Dzisiaj do biblioteki w parku przybyli uczniowie z klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie. Dzieci poznały różne formy książek od książki-zabawki poprzez książkę obrazkową, dźwiękową, sensoryczną, książkę w 3D aż do audiobooków. »

Sobotni poranek w bibliotece spędzili miłośnicy szycia, tym razem starsi i
młodsi uczestnicy warsztatów mogli własnoręcznie uszyć kurę, która będzie
fajną wielkanocną dekoracją.
»

Przedświąteczne zajęcia w bibliotece w parku dla koła nr 2 z Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Tym razem panie wykonały kurki, które pięknie będą zdobiły wnętrza ich domów. »

Zajęcia w bibliotece z Niepublicznym Przedszkolem Poziomka z Jarocina. Dzieci wysłuchały bajki „Przygody Fenka: wiosna w ogrodzie” rozpoznawały wiosenne kwiaty, usłyszały odgłosy ptaków z kodów QR, zagrały w Memory oraz kodowanie na macie. »

Okres przedświąteczny to czas odwiedzin w bibliotekach.
Dzisiaj Oddział dla Dzieci gościł grupę Misiów z Niepublicznego Przedszkola z Bachorzewa. Spotkanie rozpoczęto od warsztatów malowania tytki wielkanocnej. Dzieci wysłuchały Przygód Fenka pt. „ Wielkanoc”, z których dowiedziały się o tradycjach i zwyczajach Wielkiej Nocy.
»

Z okazji Dnia Kobiet bibliotekę w parku odwiedzili uczniowie kl. 2 ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie. Dzieci zrobiły z tej okazji magnesy, które będą niespodzianką dla mamy, babci, cioci, siostry. Wysłuchały opowiadania o sławnej kobiecie Marii Skłodowskiej-Curie oraz usłyszały jak robot Dash zagrał "100 lat" dla dziewczynek. »

W bibliotece w parku gościliśmy emerytów z Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, koła nr 2 w Jarocinie. Nasi goście dowiedzieli się jak można dać drugie życie książce i własnoręcznie wykonali metodą book foldingu jeże ze starych książek. »

Kocie szaleństwo w naszej bibliotece! Dosłownie - chętnych na warsztaty tworzenia kocich magnesów było tyle, że trzeba było stworzyć aż 4 grupy i w każdej był komplet. Tworzyli mali i duzi, i całkiem duzi z pomocą mamy, taty, babci, cioci lub bez pomocy! »