Uczniowie z klas I a i d ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Jarocina odwiedziły bibliotekę w parku. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem biblioteki i pracą bibliotekarza. Wysłuchały opowiadania Krzysztofa Kasdepke „Kasztan, tapczan, tralala”. »

W ramach kolejnego etapu projektu "Podróże z wyobraźnią" odwiedziłyśmy Niepubliczną Szkołę Podstawową z Oddziałem Przedszkolnym w Roszkowie. »

Jesienne spotkanie grup zabawowych już rozpoczęte. Tym organizacyjnym spotkaniem rozpoczęłyśmy jedenastą edycję zajęć dla małych dzieci i ich rodziców. »

W ramach kolejnego etapu projektu "Podróże z wyobraźnią" odwiedziłyśmy Szkołę Podstawową im. Bohaterów Westerplatte w Cielczy. »

O tym, co w PRL-u uchodziło za przyjemność, na którą rzadko można było sobie pozwolić, rozmawialiśmy na spotkaniu z Aleksandrą Boćkowską. Autorka reportażu "Księżyc z pewexu. O luksusie w PRL-u" mogłaby śmiało wykorzystać również wspomnienia uczestników naszego spotkania. »

W ramach projektu „Książki spod lady, czyli tajemnice kamienicy” uczniowie klasy 8c z Zespołu Szkół nr 4 w Jarocinie wzięli pod lupę historię „Sali z kopytem”. »

Andrzej Zawistowski zabrał naszych czytelników w podróż do PRLu i handlu reglamentowanego, kolejek i kartek. Okazuje się, że historia kartek i reglamentacji jest stara jak świat. »

Jeszcze trochę lata zostało więc zapraszamy po świeżutki i pachnące książki zakupione z dotacji w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa. »

Od lat jarocińska biblioteka aktywnie włącza się w organizację imprez towarzyszących Jarocin Festiwal 2022. Od 2018 roku nasze działania, adresowane do najmłodszych, wspiera Instytut Książki, z którym wspólnie promujemy największy w Polsce projekt bookstartowy i towarzyszącą mu kampanię społeczną pod hasłem „Mała książka - wielki człowiek". »