Biblioteka

Dzieci biorące udział w półkoloniach zorganizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Witaszyc przyszły 28 czerwca do miejscowej biblioteki. »

Aktywni członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Na Rzecz Witaszyc oraz Klubu Dyskusyjnego spotkali się po raz kolejny, aby posłuchać i porozmawiać na temat prawidłowego odżywiania. »

We wtorkowe popołudnie witaszycką bibliotekę odwiedziła grupa najmłodszych przedszkolaków pod opieką pani Edyty Kral. Dzieci dowiedziały się co to jest teatrzyk kamishibai. »

12 czerwca obchodzimy Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. To już XV edycja, której celami są promocja czytelnictwa i idei bookcrossingu oraz uwolnienie jak największej ilości książek. »

W przeddzień Światowego Dnia Ochrony Przyrody, 4 czerwca uczniowie klasy II przyszli na zajęcia do biblioteki. Po wysłuchaniu, dlaczego powstał ten dzień i listu od przyrody wypowiadali się w jaki sposób mogą pomóc przyrodzie w jej kłopotach. »

Zakończył się Tydzień Bibliotek. Ostatnią grupą, która odwiedziła filię w Witaszycach maluchy z miejscowego przedszkola. Po wysłuchaniu bajki o niesfornej piłce i zapoznaniu się z rodzajami piłek do gier rozpoczęła się zabawa. »

To łączna kwota jaką otrzymała jarocińska biblioteka na działania animacyjne, kulturalne i edukacyjne w ramach programu "Partnerstwo dla książki" w ramach programów grantowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. »

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji filia w Witaszycach przygotowała tradycyjnie okolicznościową gazetkę i wystawkę książek. Dla czytelników zorganizowała akcję pt. "Randka w ciemno z książką dla małych i dużych". »

Powrót na górę