Aktualności

Jak wyglądało drzewo genealogiczne rodziny Radolińskich? Jaką długość mógł mieć legendarny tunel?Jaką wysokość miała kareta? Na te pytania i wiele innych w poniedziałkowe popołudnie próbowały znaleźć odpowiedź dzieci w Filii nr 1 "Pod Ratuszem". »

Podczas spotkania uczniowie klasy III b dowiedzieli się wielu ważnych informacji na temat gwary. Wspólnie z bibliotekarką dzieci czytały różne teksty pisane gwarą, między innymi parafrazę "Lokomotywy" J. Tuwima autorstwa Jadwigi Podeszwy, przy czym było dużo śmiechu. »

Czy turysta potrzebuje mapy? Co to jest Punkt Informacji Turystycznej? Gdzie w Jarocinie znajdują się zegary słoneczne? Tego dowiedziały się "Smerfy" z Przedszkola "Bajeczka" w Jarocinie. »

Co to jest Punkt Informacji Turystycznej? Gdzie w Jarocinie znajduje się słynna rzeźna głowy konia? Tego dowiedzieli się przedszkolacy z Przedszkola "Bajeczka" w Jarocine. »

W Tygodniu Bibliotek dzieci z przedszkola Poziomka, odwiedziły bibliotekę w Filii nr 2. Dzięki książce Janiny Grali "Siedmiomilowe buty" i magicznym butom mogły zwiedzić Jarocin i okolice. »

Tak to możliwe! Uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej nr 2 odwiedzili Punkt Informacji Turystycznej działający przy filii nr 1 i przy tej okazji dowiedzieli się kilku ciekawych rzeczy o Jarocinie i jego historii. »

Wiosenna aura zachęciła dzieci z Niepublicznego Przedszkola Marcinek” do odwiedzenia w filii nr 1 "Pod Ratuszem" »