Mimo zamknięcia nasze biblioteki nie zostawiają naszych czytelników i śpieszą z ofertą "Książka na telefon". Co zrobić? Wystarczy zadzwonić do dowolnej naszej filii i telefonicznie ustalić listę książek oraz umówić się z bibliotekarzem na wizytę, podczas której w umówionym miejscu dokonamy wymiany książek - zachowując dystans społeczny i reżim sanitarny »

Jesteśmy już po pierwszych warsztatach literackich, podczas których z zaproszonymi pisarkami i pisarzami, dzieci tworzą utwory literackie! »

Z okazji Wielkiego Dnia Pszczół dzieci z przedszkola w Mieszkowie miały okazję poznać kilka ciekawostek o tych pracowitych stworzeniach. »

Rajd rowerowy inny niż zwykle - ze względu na pandemię w tym roku proponujemy Wam dwa rowerowe dni 20 i 21 czerwca (sobota i niedziela) - jedziesz jak chcesz, z kim chcesz, bez zapisów. »

Czy warto segregować odpady? Zdecydowanie tak! Przekonały się o tym dzieci z klas III ze Szkoły Podstawowej w Mieszkowie, które przyszły do biblioteki na spotkanie z przedstawicielką ZGO. »

Historia pisma to piękna i niezwykła opowieść o pragnieniu ludzi do przekazania kolejnym pokoleniom swoich myśli, udokumentowania faktów, dzielenia się wiedzą. »

Dzieci z przedszkola w Mieszkowie świętowały Światowy Dzień Kota wraz z biblioteką. Maluchy obejrzały najpierw książeczki o kotach, które można znaleźć w bibliotece, po czym wysłuchały jednej opowieści. »