W bibliotece w Wilkowyi Dinozaury miały swoje święto, na które zostały zaproszone 3-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. Na początku dzieci dowiedziały się, że te prehistoryczne gady dzieliły się na roślinożerne i mięsożerne. »

W ramach współpracy ze szkołą bibliotekarka z Filii w Wilkowyi zorganizowała zajęcia dla dzieci z półkolonii z Zespołu Szkół Zaradni Odważni Oryginalni. Hasłem tegorocznych ferii zimowych jest Akademia Pana Kleksa, dlatego na początku dzieci zapoznały się z książką Jana Brzechwy. »

Do biblioteki w Wilkowyi zostali zaproszeni uczniowie klasy III z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni na głośne czytanie. Niedługo ferie zimowe, dlatego dzieci wysłuchały przygód rodziny Pętelków podczas ferii w puszczy na Podlasiu, które przeczytała pani polonistka. »

Pierwsze w tym roku spotkanie Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi było poświęcone Arcybiskupowi Antoniemu Baraniakowi Patronowi Roku 2024. »

Zbliża się Dzień Babci i Dzień Dziadka, dlatego z tej okazji bibliotekę w Wilkowyi odwiedziły 6-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. »

W Dzień Świętego Mikołaja do biblioteki w Wilkowyi został zaproszony specjalny gość zastępca przewodniczącej Rady Miejskiej w Jarocinie pan Paweł Adamkiewicz. Na spotkanie z nim i Mikołajkowe Czytanie przybyły 5-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. Na początku dzieci wysłuchały trzech książeczek: „Wakacje Mikołaja”, „Cudowne Boże Narodzenie” i „Gdzie jest Mikołaj?”. Później był czas na wielkie brawa i podziękowania. Na zakończenie każdy za to, że był grzeczny, otrzymał od naszego gościa jajko Kinder Niespodziankę, a bibliotekarka czekoladki Merci. W drugiej części spotkania na zajęciach plastycznych 5-latki wykonały szyszkowe Mikołaje. »

W bibliotece w Wilkowyi pluszowe misie miały swoje święto, na które zostały zaproszone 4-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. Na początku dzieci dowiedziały się skąd wzięło się to święto. Poznały postaci bajkowych misiów oraz niedźwiedzi żyjących na wolności. Następnie wysłuchały kilku książeczek o tych pluszowych bohaterach. Później przedszkolaki miały za zadanie obudzić śpiącego niedźwiadka. W drugiej części spotkania na zajęciach plastycznych 4-latki wykonały pandy z płatków kosmetycznych. »

Już niedługo Andrzejki, dlatego panie z Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi na spotkaniu miały warsztaty kulinarne. Na początku wymieniały się przepisami. Pani Maria przyniosła pyszną tortillę i szarlotkę. Później wspólnie zrobiły sałatkę, która po degustacji, okazała się bardzo smaczna. »

Ostatnia wizyta studyjna w tym roku w ramach #BLISKO. Byliśmy w bibliotece w Gostyniu, a ekipa naszego JOKu w gostyńskim odpowiedniku GOK Hutnik. »