Biblioteka

W ostatni piątek listopada wybraliśmy się w kolejną podróż z wyobraźnią - tym razem z Rafałem Witkiem, który odwiedził swoich czytelników w Szkole Podstawowej w Bachorzewie »

Bibliotekę dla Dzieci odwiedzili Czarodzieje i Czarodziejki z klasy I Szkoły Podstawowej Nr 2 z Jarocina. Przygotowano dla Nich kodowanie klucza na macie, wróżby z butami oraz zaczarowanymi zwierzętami. »

Uczniowie z klas I a i d ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Jarocina odwiedziły bibliotekę w parku. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem biblioteki i pracą bibliotekarza. Wysłuchały opowiadania Krzysztofa Kasdepke „Kasztan, tapczan, tralala”. »

Jesienne spotkanie grup zabawowych już rozpoczęte. Tym organizacyjnym spotkaniem rozpoczęłyśmy jedenastą edycję zajęć dla małych dzieci i ich rodziców. »

Podczas akcji Cały Powiat Czyta Dzieciom, odwiedziliśmy Niepubliczne Przedszkole w Bachorzewie. Dzieci przeniosły się w świat twórczości Marii Konopnickiej, narysowały postać krasnoludka, zagrały piosenkę "My jesteśmy Krasnoludki" na bum, bum rurkach, zgadywały jakie przedmioty znajdują się w tajemniczym jagodowym pudelku. »

W poniedziałkowy poranek zerówkowiczów z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie odwiedziła Pani Monika z Biblioteki Miasta i Gminy Jarocin z Oddziału dla Dzieci. »

W piątkowy poranek Oddział dla Dzieci odwiedzili przedszkolacy z Poziomki. Z okazji Roku Marii Konopnickiej oraz Akcji „Cały Powiat Czyta Dzieciom” przeczytano fragment książki „O Krasnoludkach i Sierotce Marysi”. »

Idzie jesień ,wszystkim wokół dary niesie. Tą myślą rozpoczęłyśmy zajęcia jesienne z „Kotkami z Przedszkola „Stokrotka” Dzieci wysłuchały opowiadania „Wesoły Ryjek i jesień. »

W dniu Przedszkolaka bibliotekę odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Poziomka w Jarocinie. Przedszkolaki udowodniły że potrafią przechodzić prawidłowo przez pasy, znają numery alarmowe, wiedzą do czego służy sygnalizacja świetlna. »

Powrót na górę