Biblioteka pod Ratuszem, odwiedzinami przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Marcinek w Jarocinie, rozpoczęła cykl adwentowych czytań. »

Na dworze zimno, więc warto wybrać się na wirtualny spacer po Jarocinie. »

Uczniowie kl. IV Technikum Żywienia z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 Jarocin w Jarocinie wzięli udział w bibliotecznych warsztatach pod tytułem "Nie oceniaj książki po okładce". Podczas zajęć musieli się zmierzyć z wciąż aktualnym tematem nietolerancji. »

Dzieci z Przedszkola w Woli Książęcej podczas zajęć w naszej bibliotece dowiedziały się wielu ciekawych faktów dotyczących odzyskania przez Polskę niepodległości. »

"Moraliści. Jak Szwedzi uczą się na błędach i inne historie" Katarzyny Tubylewicz nie wszystkim uczestniczkom klubu DKK przypadła do gustu. Poruszana w każdym rozdziale tematyka imigrancka wywołała "przesyt". »

Zapraszamy czytelników i mieszkańców Gminy Jarocin do wypełnienia ankiety przygotowanej przez Instytut Książki. Wyniki pozwolą nam lepiej przygotować ofertę na nadchodzący rok w kontekście nowopowstającej biblioteki w Kamienicy. »

We wtorkowe przedpołudnie biblioteka "Pod Ratuszem" gościła dzieci z przedszkola "Jarzębinka". Tematem spotkania była niepodległość Polski. »