Biblioteka

10 grudnia odwiedziła Mieszków wycieczka z Zespołu Szkół w Kleszczewie. Uczestnicy najpierw odwiedzili miejsca pamięci dwóch Mieszkowskich generałów: Stanisława Taczaka oraz Heliodora Cepy, po czym udali się do Izby Pamięci mieszczącej się w bibliotece. »

6 grudnia w nieco mikołajkowych nastrojach odbyło się spotkanie autorskie z Jakubem Staszakiem. Autor książki "Nie tylko latające kompanie…" wprowadził członków Klubu Samopomocy "Mieszko" w tematykę Powstania Wielkopolskiego. »

Dzień Postaci z Bajek stał się znakomitą okazją do spotkania z grupą "Pszczółek" z przedszkola w Mieszkowie. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych bohaterach z książek i kreskówek oraz obejrzały kilka książek z biblioteki, odgadując jakie postacie są na okładkach. »

Mieszków świętuje niepodległość. Z okazji zbliżającej się 100-nej rocznicy odzyskania niepodległości, wszyscy czytelnicy bez względu na wiek mogli włączyć się we wspólne tworzenie naszego godła. »

"Dzień Kundelka" to kolejna okazja do spotkania z przedszkolakami. Grupa "Biedronek" obejrzała książeczki o pieskach dostępne w bibliotece oraz wysłuchała bajki "Toffik u weterynarza". »

Filia w Mieszkowie to kolejna biblioteka, która stanęła na szlaku niepodległości Legendoczytaczy. Na wstępie Ilona Kaczmarek z Muzeum Regionalnego w Jarocinie przypomniała uczestnikom warsztatów najważniejsze fakty z Powstania Wielkopolskiego. »

Zapraszamy czytelników i mieszkańców Gminy Jarocin do wypełnienia ankiety przygotowanej przez Instytut Książki. Wyniki pozwolą nam lepiej przygotować ofertę na nadchodzący rok w kontekście nowopowstającej biblioteki w Kamienicy. »

Grupa Smerfów z przedszkola w Mieszkowie zainaugurowała projekt „Mały miś w świecie wielkiej literatury” spotkaniem z bibliotekarzem. »

Powrót na górę