Biblioteka

Mimo niepewnej pogody grupka śmiałków wybrała się na wędrówkę z nową aplikacją Legendoczytaczy na szlaku niepodległości. Wędrowaliśmy po Golinie poznając historię dwóch powstańców wielkopolskich oraz samej Goliny. »

Biblioteka w Cielczy w pierwszym tygodniu ferii zaprosiła dzieci do udziału w planszówkowych rozgrywkach. Asortyment gier proponowanych przez filię znacznie się powiększył, więc było sporo chętnych do wypróbowania nowości. »

Z okazji obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego wtorkowe spotkanie Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi upłynęło w atmosferze patriotycznej. »

Pierwszymi gośćmi w nowym roku w bibliotece w Cielczy byli uczniowie klasy III, którzy z niecierpliwością czekali na spotkanie z Landrynką, Precelkiem, Karmelkiem i Cukierkiem. »

Wielkimi krokami zbliżają się w naszym województwie ferie zimowe - oczywiście w naszych bibliotekach przygotowano zajęcia. »

8. Jarocińskie Kolędowanie już za nami. W tym roku na wystąpili dla nas: Zespół Folklorystyczny "Snutki", dzieci z jarocińskich przedszkoli "Stoktorka", "Marcinek", liczna "Poziomka", "Jarzębinka", "Bajeczka", Szkoła Muzyczna Yamaha, Zespół Pogo-dni, Społeczne Ognisko Muzyczne, Schola "Tęczowe Nutki" i Schola "Franciszkańskie Skowronki", przedstawiciele Hufca ZHP. »

Tylko w filii nr 3, choinki pod choinkę - czyli choinki na ostatnią chwilę »

Święta zbliżają się wielkimi krokami, więc na grudniowych zajęciach grupa pań w filii bibliotecznej w Cielczy energicznie zabrała się do pracy. »

W grudniu dużo czytamy, to co każdy lubi najbardziej, dla siebie, dla innych, a balonowy upominek mile widziany. »

Przez cały tydzień w filii nr 3 trwały świąteczne warsztaty z decoupage'u. Warunkiem wzięcia udziału w zajęciach był zakup drewnianej deseczki przez uczestnika. »

Powrót na górę