Biblioteka

Rajd rowerowy inny niż zwykle - ze względu na pandemię w tym roku proponujemy Wam dwa rowerowe dni 20 i 21 czerwca (sobota i niedziela) - jedziesz jak chcesz, z kim chcesz, bez zapisów. »

Głośne czytania w pięciu oddziałach przedszkolnych w Cielczy i Radlinie dotyczyło dawno wymarłych zwierząt – dinozaurów. Dzieci doskonale wiedziały, które dinozaury były łagodne i roślinożerne, a które groźne i polujące na inne zwierzęta. »

Kiedy uczniowie klas pierwszych poznali już większość liter alfabetu i mogą samodzielnie czytać przychodzi czas aby uroczyście przyjąć ich do grona czytelników biblioteki w Cielczy. »

Temat przewodni tegorocznych "Cumprów" przeniósł uczestniczki do Hiszpanii – do jej wspaniałej fiesty i gorących rytmów. W wystroju sali i strojach pań królował kolor czerwony i żółty, choć nie zabrakło koronkowych czarnych sukienek i kwiatów we włosach. »

W pierwszym tygodniu ferii w filii w Cielczy zorganizowano zajęcia dla dzieci. Codziennie w bibliotece trwają najróżniejsze planszówkowe rozgrywki. »

Szkoła podstawowa w Cielczy uczestniczy w programie eko rewolucja zgodnie z którą człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. Dlatego uczniowie z kilku klas przy współpracy z biblioteką w Cielczy zdecydowali się uszyć ekologiczne woreczki. »

Znacie Rupaki ? Nie? A przecież te stworzonka znają wszystkie dzieci i czasem próbują pokazać dorosłym miejsca w domu, gdzie Rupaki się chowają. »

Nawet jeśli maluszki nie potrafią pisać, to potrafią narysować własną książeczkę. Przekonały się o tym przedszkolaki na zimowym spotkaniu z dużym zwierzakiem- łosiem Ernestem. »

W gorącym okresie przedświątecznych przygotowań grupa pań wygospodarowała jednak trochę czasu na spotkanie w bibliotece w Cielczy. »

Powrót na górę