Biblioteka

Konkurs całoroczny ”Palcem po mapie” rozstrzygnięty! W ciągu roku szkolnego uczniowie zmierzyli się z 84 pytaniami związanymi z geografią Polski i Świata. »

Maj stał się w tym roku miesiącem wycieczek. Po odwiedzinach grupy ze Szkoły specjalnej przyszła kolej na grupy ze Stowarzyszenia Kulturalnego Winogrady oraz uczestników "Odjazdowego Bibliotekarza" z Jaraczewa. »

Setna rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego to znakomita okazja do odwiedzenia Izby Pamięci Powstańców Wielkopolskich znajdującej się we filii w Mieszkowie. Z takiej możliwości skorzystali uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie. »

W dniu kończącym Tydzień Bibliotek nadeszła okazja do zaprezentowania w przedszkolu teatrzyku kamishibai wykonanego przez uczniów klasy V na zajęciach w bibliotece. »

To łączna kwota jaką otrzymała jarocińska biblioteka na działania animacyjne, kulturalne i edukacyjne w ramach programu "Partnerstwo dla książki" w ramach programów grantowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. »

Z okazji Tygodnia Bibliotek, przebiegającego pod hasłem (Do)wolność czytania, spotkaliśmy się w bibliotece z uczniami klasy Ib. »

Dzień Książki i Praw Autorskich stał się okazją do spotkania w mieszkowskiej bibliotece z uczniami klasy VI. Dzieci dowiedziały się po co tworzy się przypisy i jak je właściwie wykonać. »

Kolejne odwiedziny w przedszkolnej grupie Biedronek minęły pod hasłem jajka. Dzieci najpierw wysłuchały kilku ciekawostek o jajkach, po czym zapoznały się z książeczką "Ptak". »

Udział w akcji Tydzień z Internetem to kolejna okazja do spotkania z czytelnikami w bibliotece w Mieszkowie. Tym razem dzieci zajęły się fotografią oraz obróbką zdjęć z wykorzystaniem aplikacji. »

Powrót na górę