Biblioteka

Małe Żabki, które odwiedziły bibliotekę okazały się grupą sześcioletnich przedszkolaków. Maluchy chciały się przekonać jak wygląda praca w bibliotece, jak pracowali bibliotekarze kiedy jeszcze nie było komputerów i co trzeba zrobić żeby zostać bibliotekarzem. »

Mimo zimna za oknem na sali wiejskiej w Cielczy atmosfera była bardzo gorąca – jak na hawajską wyspę przystało. Panie stawiły się bardzo licznie (125 uczestniczek), żeby bawić się na ósmych już Babskich Cumprach. »

26 lutego obchodzimy Dzień Dinozaura, więc głośne czytania w pięciu oddziałach przedszkolnych w Cielczy i Radlinie dotyczyło właśnie tych ciekawych choć wymarłych zwierząt. »

Co się dzieje ze śniegowymi bałwankami kiedy znikają z naszego podwórka albo ogrodu?
Topnieją? Wcale nie! Otóż przenoszą się one do tajemniczej Krainy Śnieżnych Bałwanków.
»

Biblioteka w Cielczy w pierwszym tygodniu ferii zaprosiła dzieci do udziału w planszówkowych rozgrywkach. Asortyment gier proponowanych przez filię znacznie się powiększył, więc było sporo chętnych do wypróbowania nowości. »

Pierwszymi gośćmi w nowym roku w bibliotece w Cielczy byli uczniowie klasy III, którzy z niecierpliwością czekali na spotkanie z Landrynką, Precelkiem, Karmelkiem i Cukierkiem. »

Wielkimi krokami zbliżają się w naszym województwie ferie zimowe - oczywiście w naszych bibliotekach przygotowano zajęcia. »

Święta zbliżają się wielkimi krokami, więc na grudniowych zajęciach grupa pań w filii bibliotecznej w Cielczy energicznie zabrała się do pracy. »

Klasy pierwsze szkoły podstawowej w Cielczy, zaproszone na zajęcia do filii bibliotecznej zmierzyły się z trudnym tematem emocji. Dzieci wysłuchały opowiadania G. Kasdepke "Gniew", potem w gorącej dyskusji próbowały znaleźć wyjście z trudnej sytuacji przedstawionej w książeczce. W zabawie na chuście animacyjnej odtwarzały na twarzy emocje, które pokazywała kolorowa kostka z buźkami. »

Listopadowe warsztaty w filii w Cielczy wprowadziły grupę pań w świąteczny nastrój. A to wszystko przez mocny zapach pomarańczy i anyżu roznoszący się w całym pomieszczeniu biblioteki. »

Powrót na górę