Biblioteka

W piątkowe popołudnie w bibliotece w Witaszycach odbyło się spotkanie autorskie oraz promocja książki Kamila Sobika pt. „W drodze do wolności”. Powieści, w której fikcja literacka przeplata się z opisami autentycznych wydarzeń, a wymyśleni przez autora bohaterowie występują obok postaci historycznych. »

Pod takim hasłem odbyły się zajęcia w świetlicy z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. By wprowadzić dzieci w tematykę zajęć na początek wysłuchały opowieści pt. "Wieża Eiffla w Paryżu - Jadwiga Przygoda I Franciszek Wszędobylski odkrywają stolice Europy" z serii Geografia dla najmłodszych. »

Spotkanie grup zabawowych odbyło się w Tygodniu Bibliotek. Przygotowano dla dzieci moc atrakcji.
Na początku maluchy w teatrzyku kamishibai wysłuchały bajki Doroty Gellner „Piłka”. Następnie w naszym parku przygotowano mini tor przeszkód. Był: hula hop i rzucanie kolorowych piłek, drabinka z makaronów, rzucanie woreczków do kosza, trafianie piłką do ekologicznej bramki, a na koniec kolorowe bańki. Wszyscy świetnie się bawili.
»

W czwartek, też w Tygodniu Bibliotek, kolejne Pasowanie na Czytelników w Filii w Wilkowyi, tym razem do grona miłośników biblioteki zostali przyjęci uczniowie klasy I b z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. »

Tydzień Bibliotek to najlepszy czas by oficjalnie zostać czytelnikiem naszej biblioteki. Uroczyste pasowanie odbyło się w Bibliotece w Golinie. Dzieci złożyły przysięgę, że będą szanować książki a potem był czas na zabawy: labirynt i rozsypankę. »

Tym razem na zajęcia z okazji Roku Wisławy Szymborskiej przymaszerowali uczniowie klasy VIII Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Jarocinie. »

W Tygodniu Bibliotek w środę uczniowie klasy I a z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki. Ta ważna uroczystość miała zachęcić pierwszoklasistów do wypożyczania książek, nieustannego rozwijania umiejętności czytania oraz poznawania niezwykłego świata ukrytego w bibliotecznych zbiorach. »

Z okazji Tygodnia Bibliotek bibliotekę w Witaszycach odwiedziła grupa przedszkolaków pod opieką pani Agaty Skowron.
Po uważnym wysłuchaniu bajki „Biblioteka” z serii Przygody Fenka rozmawialiśmy o jej treści.
»

W maju spotkanie Klubu Seniorek wypadło w Tygodniu Bibliotek. Tegoroczne hasło brzmi „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!”, dlatego panie przy kawie i słodkim poczęstunku wspominały to, co robiły przez wszystkie lata swojej działalności. Później na warsztatach malowały torby. »

Książka „Koala, który się trzymał” towarzyszyła przedszkolakom z Mieszkowa w czasie dwóch spotkań w bibliotece z okazji Dnia Bibliotekarza. Po wysłuchaniu historii, dzieci wykonały dla siebie papierowe koale, które dzięki klamerkom trzymały się ich bluzeczek i sukienek. »

Powrót na górę