Biblioteka

Wakacyjna przygoda w bibliotece w filii nr 2 już za nami. Na dzieci czekało wiele atrakcji między innymi: gry i zabawy z robotami "Photon Robot", "Photon Coding", tabletami, chustą animacyjną, gra w kręgle drewniane "Minonki", zabawa w dwa ognie, przelewanie wody z kubka do kubka, gra z piłeczkami. »

Na wtorkowym spotkaniu klubu MDKK w filii nr 2, omawialiśmy książkę Rainbow Rowell "Eleonora i Park". Jest to poruszająca opowieść o pierwszej miłości, która nie zawsze przychodzi wtedy, gdy jest najbardziej oczekiwana. »

Filia nr 2 w Jarocinie włączyła się w organizację atrakcji dla uczestników Festynu Rodzinnego, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Jarocinie. »

Na ostatnim przedwakacyjnym spotkaniu w filii nr 2, dzieci z przedszkola Poziomka wysłuchały wierszy na pogodę i niepogodę. »

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Jarocinie otrzymali w bibliotece w filii nr 2 nagrody książkowe, za udział w całorocznym konkursie "Książkolub". »

W poniedziałkowe popołudnie w filii nr 2 odbyło się integracyjne spotkanie mieszkańców, na którym zajęliśmy się dekoracją muffinek. »

Z okazji Tygodnia Bibliotek w fili nr 2 odbyło się spotkanie z pasjonatem historii - Wojciechem Koterbą, na które zostali zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie. »

To łączna kwota jaką otrzymała jarocińska biblioteka na działania animacyjne, kulturalne i edukacyjne w ramach programu "Partnerstwo dla książki" w ramach programów grantowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. »

Zgodnie z tegorocznym hasłem Tygodnia Bibliotek "(Do)wolność czytania" – uczniowie klasy III a i III b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie, wysłuchali zabawnych historyjek Grzegorza Kasdepke "Co to znaczy". »

Powrót na górę