W tym roku obchodzimy 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego i 100.rocznicę Odzyskania Niepodległości. Szkoła w Wilkowyi nosi imię Powstańców Wielkopolskich, dlatego z tej okazji, do biblioteki w Wilkowyi została zaproszona autorka hymnu szkolnego pani Benedykta Świderska, emerytowana nauczycielka. »

W filii nr 2 odbyło się powakacyjne spotkanie klubu MDKK, na którym omawialiśmy książkę Jodi Ann Bickley "Milion cudownych listów”" »

Pierwsze warsztaty w ramach kolejnego projektu za nami. Tym razem dzieci będą współtworzyć questy po swoich miejscowościach, których tłem będzie tematyka historyczna nawiązaująca do odzyskania przez Polskę niepodległości i Powstania Wielkopolskiego. Questy znajdą się w aplikacji mobilnej swtorzonej w zeszłym roku. »

W nowym roku szkolnym grupa 3-latków z Przedszkola "Tęcza" w Cielczy odwiedziła po raz pierwszy bibliotekę. Dzieci dowiedziały się co to jest biblioteka, jak się wypożycza książeczki, obejrzały różne rodzaje bajeczek oraz zachwycały się kącikiem dla najmłodszych i stojącym tam pałacem królewny. »

Były operator GROM, uczestnik licznych tajnych akcji oraz misji w Iraku i Afganistanie był gościem naszej Bibioteki. »

Bibliotekę w Cielczy niespodziewanie odwiedziła klasa II b Szkoły Podstawowej w Cielczy, aby zobaczyć jakie rodzaje książeczek znajdują się w bibliotece. »