Aktualności

Jarocińska biblioteka najlepsza w Polsce i województwie wielkopolskim według rankingu bibliotek "Rzeczpospolitej" i Instytutu Książki. Wczoraj, 30 listopada, w Bibliotece Narodowej odbyła się uroczysta gala, podczas której dyrektor Agnieszka Borkiewicz odebrała obie, prestiżowe nagrody w imieniu burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego i biblioteki. »

Mikołajkowo było dziś w naszych bibliotekach. Panie bibliotekarki przygotowały książkowe niespodzianki, zakładki i słodkości. »

Z okazji Dnia Pluszowego Misia filia w Mieszkowie zorganizowała dla dzieci misiowe spotkania. Najpierw dzieci wysłuchały bajki o Kubusiu Puchatku, który zjadł za dużo miodku i utknął w norce Królika. »

Z okazji Dnia Postaci z Bajek do filii w Mieszkowie zostali zaproszeni uczniowie klas pierwszych. Dzieci dowiedziały się jak poszukiwać, wypożyczać i oddawać zbiory biblioteki. »

Z okazji Dnia Kundelka dzieci z Mieszkowskiego przedszkola z grupy Pszczółek wysłuchały bajki o królu psów. »

W ramach "Tygodnia legendoczytaczy" kończącego projekt "Legendoczytacze na szlaku" uczniowie klasy VI i VII z Mieszkowa mieli okazję zagrać w grę plenerową związaną z lokalnymi legendami. »

Pod hasłem "Księżniczki i królowie" zorganizowano dla uczniów klasy Ia i Ib spotkanie w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku". »

Z okazji zbliżającego się Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, grupa Biedronek z Mieszkowskiego przedszkola spotkała się z bibliotekarzem. »

Uczestnicy warsztatów "Legendoczytacze na szlaku" z filii w Mieszkowie spotkali się po raz ostatni. Tym razem mieli okazję zapoznać się z nową aplikacją na temat lokalnych legend. »

Powrót na górę