Aktualności

Zawitał do Filii Bibliotecznej w Cielczy i Szkoły Podstawowej gdzie odbyły się niecodzienne lekcje historii. »

Sześciu rycerzy (Jarota, Lancelot, Michał Wołodyjowski, Ryszard Lwie Serce, Zawisza Czarny i Jedi) patronowało drużynom, które w nocy z 13 na 14 października odkrywały biblioteczno-legendowo-pałacowe tajemnice. »

Skąd wzięła się nazwa naszego miasta, gdzie świecą świetliki, czy w Cielczy nadal mieszkają cioty i od jakiego lubego swą nazwę wzięła rzeczka Lubieszka? Odpowiedzi na te pytania oraz na inne sekrety i tajemnice skrywane w legendach znajdziecie w aplikacji mobilnej „Legendoczytacze na szlaku”! »

Sekretarz noblistki i opiekun jej poetyckiej spuścizny gościł w Jarocinie. Promował książkę o Wisławie Szymborskiej, w której starał się przedstawić swoją współpracę z poetką oraz ją samą. »

Jak zamienić jesienny, ponury dzień w słoneczny i wesoły? Sposób na jesienną chandrę mają seniorki z Wilkowyi. »

Ostanie warsztaty w ramach projektu „Legendoczytacze na szlaku” za nami. Uczestnicy tym razem uczyli się kodowania. Na zajęciach powstała również nowa legenda. »

Ostatnie spotkanie, w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku", odbyło się w czwartek 5 października w filii nr 3 w Jarocinie. »

Tegoroczny zlot wiązał się tematycznie z naszą lokalną legendą o cieleckich ciotach. Najmłodsi kandydaci na czarownice i czarowników po raz pierwszy usłyszeli legendę o górce, na której odbywały się sabaty czarownic, tajemniczym rycerzu i czterech dębach. »

Powrót na górę