Biblioteka

Bajeczki o tym, jak zielone żabki urządziły zielony bal i tańczyły zielonego walczyka na łące nad stawem wysłuchały przedszkolaki z Cielczy i Radlina w czasie marcowego spotkania. »

Podczas ferii przez trzy dni filię w Cielczy odwiedziły niespodziewanie 3 grupy przedszkolnych półkolonii. Dzieci chciały zobaczyć jak wygląda biblioteka i przy okazji trochę się pobawić. »

Przez pierwszy tydzień ferii w bibliotece w Cielczy chętne dzieci spotykały się przy grach planszowych. Asortyment gier był duży od sprawdzonego i popularnego już Catanu po nowe Halli Galli, Uno, Robale, Krainę Lodu i Super Farmera. »

Biblioteka w Cielczy od sześciu lat włącza się do tematycznych nocy organizowanych przez szkołę. Rozpoczynająca ferie zimowe noc z 9/10 lutego przeniosła nas w baśniowo-legendową Krainę Fantazji. Biblioteczny przystanek związany był z opowieściami o miejscowych czarownicach. »

Choć za oknem nie widać śniegu, to styczniowe, pierwsze w tym roku spotkanie
w przedszkolu w Cielczy miało bardzo zimowy charakter. W dwóch grupach przedszkolnych czytaliśmy bajkę o małym polarnym niedźwiadku, który rozłączył się z rodziną dryfując na lodowej krze.
»

29 stycznia to dzień składanek i łamigłówek logicznych, o czym mogli się przekonać uczniowie odwiedzający bibliotekę w Cielczy. »

Grudniowe spotkanie w przedszkolu w Cielczy było nietypowe, ponieważ panie bibliotekarki zostały zaproszone na uroczyste przedstawienie jasełkowe. »

Jak głoszą dawne opowieści, każdy dom powinien mieć swojego skrzata pomocnika. Żeby te legendy stały się rzeczywistością w czwartkowe popołudnie spotkała się grupa 12 pań w filii w Cielczy aby uszyć własnego skrzata. »

Jarocińska biblioteka najlepsza w Polsce i województwie wielkopolskim według rankingu bibliotek "Rzeczpospolitej" i Instytutu Książki. Wczoraj, 30 listopada, w Bibliotece Narodowej odbyła się uroczysta gala, podczas której dyrektor Agnieszka Borkiewicz odebrała obie, prestiżowe nagrody w imieniu burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego i biblioteki. »

Chociaż święto ulubionej maskotki dziecięcej czyli pluszowego misa przypada 25 listopada, to w filii bibliotecznej w Cielczy trwało ono kilka dni, tak aby wszystkie 5 grup przedszkolaków z Cielczy
i Radlina mogło w nim uczestniczyć.
»

Powrót na górę