Tydzień Bibliotek

Tydzień BibliotekTegoroczny Tydzień Bibliotek upłynął w jarocińskich placówkach pod znakiem spotkań międzypokoleniowych zgodnie z hasłem „czytanie łączy pokolenia”.

Dorośli czytali książki dzieciom w filii nr 3, w filii w Wilkowyi oraz w Mieszkowie. Gośćmi czytań byli pasjonat pszczelarstwa Andrzej Dworzyński, dyrektor Zespołu Szkół w Wilkowyi i strażacy z Mieszkowa.
O tym, że książki mogą być różne przekonali się uczestnicy zajęć w filii w Cielczy i Witaszycach – poznali oni "Czarną książkę kolorów", która odsłania świat osób niewidomych.
Odbyło się też międzypokoleniowe spotkanie dyskusyjnych klubów książki: "dorosłego" z filii nr 1 „Pod Ratuszem” i młodzieżowego z jarocińskiego LO.
Drugie życie książkom zniszczonym, zaczytanym i przeznaczonym na makulaturę dawały dzieci z przedszkola w Golinie – tworząc książkowe dzieła sztuki.
W Oddziale dla Dzieci odbyły się zajęcia literacko-czytelnicze przeprowadzone w formie gry planszowej, zaś maluchy z grupy zabawowej wraz z mamami zagrały na bum bum rurkach. 
Nie zabrakło też świata nowych technologii. W filii nr 1 i filii nr 2 odbyły się zajęcia dla młodzieży i seniorów z wykorzystaniem internetowych portali i programów z zakresu genealogii – można było zasadzić swoje drzewko rodzinne w Internecie.  
Po raz drugi też filia w Witaszycach uhonorowała swoich długoletnich czytelników. Dyplomy oraz upominki otrzymały osoby, które od 35, 30, 25 i 20 lat regularnie odwiedzają bibliotekę i wypożyczają książki.
Całość Tygodnia Bibliotek zakończyły warsztaty z papierowej wikliny, w których pojawili się przedstawiciele aż trzech pokoleń: dzieci, młodzież i dorośli oraz wizyta  grupy jarocińskich Amazonek, które postanowiły odwiedzić siedzibę biblioteki w Pałacu Radolińskich.

Tydzień Bibliotek

 

Powrót na górę