W ramach współpracy ze szkołą w ostatni dzień półkolonii w Zespole Szkół Zaradni Odważni Oryginalni dzieci odwiedziły bibliotekę w Wilkowyi. W tym roku zajęcia odbyły się pod hasłem „Wakacje z Duchami”. »

Na czerwcowym spotkaniu Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi miłą niespodziankę zrobiła nam nasza koleżanka Agnieszka, która nas odwiedziła. »

Już drugi rok włączamy się w akcję Fundacji Powszechnego Czytania #TataTeżCzyta. W pierwszym dniu czytań udział wzięli: W Kamienicy Kultury rozdział o kociej szajce szukającej ukradzionych bajek czytał dzieciom z Bachorzewa wiceburmistrz Radosław Żyto. W Filii nr 3 pan Mariusz Stolecki czytał przedszkolakom z "Bajeczki" opowiadanie o tacie, a w Witaszycach dzieciom z I klasy czytał pan Szymon Dutkiewicz o supermocach taty. »

Przez trzy dni bibliotekarze z bibliotek publicznych powiatu jarocińskiego wraz z pracownikami JOK Jarocin wymieniali się doświadczeniami w zakresie działań kulturalnych z pracownikami bibliotek w Kętach, Wiśle, Zakopanem i Cieszynie. Placówki z Kęt, Zakopanego i Cieszyna uczestniczą razem z nami w projekcie BLISLKO. »

W ostatni dzień Tygodnia Bibliotek do Filii w Wilkowyi zostali zaproszeni uczniowie klasy II b z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. »

W maju spotkaniu Klubu Seniorek w Filii w Wilkowyi wypadło w Tygodniu Bibliotek, w tym roku pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”. »

Wiersze, wierszyki i rymowanki w interpretacji uczniów klasy 5 - taka niespodzianka czekała na przedszkolaków z Wilkowyi z okazji Światowego Dnia Książki. »

W bibliotece w Wilkowyi uczniowie klasy I z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników. Ta ważna uroczystość miała zachęcić pierwszoklasistów do wypożyczania książek, nieustannego rozwijania umiejętności czytania oraz poznawania niezwykłego świata ukrytego w bibliotecznych zbiorach. »

Dzisiaj do Filii w Wilkowyi na spotkanie z Andersenem zostały zaproszone 5-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. Na początku bibliotekarka powiedziała dzieciom o ważnym kiedyś wydarzeniu w bibliotece, o Nocy z Andersenem i zapoznała ich z Kroniką. Później przedszkolaki wysłuchały baśni Hansa Christiana Andersena „Pięć ziarenek grochu” oraz biografii tego sławnego bajkopisarza, którą dla młodych czytelników napisała Wioletta Piasecka. Na zakończenie 5-latki wykonały piękne łabędzie z talerzyków papierowych. Podczas spotkania dominował kolor niebieski, jaki patronuje osobom z autyzmem. »