Biblioteka

"Raz, dwa, trzy Dinusiem jesteś Ty" taką zabawą rozpoczęto grupy zabawowe, w której każdy uczestnik zamienił się w dinozaura. »

We wtorkowe popołudnie bibliotekarki z parku odwiedziły dzieci w Lokalnym Klubie Rodzinnym w Jarocinie. Spotkanie rozpoczęto wspólnym śpiewem piosenki "Wlazł kotek na płotek", po której wysłuchano bajki "Ciekawski kotek". »

Pszczółki z Niepublicznego Przedszkola "Marcinek" w Dzień Kota odwiedziły oddział dla Dzieci. Spotkanie rozpoczęto wspólną zabawą "Uciekaj myszko do dziury", po której dzieci wysłuchały wiersza Juliana Tuwima "Kotek". »

Na grupach zabawowych królował kolor czerwony, bo za dwa dni święto chłopca i dziewczynki czyli Walentynki. Dzieci wysłuchały wiersza "Walentynki" oraz uczestniczyły w zabawie "Serduszko do kochania". »

Chwilowa zamiana klawiatury na gęsie pióro pozwoliła uczniom popracować nad charakterem pisma ręcznego. Pióra okazały się również wdzięcznym elementem zabaw ruchowych. »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Marcinek" w Jarocinie odwiedziły książkowe królestwo czyli oddział dla dzieci, w którym poznały tajniki zawodu bibliotekarza. »

Choć za oknem brak śniegu, to białego szaleństwa nie zabrakło w bibliotece w parku. Dzieci z grup zabawowych doznały wielu wrażeń wszystkimi zmysłami. »

Opowieść, która została stworzona przez dzieci z kl. III a Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie na podstawie legendy o "Podziemnym tunelu i umowie z diabłem" miała swoją premierę w Oddziale dla Dzieci. »

Powrót na górę