Biblioteka

Bibliotekę w parku odwiedziły dzieci z Przedszkola Poziomka, które przechodząc przez magiczne koło, mogły rozpocząć zabawę z okazji „Dnia bez Śmiecenia”, który przypada 11 maja. »

To, że w bibliotece można się bawić, wiemy nie od dziś. Tak też było na zakończenie tegorocznego Tygodnia Bibliotek. »

Za nami Dzień Bibliotekarza. Z tej okazji otrzymaliśmy prezent w postaci książeczki: "Przygody Krzysia w kosmosie" przygotowanej przez dzieci z grupy Plastusie Popołudniowe z Przedszkola Marcinek w Jarocinie. »

Opowieści o tym jak szeregowy Wojtek „Miś’ razem z polskimi żołnierzami przemierzył szlak wojenny od Iraku, przez Włochy aż do Edynburga w Wielkiej Brytanii wysłuchali uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Cielczy. »

W Tygodniu Bibliotek Bibliotekę w parku odwiedziły Żabki i Motylki z Niepublicznego Przedszkola „Poziomka” z Jarocina. Dzieci dowiedziały się że wystarczy wejść do biblioteki, sięgnąć po książkę i znaleźć się w dowolnym miejscu. »

Biblioteka — świat w jednym miejscu to tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek. Z tej okazji witaszycką bibliotekę odwiedziła klasa II b. »

W ramach Tygodnia Bibliotek kolejna grupa przedszkolaków z Goliny bawiła się w podróżowanie w bibliotece. Tym razem dzieci z pomocą globusa udały się w podróż do Australii! »

Lekcja biblioteczna z klasą V Szkoły Podstawowej w Cielczy dotyczyła historii pisma i książki. Jak powstawały pierwsze książki i z jakich materiałów opowiedziała uczniom bibliotekarka, a później uczniowie obejrzeli krótką prezentację. »

Powrót na górę