Prawie 2 godziny spędzone we wspaniałym towarzystwie gwiazd, celebrytów i polityków czasów PRL we wspaniałych gawędach Sławomira Kopra! »

Z okazji Dnia Matki na grupach zabawowych przeczytano bajkę „Ja i moja mama”. Dzieci dla swoich rodzicielek wykonały wesołe serca. Wszystkich zaproszono do zabaw jakie pamiętają rodzice z dzieciństwa. Na koniec każde dziecko wspólnie z rodzicem wykonali kompozycję kwiatową w wazonie oraz kwiatka dla Mamy. »

W Tygodniu Bibliotek Bibliotekę w parku odwiedziły Żabki i Motylki z Niepublicznego Przedszkola „Poziomka” z Jarocina. Dzieci dowiedziały się że wystarczy wejść do biblioteki, sięgnąć po książkę i znaleźć się w dowolnym miejscu. »

„Kto Ty Jesteś? Polak Mały”. Takimi słowami rozpoczęto grupy zabawowe, wprowadzając dzieci i opiekunów w klimat patriotyczny. Zaproszono ich do zabaw ruchowych Białe Orły i Wstęgi na wietrze. Na koniec wykonali wesołe flagi. »

"Ja nie robię w optymizmie" mówił podczas spotkania w Kamienicy Kultury Mikołaj Grynberg. Spotkania, które nie należało do łatwych, poprzedzone projekcją filmu "Dowód tożsamości" - to debiut reżyserski naszego gościa. Zaprosił do rozmów współczesnych Polaków pochodzenia żydowskiego, którzy mierzą się cały czas ze stereotypami i postawami współobywateli wobec historii polskich Żydów oraz holocaustu. »

Biblioteka w parku gościła Przedszkolaki z Bachorzewa, które odkodowały ukryty na macie obrazek, szyfrowały drogę zajączka do koszyczka wielkanocnego, a na zakończenie układały puzzle i kolorowały świąteczne obrazki na tabletach. »

Wczoraj odwiedziła Nas klasa III b ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Jarocina. Przygotowano dla Nich świąteczne kodowanie. Na początku przypomniano zwyczaje i tradycje Świąt Wielkanocnych, kodowano potrawy wielkanocne (dzieci tworzyły trasę, wybierały potrawy, z którymi układali zdania proste i złożone). »

Dzisiaj odwiedziły Nas dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 z Jarocina. Przygotowano dla Nich świąteczne kodowanie na macie, memory, rozsypanki wyrazowe, puzzle i zakodowane potrawy wielkanocne. »

Uczniowie kl.1-3 SP z Bachorzewa spotkali się na zajęciach kodowania. Dzieci rozwiązywały wiosenne sudoku obrazkowe, zagadkową krzyżówkę, odkodowywały wyrazy i szyfrowały wiadomość do kolegi. Po wysiłku umysłowym rozpoczęły się zabawy ruchowe. »

Grupy zabawowe rozpoczęto od rymowanych zagadek maluszka „Co to? Kto to? Zwierzęta”. Dzieci po przeczytaniu zagadki naśladowały dane zwierzątka. »