Biblioteka

Książka „Koala, który się trzymał” towarzyszyła przedszkolakom z Mieszkowa w czasie dwóch spotkań w bibliotece z okazji Dnia Bibliotekarza. Po wysłuchaniu historii, dzieci wykonały dla siebie papierowe koale, które dzięki klamerkom trzymały się ich bluzeczek i sukienek. »

W ramach akcji Żonkile, w którą włączyła się także filia w Mieszkowie, przeprowadzono spotkania z klasą Va oraz IIa. Starsze dzieci wysłuchały opowiadania „Historia pewnej ulicy” Justyny Bednarek. Przy tej okazji rozmawialiśmy o pomaganiu innym. »

Bajka o Fenku, który wraz z rodzicami pracował w ogrodzie, wprowadziła dzieci z przedszkola w Wilkowyi w temat wiosennych prac na świeżym powietrzu. Dzieci miały także okazję przyjrzeć się kilku narzędziom ogrodniczym. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną – bukieciki z żółtymi i niebieskimi kwiatami. »

Bajka o Fenku, który wraz z dziećmi z grupy odwiedził bibliotekę, wprowadziła przedszkolaków w tematykę funkcjonowania bibliotek. »

Z okazji 550 urodzin Mikołaja Kopernika i roku pod jego patronatem, bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola. »

W książkach z biblioteki można znaleźć wiele odpowiedzi na trudne pytania. Nawet te, dotyczące kotów. Przekonały się o tym dzieci, które z okazji Międzynarodowego Dnia Kota zajrzały do biblioteki. »

W tym roku dzięki wsparciu z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupiliśmy 2.013 książek »

Wierszem „Poranek” zaczęliśmy nasze spotkanie z klasą IIb z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. »

Powrót na górę