Filia w Mieszkowie to kolejna biblioteka, która stanęła na szlaku niepodległości Legendoczytaczy. Na wstępie Ilona Kaczmarek z Muzeum Regionalnego w Jarocinie przypomniała uczestnikom warsztatów najważniejsze fakty z Powstania Wielkopolskiego. »

Zapraszamy czytelników i mieszkańców Gminy Jarocin do wypełnienia ankiety przygotowanej przez Instytut Książki. Wyniki pozwolą nam lepiej przygotować ofertę na nadchodzący rok w kontekście nowopowstającej biblioteki w Kamienicy. »

Grupa Smerfów z przedszkola w Mieszkowie zainaugurowała projekt „Mały miś w świecie wielkiej literatury” spotkaniem z bibliotekarzem. »

Z okazji Dnia Głośnego Czytania Dzieciom zorganizowano w bibliotece spotkania dla klas drugich. Gościem jednego z nich była sołtys wsi Mieszków, Barbara Krysztofiak – Jurek. »

Za nami pierwsze warsztaty dla pracowników bibliotek publicznych w powiecie jarocińskim - dziś poznaliśmy tajniki LOESJE czyli kreatywna praca z tekstem - efekty już wkrótce w naszych bibliotekach! »

Dziś odbyło się otwarcie Biblioteki w Mieszkowie po remoncie. Na uroczystości obecny był pan Burmistrz Adam Pawlicki, który podkreślał znaczenie biblioteki w lokalnym środowisku. »

Konkurs całoroczny ”Palcem po mapie” rozstrzygnięty! W ciągu roku szkolnego uczniowie zmierzyli się z 84 pytaniami związanymi z geografią Polski i Świata. »

Maj stał się w tym roku miesiącem wycieczek. Po odwiedzinach grupy ze Szkoły specjalnej przyszła kolej na grupy ze Stowarzyszenia Kulturalnego Winogrady oraz uczestników "Odjazdowego Bibliotekarza" z Jaraczewa. »