Biblioteka

Biblioteka na festynie szkolnym w Mieszkowie. Tym razem wraz z uczestnikami festynu w Zespole Szkół w Mieszkowie biblioteka postanowiła coś zmalować. »

Spotkanie z Elizą Piotrowską we filii w Mieszkowie zakończyło cykl spotkań z pisarzami w ramach projektu „Regał na nudę. Twórczyni "Cioci Jadzi" z humorem opowiadała o swoich książkach, spotkaniach z czytelnikami i niezwykłym życiu w odległej Brazylii. »

Jedenastu uczestników konkursu całorocznego "Przysłownik" z największą liczbą punktów za udzielone odpowiedzi zostało nagrodzonych książkami. »

Czerwone, zielone, uśmiechnięte i zwariowane. Każdy, kto odwiedził stoisko biblioteczne na festynie z okazji Dnia Dziecka w Mieszkowie mógł wyczarować dla siebie własnego ślimaczka. »

Grupa "Pszczółek" z przedszkola w Mieszkowie odwiedziła bibliotekę, żeby zobaczyć jak wygląda praca bibliotekarza. Tym razem dzieci przyszły w towarzystwie kolegów z klasy Ib. »

W ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku" filię w Mieszkowie odwiedziły dzieci z klasy IIa. W czasie warsztatów dzieci miały okazje dowiedzieć się czym jest japoński teatrzyk Kamishibai, jaka jest jego historia i jakiego "zaklęcia" trzeba użyć, by się otworzył. »

Jak wygląda praca bibliotekarza? Co trzeba zrobić, żeby móc wypożyczać książki. Gdzie są książki o Avengersach, a gdzie o Barbie? Na te i inne pytania dzieci z grupy „Biedronek” szukały odpowiedzi w Mieszkowskiej w bibliotece. Takie spotkanie nie odbyło się oczywiście bez czytania bajki. »

Dzień Niezapominajki, obchodzony 15 maja ma promować walory polskiej przyrody i dbanie o jej różnorodność biologiczną oraz ochronę. »

Z okazji przypadającego w maju Światowego Dnia Pszczół grupa "Biedronek" z przedszkola w Mieszkowie uczestniczyła w pogadance na temat tych niezwykle pracowitych owadów. »

Małe i duże, tematyczne i ogólne – żadne słowniki i encyklopedie nie będą już straszne uczniom klasy VI po wizycie we filii w Mieszkowie. »

Powrót na górę