Mimo zamknięcia nasze biblioteki nie zostawiają naszych czytelników i śpieszą z ofertą "Książka na telefon". Co zrobić? Wystarczy zadzwonić do dowolnej naszej filii i telefonicznie ustalić listę książek oraz umówić się z bibliotekarzem na wizytę, podczas której w umówionym miejscu dokonamy wymiany książek - zachowując dystans społeczny i reżim sanitarny »

Jesteśmy już po pierwszych warsztatach literackich, podczas których z zaproszonymi pisarkami i pisarzami, dzieci tworzą utwory literackie! »

W Dzień Dinozaura uczniowie klasy I A przyszli do biblioteki na lekcję o dinozaurach ale nie spodziewali się, że trafią do bibliotecznego Parku Jurajskiego. »

Na wtorkowym spotkaniu integracyjnym mieszkańców Ciświcy i Ługów odbyły się warsztaty robienia betonowych świeczników i doniczek. »

Pasowanie na czytelnika jest ważnym wydarzeniem dla biblioteki i pierwszoklasistów. W tym dniu dzieci, które są już uczniami, stały się także czytelnikami. »

Strasznie brakuje nam śniegu, dlatego z przedszkolakami z grupy popołudniowej wysłuchaliśmy bajki pt. "Bal bałwanka" i daliśmy się ponieść naszej wyobraźni. »