Zapraszamy czytelników i mieszkańców Gminy Jarocin do wypełnienia ankiety przygotowanej przez Instytut Książki. Wyniki pozwolą nam lepiej przygotować ofertę na nadchodzący rok w kontekście nowopowstającej biblioteki w Kamienicy. »

Były operator GROM, uczestnik licznych tajnych akcji oraz misji w Iraku i Afganistanie był gościem naszej Bibioteki. »

Za nami pierwsze warsztaty dla pracowników bibliotek publicznych w powiecie jarocińskim - dziś poznaliśmy tajniki LOESJE czyli kreatywna praca z tekstem - efekty już wkrótce w naszych bibliotekach! »

Za nami pierwszy wakacyjny weekend i pierwsze wydarzenia w ramach projektu Podróżniczy regał na nudę, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Nardowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin. »

Czy słoń może mieć 5 głów, 3 trąby lub kilka ogonów? Owszem, kiedy kostka do gry wskazuje kolejne elementy rysunku. »

Tradycyjnie już nasza biblioteka włączyła się w organizację Miejskiego Dnia Dziecka, który tym razem przebiegał pod hasłem sportu. »

To łączna kwota jaką otrzymała jarocińska biblioteka na działania animacyjne, kulturalne i edukacyjne w ramach programu "Partnerstwo dla książki" w ramach programów grantowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. »

(Do)wolność czytania to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek. Z tej okazji uczniowie klasy VI wzięli udział w zajęciach rekreacyjnych "Z książką jest wesoło" dotyczących książki i czytelnictwa. »