Na grupach zabawowych dzieci zamieniły się w małych ogrodników. Najpierw przedstawiono im w teatrzyku kamishibai bajkę „Groszki”. Dzięki książeczce „Miś Pracuś Ogrodnik” dzieci poznały sprzęt ogrodniczy: grabki, łopatki itp. Po czytaniach za sprawą kolorowego tunelu przenieśli się do bibliotecznego ogródka gdzie wspólnie sadzili zioła i kwiatki! »

Dziś w Oddziale dla Dzieci zrobiło się bardzo świątecznie. Dzieci z grup zabawowych wysłuchały bajki „Dzień dobry, króliczku!” oraz „Dobranoc, kurczaczku!”. Podczas czytania wcielały się w rolę króliczka i kurczaczka. Następnie wykonały kolorowe zajączki i pisanki, z małą pomocą rodziców. Na koniec udaliśmy się do parku w poszukiwaniu Zajączka! »

Dzisiaj Pierwszy Dzień Wiosny. W Oddziale dla Dzieci gościły „Motylki” z Niepublicznego Przedszkola Poziomka. Wprowadzając w wiosenny klimat zaproszono ich do teatrzyku kamishibai pt. „Groszki”. Następnie poszukiwali drugiej połowy wiosennego kwiata. Uczestniczyli w zabawach ruchowych z kostką oraz chustą animacyjną. »

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami. Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Jaś i Małgosia” idąc do biblioteki w parku obserwowały oznaki wiosny. »

Z okazji Dnia Kobiet dla wszystkich mam i dziewczynek przygotowano niespodziankę balonowego kwiatka oraz słodki poczęstunek. Nie zabrakło też głośnego czytania bajki „W lesie”, w której milusińscy odkrywali zabawne niespodzianki ukryte pod okienkami. Na koniec dzieci wspólnie z dorosłymi zagrali „Sto lat” na bum bum rurkach. »

W Oddziale dla Dzieci powiało wiosną. Odwiedzili nas uczniowie z klasy I c Szkoły Podstawowej nr 4 z Jarocina. Dzieci zapoznały się z biblioteką i jej księgozbiorem. Wysłuchały opowiadania z książki E. Zubrzyckiej „Ptaki zaczynają śpiewać”. »

Dzisiaj do Akademii Pana Kleksa zawitały dzieci z półkolonii z Zespołu Szkół Społecznych z Jarocina. Wysłuchały niezwykłej opowieści szpaka Mateuszka. Dowiedziały się gdzie mieszkają wilki, że stanowią gatunek chroniony. Poznały znaczenie określenia wataha, basior i wadera i dlaczego wilki wyją do księżyca. »

Kolejny dzień ferii z Kleksem w Oddziale dla Dzieci spędziły przedszkolaki z „Marcinka” z Jarocina. Z okazji Walentynek kodowały serce z kolorowych kleksów. Na iPad'ach układały puzzle z „Panem Kleksem” oraz wykonywały obrazki z kleksów. »

Dzisiaj Oddział dla Dzieci zamienił się w Krainę Kleksów, w której gościliśmy przedszkolaków z Kotlina. Zapoznano ich z utworami Jana Brzechwy "Niedźwiedź", "Lis", "Dzik", "Żubr". Dzieci atramentem robiły kleksy. Przygotowano dla nich kodowanie kleksów oraz w apilikacjii Scretch Junior powstały piękne kleksowe dzieła. »

Dziś na grupach zabawowych obchodziliśmy Tłusty Czwartek połączony z zabawami walentynkowymi. »