Biblioteka

W słoneczny czwartkowy poranek odbyły się grupy zabawowe. Spotkanie rozpoczęto czytaniem bajki „Kto mieszka w ogrodzie”. »

Bibliotekę w parku odwiedzili drugoklasiści z Zespołu Szkół Podstawowych w Prusach. Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem, dowiedzieli się jak funkcjonuje biblioteka i co, oprócz książek, można w niej wypożyczyć, do czego służą audiobooki i co to są Kindle. »

Wiosenne zajęcia rozpoczęły się zapoznaniem z biblioteką i jej księgozbiorem. Uczniowie dowiedzieli się co należy wykonać aby stać się czytelnikiem. »

W Dniu Kobiet gościliśmy uczniów z klasy III B Szkoły Podstawowej nr 5 z Jarocina. Wysłuchali opowiadania „Zosia Iskierka, przyszła Liderka”. »

Na grupach zabawowych powitano dzieci za pomocą odgłosów zwierząt wykorzystując książkę Wioli Wołoszyn z serii "Jano i Wito. Dźwięk otwór”. »

Uczniowie z klas IV, V i VI ze Szkoły Podstawowej z Wojciechowa odwiedzili Oddział dla dzieci i młodzieży. W związku z zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego przygotowano dla nich językowe kodowanie. »

Z okazji Dnia Kota maluchy i ich mamy zostały zaproszone na kocie zajęcia! Na początku spotkania przeczytano bajkę „Feliks i Ryska z ulicy Czereśniowej”. »

W ostatnim dniu ferii panie bibliotekarki odwiedziły dzieci z półkolonii w Potarzycy. Przedstawiły bajkę w teatrzyku Kamishibai i tak jak bohaterowie bajki stworzyły z dziećmi zespół muzyczny, który zagrał na bum, bum rurkach. »

Podczas ferii w bibliotece w parku uczniowie z Zespołu Szkoły Społecznych w Jarocinie zwiedzili wraz z małą reporterką Nelą koło podbiegunowe. »

Choć kalendarzowa zima w pełni, pogoda nas nie rozpieszcza. Wieje, leje a tu ferie . Każdy chętnie poszedłby na dwór i ulepił pięknego bałwana. »

Powrót na górę