Biblioteka

Tak Filia nr 5 świętowała Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Każdy czytelnik, który w dniu 21 lutego odwiedził bibliotekę w JOK-u został zaproszony do zabawy językiem staropolskim. »

W środę na spotkaniu autorskim w JOK Jarocin gościliśmy dziennikarza muzycznego, autora tekstów , podróżnika i fotografa zarazem, Marcina Kydryńskiego. Szerszej publiczności znany głównie z nocnych audycji w radiowej "Trójce" zatytułowanych Siesta. »

Jarocińska biblioteka najlepsza w Polsce i województwie wielkopolskim według rankingu bibliotek "Rzeczpospolitej" i Instytutu Książki. Wczoraj, 30 listopada, w Bibliotece Narodowej odbyła się uroczysta gala, podczas której dyrektor Agnieszka Borkiewicz odebrała obie, prestiżowe nagrody w imieniu burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego i biblioteki. »

Nietypowa lekcja języka polskiego wokół legend i z wykorzystaniem bibliotecznej aplikacji i plenerowej gry - ależ się działo! »

Piękna październikowa sobota służyła legendoczytaczom, którzy na rowerowych drezynach wyruszyli w poszukiwaniu zaklętych kamieni. »

Ostanie warsztaty w ramach projektu „Legendoczytacze na szlaku” za nami. Uczestnicy tym razem uczyli się kodowania. Na zajęciach powstała również nowa legenda. »

Tak łączymy pokolenia w Jarocinie! Niecodzienne wydarzenie w ramach imprez towarzyszących Jarocin Festiwal 2017 - spektakl z muzyką na żywo zespołu Variété z udziałem jarocińskich seniorów! »

Dnia 1 czerwca 2017 r. grupa Senior WIGOR odbyła wycieczkę do Powidza. Tego dnia na obszarze 33. Bazy Lotnictwa Transportowego odbywały się uroczyste obchody święta Dowództwa 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego. »

Powrót na górę