Biblioteka

W filii w Cielczy z okazji akcji Cały powiat czyta dzieciom królował wiersz o Stefku, który niczego się nie bał. »

W trakcie „Podróży z wyobraźnią” dotarliśmy do przedszkolaków z oddziałów Niepublicznego Przedszkola „Tęcza” Radlinie. W głośnych czytaniach towarzyszyli nam bohaterowie książek Wojciecha Widłaka – pies Pypeć, kaczka Katastrofa, mucha Bzyk-Bzyk, oraz dziewczynka Marta i ufoludki. »

Seria „Czytam sobie”, to książeczki przyjazne dzieciom, ułatwiające naukę czytania, dostosowane poziomem do możliwości małego czytelnika. »

Kapelusz, Cukierek , drzewo i na dodatek Julek ? Co łączy te wyrazy miała okazję sprawdzić klasa III b Szkoły Podstawowej w Cielczy na lekcji w bibliotece. »

Czy mama może być czasami zmartwiona i smutna? W jakich sytuacjach jest uśmiechnięta i wesoła, a co może ją denerwować? »

Opowieści o tym jak szeregowy Wojtek „Miś’ razem z polskimi żołnierzami przemierzył szlak wojenny od Iraku, przez Włochy aż do Edynburga w Wielkiej Brytanii wysłuchali uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Cielczy. »

Lekcja biblioteczna z klasą V Szkoły Podstawowej w Cielczy dotyczyła historii pisma i książki. Jak powstawały pierwsze książki i z jakich materiałów opowiedziała uczniom bibliotekarka, a później uczniowie obejrzeli krótką prezentację. »

W ostatnich dniach kwietnia w filii bibliotecznej w Cielczy odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika. Kandydatów na czytelników czekało też kilka zadań do wykonania: musieli rozpoznać wszystkie literki a przy tym dowiedzieli się, że rodzajów książek może być tyle ile liter w alfabecie. »

Dzień transportowca i drogowca był okazją, aby w przedszkolu w Cielczy i Radlinie przeczytać książeczkę o samochodziku Franku i jego przygodach w podróży. . »

Powrót na górę