Biblioteka

Dzisiaj do Akademii Pana Kleksa zawitały dzieci z półkolonii z Zespołu Szkół Społecznych z Jarocina. Wysłuchały niezwykłej opowieści szpaka Mateuszka. Dowiedziały się gdzie mieszkają wilki, że stanowią gatunek chroniony. Poznały znaczenie określenia wataha, basior i wadera i dlaczego wilki wyją do księżyca. »

Kolejny dzień ferii z Kleksem w Oddziale dla Dzieci spędziły przedszkolaki z „Marcinka” z Jarocina. Z okazji Walentynek kodowały serce z kolorowych kleksów. Na iPad'ach układały puzzle z „Panem Kleksem” oraz wykonywały obrazki z kleksów. »

Dzisiaj Oddział dla Dzieci zamienił się w Krainę Kleksów, w której gościliśmy przedszkolaków z Kotlina. Zapoznano ich z utworami Jana Brzechwy "Niedźwiedź", "Lis", "Dzik", "Żubr". Dzieci atramentem robiły kleksy. Przygotowano dla nich kodowanie kleksów oraz w apilikacjii Scretch Junior powstały piękne kleksowe dzieła. »

Dziś na grupach zabawowych obchodziliśmy Tłusty Czwartek połączony z zabawami walentynkowymi. »

Już niedługo Walentynki jedno z najmilszych dni w roku. Z tej okazji Klasa Ia ze SP nr 5 przybyła do nas z wizytą. Przygotowano dla nich mnóstwo atrakcji. Najpierw odbyły się warsztaty malowania toreb w serduszka, później walentynkowe kodowanie na macie. »

Oddział dla Dzieci odwiedzili uczniowie z klasy I a z Szkoły Podstawowej nr 4 z Jarocina. Była to ich pierwsza wizyta. Zapoznano ich z księgozbiorem biblioteki, z grami planszowymi. W Kindlotece przygotowano zimowe kodowanie z odbiciem lustrzanym, memory o zimie oraz robot Dash zagrał na cymbałkach piosenkę „Pada śnieg”. Na koniec odbyły się zabawy z chustą animacyjną. »

Za kilka dni Dzień Babci i Dziadka z tej okazji na grupach zabawowych dzieciom przeczytano bajkę Kamili Gurynowicz „Hela sama zostaje z dziadkami”. Następnie wspólnie z mamami wykonały laurki dla swoich dziadków. Oczywiście był czas na zabawę. »

W Mikołajki - jeden z najsympatyczniejszych dni w roku. Z tej okazji w Oddziale dla Dzieci gościliśmy Pana Wiceburmistrza Bartosza Walczaka. Przeczytał uczniom z klasy I B Szkoły Podstawowej nr 2 z Jarocina fragment z książki Eweliny Włodarczyk pt. „Zrób dobry uczynek”. Następnie opowiadał o swojej pracy, tradycjach świątecznych i odpowiadał na zadawane pytania. Na koniec wcielił się w postać Świętego Mikołaja i obdarował dzieci upominkami. W drugiej części spotkania dzieci wzięły udział w warsztatach świątecznych ozdabiania toreb. »

Dzieci z Przedszkola Happy-Kids gościły w Oddziale dla Dzieci z okazji Dnia Pluszowego Misia. W Kindlotece czekała na nich mata kodująca oraz Dasch, który zagrał na cymbałkach znaną i lubianą piosenkę „Stary Niedźwiedź mocno śpi”. Na koniec dzieci wcieliły się w rolę muzykantów i na bum bum rurkach zagrały tę samą piosenkę. »

Dziś kończymy nasze działania w BLISKO realizując projekt BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. »

Powrót na górę