Drugi dzień ferii w Mieszkowie przeznaczyliśmy na wykonanie przybornika z puszek, który ozdobiliśmy guzikowymi kwiatkami. Dalszą część przeznaczyliśmy na rywalizację sportową, gdzie liczył się refleks. Ostatni dzień to najsłodsza część ferii. Dziewczęta zajęły się wypiekami. Oprócz guzikowych ciastek powstały także inne smakowite wzory, które zostały przyozdobione barwnym lukrem. »

Ferie 2024 we filii w Mieszkowie przebiegały pod hasłem „Guzik i Kleks”. Pierwszego dnia uczestniczki miały wystylizować się na pana Kleksa, kolorując papierowe brody i okulary. Stylizacje zostały oczywiście uwiecznione a wydrukowane zdjęcia wypełniły wykonane przez dziewczyny guzikowe ramki. Na zakończenie uczestniczki przygotowały tor do walki o „Wielkiego Guzika”. Rywalizację wygrała Zosia, zgarniając niecodzienne trofeum. »

Szkolne drzwi otwarte Szkoły Podstawowej w Mieszkowie stały się świetną okazją do spotkania z przedszkolakami i ich rodzicami w bibliotece. Dzieci mogły obejrzeć teatrzyk kamishibai oraz wykonać ptaszka z papieru. Można było też zapisać się do biblioteki. Te dzieci, które się na to zdecydowały, otrzymały wyprawkę czytelniczą od Instytutu Książki, zrobiły zdjęcie w fotobudce ze swoją pierwszą wypożyczoną książką oraz wypisywały na tablicy swoje imię. »

W same Mikołajki filię w Mieszkowie odwiedziła Przewodnicząca Rady Miejskiej w Jarocinie Pani Karolina Wielińska-Kuś, która przeczytała dzieciom bajkę „Jak Karolcia spotkała Mikołaja”. »

Z okazji Dnia Pluszowego Misia filia w Mieszkowie zaproponowała dzieciom dwa spotkania.
Najpierw pierwszoklasiści odwiedzili bibliotekę, żeby wysłuchać misiowej opowieści. Była to historia niedźwiadka polarnego, który nie umiał pływać.
»

Ważnym wydarzeniem każdego roku we filii w Mieszkowie jest oficjalne przyjęcie go grona czytelników pierwszoklasistów. Tym razem pasowane zostały 24 osoby. Na początku dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się w bibliotece, gdzie są najciekawsze książki i co zrobić by były szczęśliwe. Wysłuchały także bajki o Franklinie i zagubionej książce. Następnie nadeszła pora na uroczyste pasowanie, po którym dzieci przystąpiły do wykonania pracy plastycznej – molika. »

Ostatnia wizyta studyjna w tym roku w ramach #BLISKO. Byliśmy w bibliotece w Gostyniu, a ekipa naszego JOKu w gostyńskim odpowiedniku GOK Hutnik. »

Wojciech Cesarz był gościem spotkania autorskiego w bibliotece w Mieszkowie. Pan Wojciech opowiadał o przygodach, których mu nie brakuje dzięki obecności Malamuta i innych czworonożnych przyjaciół w domu. Trzecioklasiści poznali tez kilka faktów o psach: ich emocjach, pracy i rasach. »