Biblioteka

Czy samodzielne korzystanie z komputerowego katalogu bibliotecznego jest trudne? A co to w ogóle jest katalog i jakie informacje zawiera? Po co informacja o wymiarze książki i co oznaczają cyfry na półkach? »

We wtorkowy poranek w bibliotece w Witaszycach uczniowie klasy III przenieśli się w czasie o ponad 100 lat. Dzięki Panu Marcinowi Sikorskiemu ze Stowarzyszenia "Jedność" znaleźli się w sercu Powstania Wielkopolskiego oraz mogli poczuć się jak żołnierze w szeregach walczącego Wojska Wielkopolskiego. »

W niedzielę będziemy obchodzić Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji na zajęcia biblioteczne zaprosiłam klasę I b z wychowawcą. Na początku naszego spotkania dzieci poznały jedną z wielu opowieści o niezwykłym misiu Wojtku, z książki Łukasza Wierzbickiego "Dziadek i niedźwiadek". »

W środę 21 listopada 2018 r. do biblioteki w Wilkowyi zostali zaproszeni uczniowie klasy II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. Odbyła się dla nich lekcja biblioteczna "Duchy Polskich Zamków - Kraków". »

Na dworze zimno, więc warto wybrać się na wirtualny spacer po Jarocinie. »

Uczniowie kl. IV Technikum Żywienia z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 Jarocin w Jarocinie wzięli udział w bibliotecznych warsztatach pod tytułem "Nie oceniaj książki po okładce". Podczas zajęć musieli się zmierzyć z wciąż aktualnym tematem nietolerancji. »

16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. By go uczcić, na zajęcia do naszej biblioteki - filii nr 3 zaprosiłam klasę III a z wychowawcą. »

W środę rano bibliotekę w Witaszycach odwiedziła klasa III aby wspólnie wziąć udział w teleturnieju wiedzy o Polsce i symbolach narodowych. »

Powrót na górę