Biblioteka

Pandy wielkie to jeden z gatunków zwierząt narażonych na wyginięcie. Nie są to niestety jedyne takie zwierzęta, ponieważ ekspansja człowieka i zmiany klimatyczne przyczyniają się do zmniejszania terytoriów oraz niszczenia pokarmu wielu gatunków zwierząt, także w Polsce. »

W ramach akcji "Pochwal się swoim hobby w Bibliotece" Aleksandra Skowron, uczennica klasy VIII ze SP 3, opowiedziała o swoim zainteresowaniu – świnkach morskich. »

Uczniowie z klasy I Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie wzięli udział w wiosennych zajęciach. Na początku zapoznali się z księgozbiorem oraz regulaminem biblioteki. »

Poranek w bibliotece spędzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie. Po zapoznaniu z biblioteką dzieci wysłuchały opowiadań Marii Kownackiej "Razem ze słonkiem. Przedwiośnie". »

W Święto Kobiet Filia nr 5 przygotowała dla czytelniczek koszyk pełen cytatów i żarcików - z kobietami w roli głównej oczywiście. »

O czym można rozmawiać 8 marca. Oczywiście o kobietach i tak właśnie było na kolejnym spotkaniu DKK. »

W witaszyckiej bibliotece trwa akcja "Przyjaciel Biblioteki" związana z promocją czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci. Ma ona na celu rozbudzenie w maluchach zamiłowania do czytania. 6 i 7 marca bibliotekarka razem ze smokiem Obibokiem odwiedziła przedszkole. »

Małe Żabki, które odwiedziły bibliotekę okazały się grupą sześcioletnich przedszkolaków. Maluchy chciały się przekonać jak wygląda praca w bibliotece, jak pracowali bibliotekarze kiedy jeszcze nie było komputerów i co trzeba zrobić żeby zostać bibliotekarzem. »

Powrót na górę