W ubiegłym tygodniu ekipa z naszej biblioteki brała udział w 3-dniowym intensywnym szkoleniu pilotażowego projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni.” »

Na kolejne spotkanie „Podróże z wyobraźnią” wybraliśmy się do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie. Uczniowie zapoznali się z twórczością Rafała Witka, który już niedługo odwiedzi ich szkołę. Wysłuchali jednej z historyjek „Jestem dużym Tatą, ale czasami udaję kota”. »

W trakcie „Podróży z wyobraźnią” dotarliśmy do przedszkolaków z oddziałów Niepublicznego Przedszkola „Tęcza” Radlinie. W głośnych czytaniach towarzyszyli nam bohaterowie książek Wojciecha Widłaka – pies Pypeć, kaczka Katastrofa, mucha Bzyk-Bzyk, oraz dziewczynka Marta i ufoludki. »

Seria „Czytam sobie”, to książeczki przyjazne dzieciom, ułatwiające naukę czytania, dostosowane poziomem do możliwości małego czytelnika. »

Na tarasie naszej Kamienicy odbyły się fantastyczne warsztaty z book foldingu oraz szycia zakładek. Materiał nietypowy: stare, zniszczone i zaczytane książki, dzięki nowemu przeznaczeniu zyskały drugie życie! »

W ramach projektu "Podróże z wyobraźnią" rozpoczęłyśmy cykl wyjazdowy. Tym razem odwiedziłyśmy dzieci ze szkół w Siedleminie i Roszkowie. »

Prawie 2 godziny spędzone we wspaniałym towarzystwie gwiazd, celebrytów i polityków czasów PRL we wspaniałych gawędach Sławomira Kopra! »

Z okazji Dnia Matki na grupach zabawowych przeczytano bajkę „Ja i moja mama”. Dzieci dla swoich rodzicielek wykonały wesołe serca. Wszystkich zaproszono do zabaw jakie pamiętają rodzice z dzieciństwa. Na koniec każde dziecko wspólnie z rodzicem wykonali kompozycję kwiatową w wazonie oraz kwiatka dla Mamy. »