Jarocińskie historie z Reginą Gruchalską

Jarocińskie historie z Reginą GruchalskąZ czym albo z kim kojarzy się rzygacz? Tę zagadkę i wiele innych dotyczących naszego miasta rozwiązała pani Regina Gruchalska podczas spotkań z dziećmi w jarocińskich bibliotekach w ramach akcji Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W bardzo przyjemny i przystępny sposób przedstawiła historię naszego miasta opowiadając i czytając swoje rymowane wiersze z książeczki pt. "O Jarocinie w historii, rysunku i rymie" oraz prezentując książeczkę Joanny Jodełki "Jarocin dla dzieci. Gra spacerowa".
Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek, np. nasza rzeczka Lipinka na mapach widnieje jako Lipówka, Święty Wawrzyniec zawsze trzyma w jednej ręce palmę, a w drugiej ruszt, bo zginął opalany właśnie na ruszcie, a rzygacze to zakończenia rynien znajdujących się na pałacu Radolińskich.

Spotkania odbyły się w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Jarocin na rok 2019 realizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarocinie we współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Jarocin.

Powrót na górę