Biblioteka

Kolejny spacer po Jarocinie w piękne majowe przedpołudnie, tym razem odwiedzili nas uczniowie klas I-III z Bachorzewa. Dzieci zwiedziły jarocińską starówkę. »

Sobotni poranek na naszym parku upłynął na spotkaniu z Kicią Kocią i panią Moniką Skikiewicz. »

Bibliotekę w parku odwiedziły dzieci z Przedszkola Poziomka, które przechodząc przez magiczne koło, mogły rozpocząć zabawę z okazji „Dnia bez Śmiecenia”, który przypada 11 maja. »

W Tygodniu Bibliotek Bibliotekę w parku odwiedziły Żabki i Motylki z Niepublicznego Przedszkola „Poziomka” z Jarocina. Dzieci dowiedziały się że wystarczy wejść do biblioteki, sięgnąć po książkę i znaleźć się w dowolnym miejscu. »

W piękne majowe przedpołudnie odwiedziła nas młodzież z Zespołu Szkół Społecznych. Uczniowie klas 7. i 8. zwiedzili jarocińską starówkę. »

Podczas wizyty dzieci dowiedziały się jak powstaje książka, jaką drog musi przejść zanim trafi do czytelnika, a teatrzyk kamishibai pomógł im pozna zasady korzystania z biblioteki. »

„Kto Ty Jesteś? Polak Mały”. Takimi słowami rozpoczęto grupy zabawowe, wprowadzając dzieci i opiekunów w klimat patriotyczny. Zaproszono ich do zabaw ruchowych Białe Orły i Wstęgi na wietrze. Na koniec wykonali wesołe flagi. »

Misie Poranne z Niepublicznego Przedszkola „Marcinek” w Jarocinie w ramach obchodów Dnia Książki odwiedziły Oddział dla Dzieci. Zapoznano ich z księgozbiorem oraz z zapisem do biblioteki. Za pomocą teatrzyku kamishibai przedstawiono dzieciom zasady korzystania z książek. Na koniec każde dziecko otrzymało zakładkę do książki. »

Przedświąteczne spotkanie w przedszkolu Marcinek. Grupa "Plastusie" wysłuchała bajki o Wielkanocnym baranku, odgadywali zagadki związane z pokarmami wielkanocnymi. »

Zaszyfrowaną Wielkanoc poznawały dzieci z przedszkola w Bachorzewie. Labirynty, dopasowanie cieni, łączenie w pary, wielkanocne bingo i inne łamigłówki poprzedziły wykonanie pracy plastycznej i wesołe zabawy z chustą animacyjną. »

Powrót na górę