Biblioteka

Zakończył się Tydzień Bibliotek. Ostatnią grupą, która odwiedziła filię w Witaszycach maluchy z miejscowego przedszkola. Po wysłuchaniu bajki o niesfornej piłce i zapoznaniu się z rodzajami piłek do gier rozpoczęła się zabawa. »

To łączna kwota jaką otrzymała jarocińska biblioteka na działania animacyjne, kulturalne i edukacyjne w ramach programu "Partnerstwo dla książki" w ramach programów grantowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. »

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji filia w Witaszycach przygotowała tradycyjnie okolicznościową gazetkę i wystawkę książek. Dla czytelników zorganizowała akcję pt. "Randka w ciemno z książką dla małych i dużych". »

19 kwietnia 2018 roku przypada 75. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. »

Z okazji 170 rocznicy Wiosny Ludów i Zjazdu Witaszyckiego członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc i Klubu Dyskusyjnego oraz ich sympatycy spotkali się 17 kwietnia w Pałacu. »

W ramach Tygodnia z Internetem 2018 uczniowie klasy IIIc zostali zaproszeni 22 marca do biblioteki. Dzieci po wysłuchaniu wiersza Tadeusza Kubiaka „Kim będą” odpowiadały na zagadki i po wylosowaniu zawodu przedstawiały go. »

Już po raz kolejny w tym roku w witaszyckiej bibliotece spotkały się panie na warsztatach. W środę, 14 marca powstały piękne palmy wielkanocne, które zostaną przekazane na cel charytatywny na niedzielny kiermasz. »

W środowe popołudnie - 7 marca zaprosiłyśmy dzieci do biblioteki. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne pani bibliotekarka udała się do miejscowego przedszkola na zajęcia. »

Powrót na górę