Biblioteka

W niecodziennych czasach przyszło nam zorganizować w niecodzienny sposób spotkanie z czytelnikami. Na pierwszy ogień poszły uczestniczki spotkania w ramach projektu "Rozmowy przy wspólnym stole". »

Informujemy, że w związku z zagrożeniem koronawirusem wszystkie nasze biblioteki będą nieczynne od 12 marca aż do odwołania. Jednocześnie terminy zwrotu wypożyczonych książek będą przedłużane. »

Chwilowa zamiana klawiatury na gęsie pióro pozwoliła uczniom popracować nad charakterem pisma ręcznego. Pióra okazały się również wdzięcznym elementem zabaw ruchowych. »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Marcinek" w Jarocinie odwiedziły książkowe królestwo czyli oddział dla dzieci, w którym poznały tajniki zawodu bibliotekarza. »

Uczniowie kl. 5 ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie uczestniczyli w spotkaniu o "Tradycjach Bożonarodzeniowych", które poprowadziła Renata Królak z Muzeum Regionalnego w Jarocinie. »

Uczniowie kl. I d, ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie uczestniczyli w zajęciach "Biblioteka pachnąca wrażeniami". Podczas zajęć zaproszono dzieci do wspólnej rymowanki integracyjnej, aktywnego czytania książki, ożywiając tekst gestem, ruchem, słowem i dźwiękiem. »

Sobotnie przedpołudnie rodzice z dziećmi spędzili w bibliotece w parku. Kreatywne układanie wzorów z koralików pyssla i robienie z nich prasowanek okazało się ciekawym zajęciem. »

Biblioteka w parku zamieniła się w magiczne miejsce, które odwiedzili uczniowie z klasy II Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie. »

Powrót na górę