Biblioteka

Bibliotekę w parku odwiedzili uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jarocinie. Panie bibliotekarki wprowadziły pierwszaków w świat lektur, poprzez zabawę i aktywne czytanie zapoznali się z wierszami Juliana Tuwima "Abecadło" i "Lokomotywa" oraz wierszem Jana Brzechwy "Na straganie". »

Bibliotekę w parku odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół Społecznych w Jarocinie. Pierwszaki zapoznały się z lekturą Marii Kownackiej "Plastusiowy pamiętnik", dzieci odgadywały przedmioty ukryte we worku, próbowały swoich sił w pisaniu piórem, zagrały w głuchy telefon i klasy. »

Zero waste, w dosłownym tłumaczeniu „brak śmieci” lub „brak marnowania”, to styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. My również dołączamy do tej eko rewolucji i stąd pomysł na firankowe woreczki. »

Uczniów z klasy I a Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jarocinie wprowadzono w świat wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Podczas zajęć przeczytano "Abecadło", "Stonoga" oraz "Żuk", po których zaproszono wszystkich do wspólnych zabaw w: głuchy literkowy telefon, wyścig stonogi, grę w klasy oraz bingo. »

O pasji jaką jest gotowanie dla dziennikarza, który nie jest kucharzem, o wyższości kuchni lokalnej nad narodową (której tak właściwie nie ma), o pizzy z ananasem i rodzynkach w serniku, rosole, bigosie, żurku i schabowym. »

Bibliotekę w parku odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie. Tematyka zajęć nawiązywała do obchodzonego 18 października "Dnia Poczty Polskiej". »

W miniony czwartek naszym gościem była Natalia Budzyńska, która opowiadała o swoim wuju - Alfredzie Trzebinskim, który w czasie II wojny światowej był lekarzem SS oraz o rodzinnym tabu, jakie naruszyła pisząc swoją książkę. »

Powrót na górę