Biblioteka

Dzisiaj do Filii w Wilkowyi na spotkanie z Andersenem zostały zaproszone 5-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. Na początku bibliotekarka powiedziała dzieciom o ważnym kiedyś wydarzeniu w bibliotece, o Nocy z Andersenem i zapoznała ich z Kroniką. Później przedszkolaki wysłuchały baśni Hansa Christiana Andersena „Pięć ziarenek grochu” oraz biografii tego sławnego bajkopisarza, którą dla młodych czytelników napisała Wioletta Piasecka. Na zakończenie 5-latki wykonały piękne łabędzie z talerzyków papierowych. Podczas spotkania dominował kolor niebieski, jaki patronuje osobom z autyzmem. »

Już niedługo Wielkanoc, dlatego do biblioteki w Wilkowyi na głośne czytanie przybyły 4-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. »

Na kolejnym spotkaniu Klubu Seniorek panie przywitały Wiosnę. Na początku był Zajączek i życzenia świąteczne, z racji tego, że już niedługo Wielkanoc. Później na warsztatach kulinarnych seniorki zrobiły pyszne wiosenne kanapki. »

W bibliotece w Wilkowyi Dinozaury miały swoje święto, na które zostały zaproszone 3-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. Na początku dzieci dowiedziały się, że te prehistoryczne gady dzieliły się na roślinożerne i mięsożerne. »

W ramach współpracy ze szkołą bibliotekarka z Filii w Wilkowyi zorganizowała zajęcia dla dzieci z półkolonii z Zespołu Szkół Zaradni Odważni Oryginalni. Hasłem tegorocznych ferii zimowych jest Akademia Pana Kleksa, dlatego na początku dzieci zapoznały się z książką Jana Brzechwy. »

Do biblioteki w Wilkowyi zostali zaproszeni uczniowie klasy III z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni na głośne czytanie. Niedługo ferie zimowe, dlatego dzieci wysłuchały przygód rodziny Pętelków podczas ferii w puszczy na Podlasiu, które przeczytała pani polonistka. »

Pierwsze w tym roku spotkanie Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi było poświęcone Arcybiskupowi Antoniemu Baraniakowi Patronowi Roku 2024. »

Zbliża się Dzień Babci i Dzień Dziadka, dlatego z tej okazji bibliotekę w Wilkowyi odwiedziły 6-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. »

W Dzień Świętego Mikołaja do biblioteki w Wilkowyi został zaproszony specjalny gość zastępca przewodniczącej Rady Miejskiej w Jarocinie pan Paweł Adamkiewicz. Na spotkanie z nim i Mikołajkowe Czytanie przybyły 5-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. Na początku dzieci wysłuchały trzech książeczek: „Wakacje Mikołaja”, „Cudowne Boże Narodzenie” i „Gdzie jest Mikołaj?”. Później był czas na wielkie brawa i podziękowania. Na zakończenie każdy za to, że był grzeczny, otrzymał od naszego gościa jajko Kinder Niespodziankę, a bibliotekarka czekoladki Merci. W drugiej części spotkania na zajęciach plastycznych 5-latki wykonały szyszkowe Mikołaje. »

Powrót na górę