Biblioteka

O kobietach i ich prawach dawniej i dziś rozmawiano w Bibliotece Głównej w Pałacu Radolińskich z Anną Dziewit-Meller. »

"Tworzymy kulturę szacunku w sieci" to tegoroczne hasło Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodzimy w Polsce już po raz 14. »

Aktor teatralny i filmowy, którego głos często słychać w licznych audiobookach, czytał w jarocińskim Pałacu Radolińskich fragmenty przygód wojaka Szwejka. »

W sobotę, drugi dzień Jarmarku nasza biblioteka miała swój mały udział. W naszym namiocie można było udekorować pierniczki, pomalować buzie i stworzyć gwiazdora. »

W sobotę, 9 grudnia czytelnia w parku zamieniła się na chwilę w warsztat krawiecki, gdzie wszyscy chętni (zainteresowanie warsztatami przerosło nasze oczekiwania) mogli uszyć krasnala z filcu. »

Jarocińska biblioteka najlepsza w Polsce i województwie wielkopolskim według rankingu bibliotek "Rzeczpospolitej" i Instytutu Książki. Wczoraj, 30 listopada, w Bibliotece Narodowej odbyła się uroczysta gala, podczas której dyrektor Agnieszka Borkiewicz odebrała obie, prestiżowe nagrody w imieniu burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego i biblioteki. »

Od wieków w Polsce i na całym świecie aresztuje się nie tylko ludzi, ale także... książki. Zabrania się ich czytania, posiadania w domowej biblioteczce, a nawet zaglądania do nich w publicznych czytelniach i bibliotekach. »

16 listopada był Dniem Tolerancji. Zaproszeni przez bibliotekę uczniowie IB LO im. T. Kościuszki mieli okazję zmierzyć się z tym aktualnym tematem w nietypowy sposób. »

Sekretarz noblistki i opiekun jej poetyckiej spuścizny gościł w Jarocinie. Promował książkę o Wisławie Szymborskiej, w której starał się przedstawić swoją współpracę z poetką oraz ją samą. »

Powrót na górę