Biblioteka

Rajd rowerowy inny niż zwykle - ze względu na pandemię w tym roku proponujemy Wam dwa rowerowe dni 20 i 21 czerwca (sobota i niedziela) - jedziesz jak chcesz, z kim chcesz, bez zapisów. »

Czy warto segregować odpady? Zdecydowanie tak! Przekonały się o tym dzieci z klas III ze Szkoły Podstawowej w Mieszkowie, które przyszły do biblioteki na spotkanie z przedstawicielką ZGO. »

Historia pisma to piękna i niezwykła opowieść o pragnieniu ludzi do przekazania kolejnym pokoleniom swoich myśli, udokumentowania faktów, dzielenia się wiedzą. »

Dzieci z przedszkola w Mieszkowie świętowały Światowy Dzień Kota wraz z biblioteką. Maluchy obejrzały najpierw książeczki o kotach, które można znaleźć w bibliotece, po czym wysłuchały jednej opowieści. »

Tegoroczne ferie w bibliotece przebiegły pod hasłem "Igłą i nitką". Pierwszego dnia uczestniczki opracowały i podpisały kontrakt oraz poznały podstawowy ścieg – fastrygę tworząc piękne kwiaty z filcu do ozdoby gumek do włosów i puszek na przybory. »

Dzień Babci i Dziadka to ważne wydarzenie w życiu każdego przedszkolaka. Z tej okazji biblioteka postanowiła odpowiednio do tego dnia dzieci przygotować. »

"Czary mary, książko powiedz, co się dzieje w Knedelkowie" – takim oto zaklęciem dzieci z klasy I otworzyły bajeczkę w czasie przedświątecznego spotkania we filii w Mieszkowie. »

Aż trzy klasy wzięły udział w mieszkowskim finale "Legendoczytaczy na szlaku". Wśród uczestników była też klasa, która napisała tekst oraz stworzyła ilustracje do prezentowanego wszystkim teatrzyku kamishibai. »

Ostatnie zimy bywają coraz cieplejsze. Czy warto zatem dokarmiać ptaki? A jeśli tak, jak to robić, żeby ptakom pomóc a nie zaszkodzić? »

Czekające wydarzenia, porady na przyszłość, imię przyszłego męża... Dziś mogli je poznać odwiedzający filię w Mieszkowie, wróżąc sobie przy pomocy kości do gry, butelki i serc z imionami. »

Powrót na górę