Biblioteka

Grupa seniorów z Klubu społecznego „Nasz Fyrtel” odwiedziła filię biblioteczną w Cielczy. Wszystko po to by dowiedzieć się z jakich książek mogą skorzystać w bibliotece na temat gwary jarocińskiej, i legend związanych z naszą miejscowością i najbliższą okolicą. »

Dziś nasza pani Iza była w odwiedzinach u dzieci z Przedszkola w Cielczy, grupy: Żabki i Misie. Po przeczytaniu opowiadania "Wiosna" wspólnie z przedszkolakami udaliśmy się w plener by pożegnać zimę paląc zgodnie z tradycją Marzannę i powitać Wiosnę! »

W czwartek Filia w Cielczy zamieniła się w bajkowy raj, który odwiedziły przedszkolaki. Było czytanie bajki, było: szukanie guzika z czapki doktora Paj-Chi- Wo; motylka ukrytego w jajkach Kaczki Dziwaczki: łapanie baniek mydlanych; przebieranki w stroje z różnych bajek; śpiewanie piosenek i mnóstwo dobrej zabawy, czego dowodem są te roześmiane buzie dzieciaków. Na koniec tradycyjnie sesja zdjęciowa »

I kolejne MIKOŁAJKOWE CZYTANKI za nami. Dzisiaj w filii w Cielczy czytała Pani Elżbieta Kostka. Pani Elżbieta byłą bardzo dobrze przygotowana bo poza czapką miała też mikołajkowe skarpetki! Słuchacze - uczniowie klas IIA i IIB wysłuchali opowieści "Święty Mikołaj". »

Ostatnia wizyta studyjna w tym roku w ramach #BLISKO. Byliśmy w bibliotece w Gostyniu, a ekipa naszego JOKu w gostyńskim odpowiedniku GOK Hutnik. »

W ramach naszego projektu prowadzimy intensywne badania różnymi metodami i wśród bardzo urozmaiconej grupy naszych odbiorców i mieszkańców. Są wśród nich dzieciaki - ich zdanie jest dla nas bardzo ważne. Jesteśmy ciekawi co jeszcze by chcieli znaleźć dla siebie w naszych bibliotekach. »

Za nami druga z zaplanowanych wizyt studyjnych do naszych sąsiadów. W październiku pojechaliśmy do Krotoszyna. Wymiana doświadczeń i moc inspiracji z Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie oraz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury - oto z czym wróciliśmy! »

Silny zespół - silna marka! Za nami ostatnie szkolenia w ramach projektu BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. Wspólnie z Agatą Wittchen-Barełkowską rozmawialiśmy w 6 grupach zespołowych z trzech perspektyw: ja na zewnątrz, ja wewnątrz i ja jako ja w zespole! Było intensywnie i ciekawie! »

Wtorek i środa upłynęły nam pod znakiem diagnozy, badań potrzeb naszych użytkowników jako podstawy do budowania jeszcze lepszej oferty kulturalnej dla mieszkańców. »

O tym jak to się stało, że Mikołaj Kopernik stał się znanym na całym świecie astronomem przeczytał pan Artur Antczak, czytający tata w Filii w Cielczy. A po czytaniu każdy wykonał swoją rakietę! »

Powrót na górę