W Cielczy odbyło się spotkanie integracyjne klubów seniorskich. Inspiracją wydarzenia była wielkopolska gwara w postaci książki Jadwigi Podeszwy "Gwara Ziemi Jarocińskiej" oraz tradycje muzyczne i taneczne Wielkopolski. »

Już drugi rok włączamy się w akcję Fundacji Powszechnego Czytania #TataTeżCzyta. W pierwszym dniu czytań udział wzięli: W Kamienicy Kultury rozdział o kociej szajce szukającej ukradzionych bajek czytał dzieciom z Bachorzewa wiceburmistrz Radosław Żyto. W Filii nr 3 pan Mariusz Stolecki czytał przedszkolakom z "Bajeczki" opowiadanie o tacie, a w Witaszycach dzieciom z I klasy czytał pan Szymon Dutkiewicz o supermocach taty. »

Przez trzy dni bibliotekarze z bibliotek publicznych powiatu jarocińskiego wraz z pracownikami JOK Jarocin wymieniali się doświadczeniami w zakresie działań kulturalnych z pracownikami bibliotek w Kętach, Wiśle, Zakopanem i Cieszynie. Placówki z Kęt, Zakopanego i Cieszyna uczestniczą razem z nami w projekcie BLISLKO. »

Środowe spotkanie seniorów w klubie społecznym „Nasz Fyrtel” było poświęcone gwarze. Gościem specjalnym była pani Jadwiga Podeszwa autorka dwóch słowników gwary ziemi jarocińskiej, ale również sześciu innych książek. »

W ramach Tygodnia Bibliotek pod hasłem: "BIBLIOTEKA MIEJSCE NA CZASIE" Filię w Cielczy odwiedziła klasa I. »

Grupa seniorów z Klubu społecznego „Nasz Fyrtel” odwiedziła filię biblioteczną w Cielczy. Wszystko po to by dowiedzieć się z jakich książek mogą skorzystać w bibliotece na temat gwary jarocińskiej, i legend związanych z naszą miejscowością i najbliższą okolicą. »

Dziś nasza pani Iza była w odwiedzinach u dzieci z Przedszkola w Cielczy, grupy: Żabki i Misie. Po przeczytaniu opowiadania "Wiosna" wspólnie z przedszkolakami udaliśmy się w plener by pożegnać zimę paląc zgodnie z tradycją Marzannę i powitać Wiosnę! »

W czwartek Filia w Cielczy zamieniła się w bajkowy raj, który odwiedziły przedszkolaki. Było czytanie bajki, było: szukanie guzika z czapki doktora Paj-Chi- Wo; motylka ukrytego w jajkach Kaczki Dziwaczki: łapanie baniek mydlanych; przebieranki w stroje z różnych bajek; śpiewanie piosenek i mnóstwo dobrej zabawy, czego dowodem są te roześmiane buzie dzieciaków. Na koniec tradycyjnie sesja zdjęciowa »