Z okazji Dnia Motyla do biblioteki w Witaszycach zostały zaproszone przedszkolaki z miejscowego przedszkola pod opieką pani Joanny Mikołajczak. Na początek dzieci wysłuchały bajki o pewnej bardzo głodnej gąsienicy. »

Podczas tegorocznych ferii w bibliotece w Witaszycach przenieśliśmy się do zupełnie innej, bajkowej rzeczywistości – do Akademii Pana Kleksa. Wszystko zaczęło się od listu od profesora, w którym zachęcił uczennice do rozwiązywania przygotowanych zadań. »

Za nami pierwszy dzień z Panem Kleksem w witaszyckiej bibliotece.
Wszystko zaczęło się od listu od profesora, w którym zachęcił uczennice do rozwiązywania przygotowanych zadań. Po wysłuchaniu czytanych fragmentów lektury powstały piękne portrety Ambrożego Kleksa.
»

W czwartkowe przedpołudnie w bibliotece odbyła się prelekcja Dominika Sikorskiego – szefa Filii Banku Spółdzielczego w Witaszycach o bezpieczeństwie rachunku osobistego, konta internetowego, zagrożeniach i ochronie przed oszustami. »

W środowy poranek bibliotekę w Witaszycach odwiedziły dwie grupy „zerówkowiczów” z paniami: Klaudią Mańkowską i Marleną Kałużną. Po uważnym wysłuchaniu bajki „Zimowe opowieści” nadszedł czas na zabawy. »

W bibliotece w Witaszycach z okazji MIKOŁAJKOWEGO CZYTANIA gościliśmy radnych Rady Miejskiej w Jarocinie: pana Macieja Śledzianowskiego i pana Tadeusza Kuberkę. »