Biblioteka

Wielkimi krokami zbliżają się w naszym województwie ferie zimowe - oczywiście w naszych bibliotekach przygotowano zajęcia. »

W środowe popołudnie w witaszyckiej bibliotece spotkały się uczestniczki projektu "Żyjmy zdrowiej Panie, Panowie", by po raz kolejny w ramach warsztatów zajęciowych wykonać kolorowe i pachnące mydełka. »

13 grudnia w bibliotece w Witaszycach gościliśmy Jakuba Staszaka autora książki "Nie tylko latające kompanie". Członkowie i sympatycy Klubu Dyskusyjnego wysłuchali prelekcji o najważniejszych wydarzeniach związanych z Powstaniem Wielkopolskim oraz o udziale mieszkańców Ziemi Jarocińskiej w tym zwycięskim zrywie niepodległościowym. »

W mroźne mikołajkowe popołudnie witaszycką bibliotekę odwiedziły bardzo grzeczne przedszkolaki pod opieką Edyty Kral. Dzieci dostały list w którym Święty Mikołaj poprosił o wykonanie kilku zadań. »

Aktywni członkowie i sympatycy Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc oraz Klubu Dyskusyjnego spotkali się po raz kolejny, aby posłuchać i porozmawiać o tym czym jest stres, jak nasze ciało na niego reaguje oraz o możliwościach jego zniwelowania. »

We wtorkowy poranek w bibliotece w Witaszycach uczniowie klasy III przenieśli się w czasie o ponad 100 lat. Dzięki Panu Marcinowi Sikorskiemu ze Stowarzyszenia "Jedność" znaleźli się w sercu Powstania Wielkopolskiego oraz mogli poczuć się jak żołnierze w szeregach walczącego Wojska Wielkopolskiego. »

W czwartkowe popołudnie 22 listopada w filii w Witaszycach odbyły się warsztaty mydlarskie. Panie skomponowały i wykonały własne mydełka. »

W środę rano bibliotekę w Witaszycach odwiedziła klasa III aby wspólnie wziąć udział w teleturnieju wiedzy o Polsce i symbolach narodowych. »

25 października obchodzony był Dzień Kundelka. Z tej okazji uczniowie klasy Ib odwiedzili naszą bibliotekę. Po powitaniu i rozwiązaniu zagadki, uważnie wysłuchali opowiadania o dzielnym piesku Tobi. »

W środowe popołudnie, w bibliotece w Witaszycach odbyły się warsztaty historyczne w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku niepodległości". Warsztaty prowadziła Ilona Kaczmarek z Muzeum Regionalnego w Jarocinie. »

Powrót na górę