Biblioteka

Za nami pierwsze warsztaty dla pracowników bibliotek publicznych w powiecie jarocińskim - dziś poznaliśmy tajniki LOESJE czyli kreatywna praca z tekstem - efekty już wkrótce w naszych bibliotekach! »

W piątek, w witaszyckiej bibliotece zakończył się cykl zajęć wakacyjnych. Każdego dnia dzieci słuchały bajki z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai. »

Dzieci biorące udział w półkoloniach zorganizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Witaszyc przyszły 28 czerwca do miejscowej biblioteki. »

Aktywni członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Na Rzecz Witaszyc oraz Klubu Dyskusyjnego spotkali się po raz kolejny, aby posłuchać i porozmawiać na temat prawidłowego odżywiania. »

We wtorkowe popołudnie witaszycką bibliotekę odwiedziła grupa najmłodszych przedszkolaków pod opieką pani Edyty Kral. Dzieci dowiedziały się co to jest teatrzyk kamishibai. »

12 czerwca obchodzimy Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. To już XV edycja, której celami są promocja czytelnictwa i idei bookcrossingu oraz uwolnienie jak największej ilości książek. »

W przeddzień Światowego Dnia Ochrony Przyrody, 4 czerwca uczniowie klasy II przyszli na zajęcia do biblioteki. Po wysłuchaniu, dlaczego powstał ten dzień i listu od przyrody wypowiadali się w jaki sposób mogą pomóc przyrodzie w jej kłopotach. »

Zakończył się Tydzień Bibliotek. Ostatnią grupą, która odwiedziła filię w Witaszycach maluchy z miejscowego przedszkola. Po wysłuchaniu bajki o niesfornej piłce i zapoznaniu się z rodzajami piłek do gier rozpoczęła się zabawa. »

Powrót na górę