Biblioteka

Powoli wracamy do zajęć w bibliotece - w Kamienicy Kultury nareszcie podwórko tętni dziecięcym śmiechem - wszystko za sprawą wakacyjnych zabaw podwórkowych. »

Rajd rowerowy inny niż zwykle - ze względu na pandemię w tym roku proponujemy Wam dwa rowerowe dni 20 i 21 czerwca (sobota i niedziela) - jedziesz jak chcesz, z kim chcesz, bez zapisów. »

Aktywne czytanie legendy „O podziemnym tunelu i umowie z diabłem” oraz gra plenerowa Legendoczytacze na szlaku wraz z aplikacją zostały zaprezentowane uczniom kl. IV i V Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Rusku. »

Dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie wysłuchały legendy „O podziemnym tunelu i umowie z diabłem” z jej nowym zakończeniem. »

Zimowe czytania odbyły się w piątek w przedszkolach w Siedleminie i Roszkowie.
Dzieci wysłuchały opowieści o "Toli w przedszkolu" oraz o zimowych przygodach żółwika "Za dużo zimowych zabaw".
»

We wtorek niespodziewanie odwiedzili nas strudzeni podróżą wycieczkowicze z Lubini Małej. Po krótkim zwiedzaniu Kamienicy dzieci zapoznały się z intrygującą legendą w teatrzyku kamishibai o tajemniczym tunelu łączącym ruiny zamku w Radlinie z kościołem św. Marcina. »

Dla chcącego nic trudnego – nie ma zimą śniegu za oknem, to zrobimy go sami… Bibliotekarki z Kamienicy Kultury odwiedziły przedszkole w Prusach, by poczytać im o przygodach "Toli w przedszkolu" . »

Powrót na górę