Biblioteka

Pierwsze spotkanie z trzema grupami przedszkolaków z Przedszkola "Tęcza" w Radlinie związane było z kolorową jesienią. Dzieci wysłuchały opowieści o rodzinnej wizycie w lesie. »

Od ośmiu już lat młodzi kandydaci na czarownice i czarowników spotykają się w filii bibliotecznej w Cielczy, aby przejść różne próby sprawności i stać się pełnoprawnym członkiem czarodziejskiej rodziny. Tegoroczny zlot poprowadził uczestników przez znane polskie miasta i związane z nimi najpiękniejsze legendy a w każdym z tych miejsc czekały ciekawe zadania do wykonania. »

W nowym roku szkolnym grupa 3-latków z Przedszkola "Tęcza" w Cielczy odwiedziła po raz pierwszy bibliotekę. Dzieci dowiedziały się co to jest biblioteka, jak się wypożycza książeczki, obejrzały różne rodzaje bajeczek oraz zachwycały się kącikiem dla najmłodszych i stojącym tam pałacem królewny. »

Bibliotekę w Cielczy niespodziewanie odwiedziła klasa II b Szkoły Podstawowej w Cielczy, aby zobaczyć jakie rodzaje książeczek znajdują się w bibliotece. »

Za nami pierwsze warsztaty dla pracowników bibliotek publicznych w powiecie jarocińskim - dziś poznaliśmy tajniki LOESJE czyli kreatywna praca z tekstem - efekty już wkrótce w naszych bibliotekach! »

Uroczyste rozdanie nagród uczestnikom konkursu całorocznego "Wiem, bo czytam' nastąpiło podczas szkolnego apelu podsumowującego rok szkolny. »

Ta zabawa w teleturniej rozgrywana jest w filii w Cielczy od lat i wciąż cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów klas III, które zawsze w czerwcu biorą w nim udział. »

Mimo, że koniec roku szkolnego blisko to młodzież w Cielczy chętnie bierze udział w zajęciach organizowanych przez bibliotekę. Wtorkowe popołudnie upłynęło nam na malowaniu toreb na zakupy. »

Powrót na górę