Biblioteka

Piątkowe wakacyjne spotkanie dzieci same zainicjowały grupowymi zabawami. Mając na uwadze oswajanie robocików Scottie, poznaliśmy historię "Lwa w Paryżu”, która w pięknie ilustrowanym teatrzyku kamishibai wyczuliła nas uczucia innych, obcych, poszukujących. »

W lipcowy wtorek w fili nr 2 odbyły się wakacyjne zajęcia. Frekwencja dopisała, więc na początku poznaliśmy się nieco od innej strony - gestu, mimiki i wymyślonych figur. Spotkanie było poświęcone kodowaniu. Dzieci zapisywały układy, które następnie przekładały na budowle z kubeczków. »

W lipcowe popołudnie w ramach spotkań integracyjnych panie w filii nr 2 oddawały się czystej przyjemności, podwójnej przyjemności. »

W najgorętszy dzień czerwca przypadł finał Bajkowego regału na nudę - projektu czytelniczego jarocińskiej biblioteki, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin. »

Czerwcowe spotkania MDKK upłynęły nam na rozmowie wokół książki "My dwie, my trzy, my cztery". Autorka Sarah Crossan podejmuje w niej trudny temat pozostawienia dziecka przez rodziców. Apple to nastolatka wychowywana przez swoją konserwatywną babkę. »

Na czerwcowe "Spotkanie z bajeczką" została zaproszona grupa Motylków z Niepublicznego Przedszkola Poziomka. Tym razem zajęcia współprowadziły uczennice z klasy VI, członkinie MDKK - Sylwia Szczepankiewicz i Amanda Wojtczak. »

W piątek filię nr 2 odwiedził długo wyczekiwany gość, autor książek dla dzieci i młodzieży - Rafał Witek. Pierwsze spotkanie skierowane było do dzieci z klas pierwszych i trzeciej. Autor przybył do nas z tajemniczą walizką podróżną, której zawartość stała się doskonałą formą zabawy. »

W ramach akcji "Pochwal się swoim hobby w bibliotece" młodzież SP 3 spotkała się ze swoją starszą koleżanką Julią Kościańską, uczennicą gimnazjum. Julia należy do teatru ulicznego Anthony Street, który działa przy Klasztorze Franciszkanów w Jarocinie. »

Uczniowie z klasy szóstej i ósmej uczestniczyli w zajęciach dotyczących właściwych wyborów literackich. Młodzież poznała bestsellery ubiegłego roku i miejsca w Internecie, które warto odwiedzić, aby wybrać ciekawą dla siebie książkę. »

Powrót na górę