Biblioteka

Zapraszamy do zapoznania się z wakacyjną ofertą bezpłatnych zajęć w filiach naszej biblioteki »

Miejski Dzień Dziecka przyciągnął na polanę przed Pałacem Radolińskich tłumy - nasza biblioteka też miała swój udział. »

W sobotni poranek odbyło się trzecie rodzinne spotkanie, na którym można było uszyć w czytelni tulipany , a w Oddziale dla Dzieci wykonać laurkę z okazji Dnia Mamy lub zagrać w ekologiczną grę. »

W rozmowie z Aleksandrą Pilarczyk, Dorota Masłowska przyznała, ile kosztował ją nagły sukces pierwszej książki "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną" i że wciąż czuje cień tej powieści. Od tego czasu minęło 17 lat i nasz gość nie próżnował artystycznie. »

Cyfrowe czasopisma – Wielkopolska. Digitalizacja i udostępnianie czasopism oraz modernizacja systemu prezentacji zbiorów.
Projekt realizowany jest w ramach programu Kultura Cyfrowa od marca do grudnia 2019 r. Całkowity koszt projektu to 98 500 zł, w tym uzyskano dofinasowanie ze środków MKiDN w wysokości 61 600 zł, a pozostałe środki to wkład własny WBPiCAK w Poznaniu.
»

Kolejna grupa odwiedzająca nas w Tygodniu Bibliotek uczestniczyła w zajęciach z kodowania. Dziewczyny polubiły odkodowanie obrazka i grę Scottie Go! , a zakodowanie wieży i jej odbudowa podobały się chłopakom. Roboty Photony podbiły serca wszystkich:) »

Tydzień Bibliotek rozpoczęłyśmy zajęciami "Przytul hejtera". Hejtowanie jest zjawiskiem powszechnym dlatego tematyka ta nieustannie wzbudza zainteresowanie. Uczniowie 5 klasy na podstawie przygotowanych materiałów ustalali i porządkowali zasady antyhejtowe. »

Grupa bibliotekarzy, czytelników, sympatyków i samorządowców z Zagórowa odwiedziła naszą bibliotekę. Tydzień Bibliotek sprzyja wymianie doświadczeń i dobrych praktyk. »

W sobotni wieczór, 4 maja, podczas zwiedzania Pałacu, w naszej bibliotece trwały zajęcia dla najmłodszych. Była też możliwość wypożyczenia książek. »

Powrót na górę