Biblioteka

Od 8 do 13 lutego można wykonać w Bibliotece walentynkową kartkę. Chętnych nie brakuje, a każda kartka pomimo podsuniętych pomysłów na jej projekt jest wyjątkowa i oryginalna. »

Odwiedziny dzieci z Przedszkola "Poziomka" związane były z obchodzonym w styczniu Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka oraz Międzynarodowym Dniem Przytulania. »

W ostatni dzień stycznia odbyło się pierwsze spotkanie w tym roku klubu MDKK. Tym razem poznaliśmy "Koralinę" Neila Gaimana. Książka znanego amerykańskiego autora fantastyki większość z nas bardzo zaciekawiła. »

W ostatni dzień stycznia do biblioteki zawitali pierwszoklasiści, aby oficjalnie przystąpić do grona czytelników Biblioteki Jarocin. Na początek, dla oswojenia się z książkowym otoczeniem, uczestniczyli w zabawie integracyjnej, która znacznie rozluźniła naszych adeptów. »

Kolejny dzień ferii upłynął na rozgrywkach gier planszowych. Dużo emocji przysporzyła nam gra Monopoly w wydaniu z terminalem płatniczym oraz wersja dla młodszych dzieci Monopoly Gamer. Również chińczyk czy memory okazały się dobrym materiałem do rywalizacji, ponieważ w grupie raźniej i zabawniej. »

We czwartek uczestnicy ferii mieli możliwość obejrzenia bajek wyświetlanych za pomocą rzutnika „Ania”. Atmosfera „W starym kinie" dla dzieci udzieliła się wszystkim. Niektórzy po raz pierwszy spotkali się z taką techniką projekcji filmów, która choć bardzo prosta okazała się ciekawa i jednak niezapomniana. »

Piracka środa w bibliotece rozpoczęła się od spisania kodeksu pirata. Jeszcze - szczury lądowe uporały się z krzyżówką, dzięki której nieco poznały pirackie życie. »

Wielkimi krokami zbliżają się w naszym województwie ferie zimowe - oczywiście w naszych bibliotekach przygotowano zajęcia. »

W grudniu dużo czytamy, to co każdy lubi najbardziej, dla siebie, dla innych, a balonowy upominek mile widziany. »

Na spotkaniu z klasami szóstymi poznaliśmy możliwości wydawnictw informacyjnych. Zwykły słownik ortograficzny czy języka polskiego może być fascynującą lekturą, którą czyta się z przyjemnością. »

Powrót na górę