Biblioteka

W poniedziałek odbyła sie już 8 edycja konkursu "Mistrz pieknego czytania"w Bibiotece w Golinie. »

To łączna kwota jaką otrzymała jarocińska biblioteka na działania animacyjne, kulturalne i edukacyjne w ramach programu "Partnerstwo dla książki" w ramach programów grantowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. »

11 maja w filii w Golinie odbyły się dwa spotkania z teatrzykiem Kamishibai. Na pierwszym była klasa I, a na drugim klasa II i III b. »

W Tygodniu Bibliotek bliotekę w Golinie odwiedziły przedszkolaki z zerówki. Dzieci dowiedziały się co to jest teatrzyk kamishibai. Inaczej to teatr obrazkowy. Jest to japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej skrzyni. »

Dręczenie dzieci przez dzieci staje się coraz powszechnym zjawiskiem. Uczniowie wysłuchali fragmenty książki Elżbiety Zubrzyckiej "Słup soli". »

23 kwietna w bibliotece w Golinie odbyła się lekcja biblioteczna dla klasy VII pt. "Irena Sendlerowa kobieta, która działała z potrzeby serca". Lekcja odbyła się w tygodniu upamiętniającym obchody 75 rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim. »

Dnia 5 kwietnia bibliotekę w Golinie odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Golinie. Wysłuchały pogadanki na temat twórczości H. Ch. Andersena, gdyż 2 kwietnia, w urodziny pisarza, obchodzone jest Święto Książki Dziecięcej. »

Powrót na górę