Aktualności

Jarocińska wieża ciśnień w piątek została zaczarowana w piątek przez dzieci. Były baśnie, księżniczki, rycerze i smoki. Dobra zabawa w świecie literackiej fantazji i czas, spędzowny rodzinnie wokół książek i z biblioteką! »

Jarocińska biblioteka znalazła się w gronie 20 instytucji (z 220, które o środki aplikowały), które otrzymały dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, Priorytet 2 Infrastruktura bibliotek 2016-2020 Nabór 3 Instytutu Książki. Nasza biblioteka otrzyma 1.500.000 zł. »

Przedszkolaki z "Marcinka" odwiedziły Bibliotekę dla Dzieci, gdzie wysłuchały bajki "Nad jeziorem", która opowiadała o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wakacji. »

Oddział dla Dzieci zorganizował zajęcia wakacyjne dla grupy z Wojciechowa. Przygotowano dla nich prezentację gier planszowych. »

Uczniowie klas trzecich ze szkoły podstawowej nr 3 w Jarocinie pokonali długą trasę zanim dotarli
do Oddziału dla Dzieci.
»

"Plastusie Poranne" z Niepublicznego Przedszkola Marcinek opowiadały w co bawią się i w jakie grają gry w wolnym czasie. »

W Oddziale Dla Dzieci odbyło się kolejne spotkanie Legendoczytacze na szlaku, które prowadził Michał Czerniawski. Tym razem dzieci dowiedziały się: co to jest historia i jak historyk poznaje przeszłość. »

Powrót na górę