Aktualności

Jarocińska biblioteka najlepsza w Polsce i województwie wielkopolskim według rankingu bibliotek "Rzeczpospolitej" i Instytutu Książki. Wczoraj, 30 listopada, w Bibliotece Narodowej odbyła się uroczysta gala, podczas której dyrektor Agnieszka Borkiewicz odebrała obie, prestiżowe nagrody w imieniu burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego i biblioteki. »

Chociaż święto ulubionej maskotki dziecięcej czyli pluszowego misa przypada 25 listopada, to w filii bibliotecznej w Cielczy trwało ono kilka dni, tak aby wszystkie 5 grup przedszkolaków z Cielczy
i Radlina mogło w nim uczestniczyć.
»

Chociaż Światowy Dzień Postaci z Bajek był wczoraj, to w filii bibliotecznej w Cielczy obchodziliśmy go dzisiaj. »

W związku z przypadającym dziś "Dniem Kundelka" zajęcia w przedszkolu w Cielczy dotyczyły piesków. Na początku dzieci obejrzały rożne książeczki, w których bohaterami są najlepsi przyjaciele człowieka. »

Zawitał do Filii Bibliotecznej w Cielczy i Szkoły Podstawowej gdzie odbyły się niecodzienne lekcje historii. »

Tegoroczny zlot wiązał się tematycznie z naszą lokalną legendą o cieleckich ciotach. Najmłodsi kandydaci na czarownice i czarowników po raz pierwszy usłyszeli legendę o górce, na której odbywały się sabaty czarownic, tajemniczym rycerzu i czterech dębach. »

Po wakacyjnej przerwie grupa 6 pań , które chciały kreatywnie spędzić czas spotkała się w bibliotece na warsztatach. Tym razem zajęcia dotyczyły malowania farbami akrylowymi na bawełnianych torbach na zakupy. »

Nowy rok szkolny w przedszkolu rozpoczęliśmy od wizyty w jesiennym lesie. Zadaniem dzieci było rozpoznać o jakim zwierzątku mówi przeczytany fragment książeczki. »

W piątkowy, wakacyjny poranek na jarocińskim rynku odbyło się książkowe spotkanie. Tym razem tematem przewodnim była rzeka Wisła, której rok jest właśnie obchodzony. »

Powrót na górę