Biblioteka

Dzień 6 grudnia upłynął nam na wspólnym mikołajkowym czytaniu z uczniami klasy VI SP 3. Nastrojowy tekst stał się początkiem naszych wspomnień związanych z pierwszymi zapamiętanymi upominkami oraz wrażeniami, jakie wywarła na nas postać św. Mikołaja we wczesnym dzieciństwie. »

Listopadowe spotkanie MDKK upłynęło na relacji z wizyty w Poznaniu opiekunów DKK. Wykład pani Izoldy Kiec stał się inspiracją naszych poszukiwań dot. kobiet, które walczyły o prawo do samostanowienia o sobie w czasach panującego patriarchatu. »

26 listopada odbyło się kolejne spotkanie integracyjne mieszkańców w filii nr 2, które poprowadziła pani Anna Kramarczyk. Tym razem ozdabialiśmy świąteczne skarpety, uszyte przez panią Anię. Humory i pomysły dopisały, każdy bowiem wykonał własną, oryginalną skarpetę. »

Dzień Pluszowego Misia świętowaliśmy z sześciolatkami z Niepublicznego Przedszkola "Poziomka". Dzieci poznały historię najpopularniejszego pluszaka Kubusia Puchatka. »

W środę w Filii nr 2 odbyło się spotkanie uczniów klas ósmych z panem Jakubem Staszakiem, autorem książki "Nie tylko latające kompanie". »

7 listopada odwiedziła nas grupa najmłodszych dzieci z Niepublicznego Przedszkola Poziomka. Maluchy po wysłuchaniu legendy o Lechu, Czechu i Rusie wykonały papierowe orzełki. »

Na kolejnym spotkaniu klubu MDKK omawialiśmy książkę A.Docher "Najlepszy powód, by żyć". »

W środę odwiedziła nas grupa 30 uczniów z klas I-III. Dzieci przeszły szybkie szkolenie z przysposobienia bibliotecznego. Poznały historię powstania postaci Kubusia Puchatka i wspólnie ustaliły, że miś o bardzo małym rozumku ma już 92 lata. »

W dniu 22 października 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie integracyjne w Filii nr 2. Tym razem tworzyliśmy własne, oryginalne torby z malowanymi motywami. »

W piątek odwiedziły nas dzieci z Niepublicznego Przedszkola Poziomka – grupa "Pszczółki". Pretekstem do spotkania była książka "Królowa Matylda jest chora" i pogadanka na temat chorób, które łatwo łapiemy w jesiennych miesiącach. »

Powrót na górę