Biblioteka

16 maja zawitała do Filii nr 2 grupa starszaków z Niepublicznego Przedszkola "Poziomka". Muzyka i taniec wprowadziły dzieci w świat szpaka Kajtka. »

W Tygodniu Bibliotek filia nr 2 zorganizowała drugie spotkanie dla uczniów klas ósmych - #podłącz się do biblioteki on-line. Uczniowie zapoznali się z katalogiem biblioteki i z mechanizmami wyszukiwania. »

9 maja grupa MDKK działająca przy filii nr 2 udała się do JOK Jarocin na warsztaty z Mają Kłodawską. Maja Kłodawska jest autorką vloga poświęconego książkom. »

Tuż przed długim weekendem w filii nr 2 odbyły się warsztaty kamishibai zrealizowane w ramach projektu Legendoczytacze na szlaku. Uczniowie klas czwartych spędzili aktywne trzy godziny na zajęciach, których finalnym celem będzie wydanie autorskiego teatrzyku kamishibai inspirowanego lokalną legendą o powstaniu Jarocina. »

Z okazji Światowego Dnia Książki oraz zbliżającego się Tygodnia Bibliotek do filii nr 2 zawitała kolejna grupa przedszkolaków, która w najlepszy z możliwych sposobów została zachęcona do wypożyczania książek. »

Światowy Dzień Książki stał się okazją do spotkania z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola Poziomka. Od miesiąca każdy przedszkolak systematycznie, codziennie wybierał książkę dla grupy. »

Wprowadzenie do zasad pedagogiki zabawy i kreatywne pomysły na zabawy z różnymi grupami użytkowników bibliotek - oto czego uczyli się bibliotekarze na pierwszym szkoleniu w ramach projektu "Bibliotekarz w akcji" »

Od końca marca w filii nr 2 dzieci mogą wykonać jajka wielkanocne ozdabiane wstążkami metodą "na karczocha". »

W kwietniu w ramach akcji "Pochwal się swoim hobby w bibliotece" odbyło się spotkanie z Danielem Mrówczyńskim uczniem Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie. Pasją Daniela jest siatkówka, ale również i inne aktywności np. bieganie czy pływanie. »

Powrót na górę