Aktualności

Nie wyobrażamy sobie świąt bez lukrowanych pierników na choinkę. Uczestniczki projektu "Żyjmy zdrowiej panie i panowie" spotkały się 11 grudnia w czytelni filii bibliotecznej w Witaszycach. »

Jarocińska biblioteka najlepsza w Polsce i województwie wielkopolskim według rankingu bibliotek "Rzeczpospolitej" i Instytutu Książki. Wczoraj, 30 listopada, w Bibliotece Narodowej odbyła się uroczysta gala, podczas której dyrektor Agnieszka Borkiewicz odebrała obie, prestiżowe nagrody w imieniu burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego i biblioteki. »

Ostatnie wydarzenie w ramach projektu "Regał na nudę" odbyło się w Pałacu w Witaszycach, w gościnnych progach Tomasza Klauzy. Nasz gość - Rafał Kosik jest znanym pisarzem science fiction, wydawcą i grafikiem, który sam projektuje ilustracje do swoich książek. »

Członkowie Klubu Dyskusyjnego i Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc oraz ich sympatycy wybrali się do Jarocina na koncert zespołu "U studni". »

Z okazji Dnia Pluszowego Misia,we wtorek 28 listopada witaszycką bibliotekę odwiedziła grupa przedszkolaków pod opieką pani Marzeny Zawisłej. Na początku dzieci wysłuchały historię powstania Święta Misia. »

Uczestnicy projektu "Żyjmy zdrowiej panie i panowie" i członkowie Klubu Dyskusyjnego spotkali się w poniedziałkowe popołudnie, 27 listopada w czytelni miejscowej biblioteki. »

Legendoczytacze czyli uczniowie klasy III b razem z wychowawczynią Grażyną Kałmucką w piątkowe przedpołudnie, 24 listopada wyszli w plener, aby poznać witaszyckie legendy. Zatrzymali się w miejscu zwanym przez starszych mieszkańców "Dom Matysiaków". »

Stowarzyszenie na Rzecz Witaszyc przygotowało kolejną wystawę. Tym razem jest poświęcona nieistniejącej już Cukrowni i Rafinerii "Witaszyce". »

25 października obchodzimy Dzień Kundelka. Z tej okazji pomimo deszczowej pogody uczniowie klasy Ia odwiedzili naszą bibliotekę. Na początku odgadywali zagadki. Następnie opowiadali jaki jest kundelek. »

Uczniowie klasy IIa w czwartkowe popołudnie po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach z EkoPaki. Dowiedzieli się, że aluminium to metal srebrnobiały, odporny na działanie różnych kwasów, lekki
i bardzo mocny oraz łatwo daje się rozciągać do najcieńszych wymiarów.
»

Powrót na górę