Biblioteka

Zajęcia wakacyjne w witaszyckiej bibliotece właśnie dobiegły końca. Dziewczyny odgadywały, która kość zaginęła, oczywiście nie ze szkieletu tylko z gry Story Cube’s. »

W Dniu Dinozaura przedszkolaki z miejscowego przedszkola odwiedziły bibliotekę w Witaszycach. Po przeczytaniu bajki dzieci rozpoczęły dinozabawy. »

Z okazji Światowego Dnia Kota do biblioteki w Witaszycach przyszła grupa najmłodszych przedszkolaków. Część małych kotków, która się nie rozchorowała i nas odwiedziła, miała okazję wysłuchać przygód popularnej wśród dzieci Kici Koci. »

W ostatnim czasie uczniowie klas I-III z Zespołu Szkół w Witaszycach otrzymali książki Joanny Jodełki "Jarocin dla dzieci. Gra spacerowa". »

W filii w Witaszycach podczas pierwszego tygodnia ferii przygód nie brakowało.
Pierwszego dnia nasza "zaczarowana banda" brała udział w zabawach integracyjnych oraz w bitwie morskiej popularnie znanej "grą w statki", w której okręty były własnoręcznie zrobione przez dzieci.
»

W ostatni piątek stycznia bibliotekę w Witaszycach odwiedziły maluszki wraz z opiekunami. Zajęcia wypełnione muzyką rozpoczęliśmy od bajki "Lalo gra na bębnie", a swobodne tańce i zabawy przy muzyce dostarczyły wiele radości potrzebującym ruchu maluszkom. »

W środowe popołudnie w witaszyckiej bibliotece spotkały się panie ze Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc, by wspólnie wykonać serduszkowe przypinki. »

Podczas ferii w Witaszycach uczestnicy zostali zapoznani z legendą o witaszycakich lasach, która zaprezentowana została w formie teatrzyku kamishibai. Bibliotekarka opowiedziała o całym projekcie Legendoczytcze na szlaku, o warsztatach oraz o autorkach przedstawionej legendy, które spotykały się w witaszyckiej placówce. »

Po raz pierwszy w tym roku, członkowie i sympatycy Klubu Dyskusyjnego zebrali się na tradycyjne wspólne kolędowanie. Przy wspólnym stole, przy chlebie, smalcu i ogórkach własnej roboty śpiewano najpierw kolędy, później inne piosenki. »

Powrót na górę