Biblioteka

Co to jest LOESJE, jak tworzy się hasła i czemu służy ta inicjatywa dowiedzieli się młodzi mieszkańcy Jarocina podczas warsztatów z Emilią Skibą z polskiego oddziału LOESJE »

Maja Kłodawska - vlogerka prowadząca blog książkowy na YouTube, promujący literaturę dla młodzieży, odwiedziła Jarocin. »

Grupa bibliotekarzy, czytelników, sympatyków i samorządowców z Zagórowa odwiedziła naszą bibliotekę. Tydzień Bibliotek sprzyja wymianie doświadczeń i dobrych praktyk. »

W ramach Tygodnia Bibliotek 2019 w Filii nr 5 seniorzy uczyli się zasad programowania. Świeżo nabyte umiejętności wykorzystali, aby pomóc kosmicie Scottiemu w powrocie na rodzimą planetę. »

Wprowadzenie do zasad pedagogiki zabawy i kreatywne pomysły na zabawy z różnymi grupami użytkowników bibliotek - oto czego uczyli się bibliotekarze na pierwszym szkoleniu w ramach projektu "Bibliotekarz w akcji" »

W sobotę w JOK-u powiało świętami, a wszystko za sprawą warsztatów szycia wielkanocnych ozdób. Przybyłe na zajęcia panie, przeważnie wspólnie z towarzyszącymi im dziećmi, wykonały kolorowe zawieszki kurki. »

W ramach Tygodnia z Internetem 2019 JOK Jarocin z Filią nr 5 przygotował zajęcia dla seniorów pod hasłem "Bezpieczny e-konsument". »

Przedostatnie zajęcia kulinarne dla seniorów były efektem współpracy JOK Jarocin i Filii nr 5. Świętowaliśmy wspólnie Międzynarodowy Dzień Szpinaku. Na talerzach było więc zielono. Uczestnicy grupy kulinarnej obejrzeli prezentację na temat szpinaku. »

W Święto Kobiet Filia nr 5 przygotowała dla czytelniczek koszyk pełen cytatów i żarcików - z kobietami w roli głównej oczywiście. »

21 lutego świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W filii nr 5, królowała w tym dniu gwara wielkopolska. »

Powrót na górę