Aktualności

Jarocińska biblioteka najlepsza w Polsce i województwie wielkopolskim według rankingu bibliotek "Rzeczpospolitej" i Instytutu Książki. Wczoraj, 30 listopada, w Bibliotece Narodowej odbyła się uroczysta gala, podczas której dyrektor Agnieszka Borkiewicz odebrała obie, prestiżowe nagrody w imieniu burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego i biblioteki. »

W ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" pani bibliotekarka z filii nr 2 została zaproszona do przedszkola Poziomka. W mikołajkowym nastroju dzieci wysłuchały bajki "Święty Mikołaj i zwierzęta lasu". »

Mikołajkowo było dziś w naszych bibliotekach. Panie bibliotekarki przygotowały książkowe niespodzianki, zakładki i słodkości. »

W filii bibliotecznej nr 2 odbyła się andrzejkowo-legendowa północ, w której udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie. »

Z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci z Przedszkola Poziomka odwiedziły bibliotekę wraz ze swoimi misiami. Przedszkolaki dowiedziały się skąd się wziął taki dzień i dlaczego go obchodzimy. Opowieść w formie teatru kamishibai bardzo zainteresowała maluchy. »

Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości i Patrona Miasta Jarocina, bibliotekę w Filii nr 2, odwiedziły dzieci ze szkoły podstawowej nr 3 z Jarocina. »

Powrót na górę