Biblioteka

"Wiem, bo czytam" to tytuł całorocznego konkursu organizowanego w bibliotece w Cielczy. Prawidłowe odpowiedzi zliczane są przez cały rok szkolny, a uczniowie z największą ilością punktów otrzymują nagrody książkowe. »

Do tradycji filii bibliotecznej w Cielczy należy, że na początku czerwca klasa III zapraszana jest do biblioteki na konkurs "Jeden z dziesięciu". Zasady konkursu są takie same jak
w telewizyjnym teleturnieju dla dorosłych, ale obejmują zakres wiedzy dla klas trzecich.
»

Na warsztatach reporterskich z wykorzystaniem fotografii, zgromadziły się chętne uczestniczki w filii w Cielczy. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku", a prowadziła je pani Urszula Ziober ze Stowarzyszenia Zielona Grupa w Poznaniu. »

Ponieważ w niedzielę uroczyście będziemy obchodzić Dzień Mamy to spotkania w przedszkolach w Cielczy i w Radlinie dotyczyły tego święta. »

Tegoroczny zlot czarownic odbywał się w ramach projektu "Bajkowy regał na nudę" i z udziałem specjalnego gościa – pisarki Anny Sójki, która napisała między innymi: "Szkołę czarownic" i "Wakacje czarownic". Podczas pierwszego zadania – autorka nagrodziła troje uczestników, którzy wymyślili najbardziej oryginalne zaklęcie, a później ćwiczyliśmy pamięć spisując rzeczy zapakowane w "czaro-plecaku". »

Anna Sójka autorka m.in. książek "Szkoła czarownic" i "Wakacje czarownic" spotkała się ze swymi czytelnikami w Bibliotece w Cielczy. »

W tygodniu bibliotek i przypadającej właśnie rocznicy zakończenia II wojny światowej uczniowie klasy III odwiedzili filię w Cielczy. Tematem zajęć była książka "Dziadek i niedźwiadek" Łukasza Wierzbickiego, a dzieci miały możliwość podsumowania swojej wiedzy na temat tej lektury. »

Sejm RP ustanowił rok 2019 Rokiem Moniuszki, a ponieważ kilka dni temu - 5 maja 2019 r. upłynęło równo 200 lat od urodzin naszego wielkiego kompozytora biblioteka w Cielczy postanowiła uczcić ten fakt zapraszając uczniów klasy IV na nietypową lekcję muzyki. »

Czy jajko jest mądrzejsze od kury? - próbowały się dowiedzieć 3 najmłodsze grupy z przedszkola w Cielczy i w Radlinie podczas przedświątecznego spotkania z książką. »

Powrót na górę