Biblioteka

"Dygot” Jakuba Małeckiego to saga rodzinna od czasów przedwojennych aż do XXI wieku. Poznajemy dwie rodziny Łabendowiczów oraz Geldów, których losy w przyszłości zwiążą się ze sobą. »

14 czerwca 2023 roku uczniowie klasy VIII a udali się do Kamienicy Kultury w Jarocinie, gdzie wzięli udział w zajęciach polonistyczno-integracyjnych, zrealizowanych w ramach lekcji języka polskiego. Dziewczęta i chłopcy najpierw zwiedzili budynek, a następnie przyjemnie spędzili przedpołudnie. »

O bibliotece i pracy bibliotekarza miała okazję dowiedzieć się klasa VI z Zespół Szkół w Witaszycach. Po zwiedzaniu Kamienicy Kultury były zabawy w strefie dla młodzieży i na słonecznym tarasie. »

Ukraińskie Czwartki zawsze pełne wrażeń! Tym razem byliśmy w Strefie Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA w Muzeum Regionalne w Jarocinie. Dużo frajdy zapewnił nam też plac zabaw w parku. »

Na urodzinach u naszego książkowego bohatera Myszonka gościły dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Tęcza" Radlin-Cielcza - oddział Żabki. »

Uczniów z klasy VIII Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jarocinie zaprosiliśmy na zajęcia integracyjne w oparciu o legendę "Jak powstał Jarocin". Na początek odkrywaliśmy historię nazwy Jarocin, a potem każdy mógł opowiedzieć o historii swojego imienia. »

Na ukraińskich czwartkach działo się! Każdy znalazł coś dla siebie: mali ogrodnicy sadzili rośliny w ogrodzie, można było bawić się klockami oraz wykonywać prace plastyczne. »

Na naszym stoisku w ramach akcji Kwiatoteka były rozdawane, dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Jarocin, drzewka: topole, dęby, modrzewie, klon jawor, olsze, czereśnie. Był też bookcrossing, kwiatowa fotobudka i zajęcia plastyczne dla dzieci, podczas których powstawały papierowe kwiaty ze starych książek. »

Kamienicę Kultury odwiedziła młodzież z Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Cerekwicy Nowej. Było zwiedzanie biblioteki, zapoznanie z historią miejsca i w ramach akcji Kwiatoteka - Book folding, czyli wielokrotne składanie arkusza zadrukowanego papieru. Dzięki kreatywności naszych gości powstały piękne papierowe kwiaty. »

Powrót na górę