Przedszkole Montessori. Zapoznali się z książkami z naszego dziecięcego kącika i wykonali kolorowe motylki. »

Grupa półkolonijna ze Zespół Szkół Społecznych w Jarocinie uczestniczyła w zabawach w oparciu o "Legendę o podziemnym tunelu i umowie z diabłem". »

Dzieciaki z półkolonii organizowanych przy Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie zabraliśmy w podróż pociągiem.... »

Wakacje w bibliotece - czas START! Przyjechały do nas dzieciaki z półkolonii w Siedleminie. »