Aktualności

Uczniowie klas trzecich ze szkoły podstawowej nr 3 w Jarocinie pokonali długą trasę zanim dotarli
do Oddziału dla Dzieci.
»

Do tradycji filii bibliotecznej w Cielczy należy, że w ostatnim tygodniu nauki w zapraszamy klasy III na konkurs "Jeden z dziesięciu". »

"Plastusie Poranne" z Niepublicznego Przedszkola Marcinek opowiadały w co bawią się i w jakie grają gry w wolnym czasie. »

Ostatnie warsztaty plastyczne, które prowadziła Monika Kula w ramach projektu „Legendoczytacze na szlaku” odbyły się 20 czerwca w filii w Witaszycach. »

Jak wyglądało drzewo genealogiczne rodziny Radolińskich? Jaką długość mógł mieć legendarny tunel?Jaką wysokość miała kareta? Na te pytania i wiele innych w poniedziałkowe popołudnie próbowały znaleźć odpowiedź dzieci w Filii nr 1 "Pod Ratuszem". »

Ostatnie spotkanie z przedszkolakami w Cielczy i w Radlinie przebiegło w wakacyjnej atmosferze. Na początku dzieci wysłuchały opowiadania o tym, jak Misia Marysia spędziła swój rok w przedszkolu i czego się przez ten czas nauczyła. »

W Oddziale Dla Dzieci odbyło się kolejne spotkanie Legendoczytacze na szlaku, które prowadził Michał Czerniawski. Tym razem dzieci dowiedziały się: co to jest historia i jak historyk poznaje przeszłość. »

15 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Wiatru. Z tej okazji w środowe popołudnie miejscową bibliotekę odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola w Witaszycach. Na początku odpowiedziały na zagadkę wprowadzającą w tematykę zajęć. »

Powrót na górę