Biblioteka Główna zaprosiła dzieci na wakacyjną przygodę z duchami. Przygotowano dla nich opowieść Doroty Gellner „Duszki, stworki i potworki” i zabawy: zakodowane duchy, duchowe kapsle, pociąg do bibliotecznego zamku, duszki duszki do domu. Na koniec uczestnicy wykonali duchowe zakładki metodą scrapbookingu. »

Grupa z półkolonii ze Szkoły Społecznej w Jarocinie uczestniczyła w zajęciach wakacyjnych związanych z podróżami po Polsce. Przygotowano dla nich na macie krzyżówkę związaną z naszym krajem, regionami, symbolami, kulturą i kuchnią. Dzieci zaproszono do gry „Dzieci kontra Rodzice - polskie zwyczaje”. »

Biblioteka Główna zorganizowała podróż do czasu PRL-u „A kiedyś było tak”. Dawne gry i zabawy inspirowane były książką Elizy Piotrowskiej „Ciocia Jadzia w PRL-u”. »

Dziś zakończyła się kolejna edycja grup zabawowych. Pożegnaliśmy nasze maluszki, które od września pójdą do przedszkola. Spotkanie rozpoczęto od zabawy z książkami „Zwiedzam miasto” i „Zabawki” podczas, których dzieci odkrywały świat. Następnie dzieci wspólnie z opiekunami malowały krasnale na koszulkach oraz hasła zapraszające do biblioteki na torbach. Tak wykonane pamiątki zabrały ze sobą. »

Już drugi rok włączamy się w akcję Fundacji Powszechnego Czytania #TataTeżCzyta. W pierwszym dniu czytań udział wzięli: W Kamienicy Kultury rozdział o kociej szajce szukającej ukradzionych bajek czytał dzieciom z Bachorzewa wiceburmistrz Radosław Żyto. W Filii nr 3 pan Mariusz Stolecki czytał przedszkolakom z "Bajeczki" opowiadanie o tacie, a w Witaszycach dzieciom z I klasy czytał pan Szymon Dutkiewicz o supermocach taty. »

W Bibliotece Głównej za sprawą KALANDER Czerpalnia Papieru Katarzyna Bakalarczyk dzieci i rodzice przenieśli się w czasy pierwszych drukowanych książek! Na warsztatach można było dowiedzieć się, jak wyglądała prasa drukarska w czasach Jana Gutenberga, jak wówczas układano litery do druku. »

Za nami warsztaty z "Ciocią Jadzią w PRL" i Elizą Piotrowską, w których udział brali uczniowie z kl. 4a, ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie. »

Przez trzy dni bibliotekarze z bibliotek publicznych powiatu jarocińskiego wraz z pracownikami JOK Jarocin wymieniali się doświadczeniami w zakresie działań kulturalnych z pracownikami bibliotek w Kętach, Wiśle, Zakopanem i Cieszynie. Placówki z Kęt, Zakopanego i Cieszyna uczestniczą razem z nami w projekcie BLISLKO. »

Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasze kochane Mamy mają swoje święto. »