Biblioteka

W dniu dzisiejszym gościliśmy przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Jaś i Małgosia. Wysłuchali bajki „Miś Tuliś bawi się w chowanego”, po której zaproszono ich do wspólnej zabawy: w chowanego, Misiowe memory, Stary niedźwiedź mocno śpi oraz wycieczka po śladach misia. Na koniec dzieci wykonały paskowe misie. »

Na dzisiejszych grupach zabawowych, królowały barwy narodowe. Dzieci słuchając wiersza Władysława Bełzy „Kto Ty jesteś? Polak mały!” czynnie uczestniczyły w pokazywaniu treści wiersza. »

Nasza biblioteka znalazła się w gronie bibliotek, które otrzymały dofinansowanie w ramach Kierunku interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Priorytetu 1. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025. »

W wietrzny i deszczowy dzień odwiedzili nas uczniowie kl.3 SP nr 4 aby uczestniczyć w jesiennych zajęciach "Spotkanie w lesie". Dzieci zwiedziły bibliotekę, wysłuchały tytułowego opowiadania i chętnie uczestniczyły w zabawach logicznych oraz ruchowych. »

W Dniu Borsuka Oddział dla Dzieci odwiedziły Misie Poranne z Niepublicznego Przedszkola „Marcinek”. Wysłuchały historyjki Reginy Gruchalskiej „Borsuk Mruk”. »

W dniach 30 września i 1 października gościliśmy grupę bibliotekarzy z Piaseczna i bibliotek ościennych, którzy odwiedzili nas w ramach programu "Blisko". »

W Oddziale dla Dzieci gościliśmy panią Hanię z działu gromadzenia księgozbioru, która przeczytała uczniom z klasy II c Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Jarocina fragment „Bajki robotów” Stanisława Lema pt. „Trzej elektrycerze”. Po wysłuchaniu dzieci wykonały Eko-elektrycerza. »

Na grupach zabawowych królowały jesienne liście. Dzieci wraz z opiekunami zaproszono do zabaw z chustą animacyjną: spadające liście oraz wiatr jesienny. Przeczytano też bajeczkę „Pod gwiazdami” , po której wykonali sowy z kolorowych liści. »

Powrót na górę