Biblioteka

Dzieci z przedszkola w Cielczy i Radlinie wysłuchały opowiadania o wiewiórce, która w jesiennym lesie zbierała zapasy na zimę. Dzieci również sporo wiedziały o tym co wiewiórka zbiera i gdzie ma swoje spiżarnie. Po czytaniu przedszkolaki wyklejały kolorowymi listkami puszysty ogon wiewiórki. »

W Cielczy w ramach akcji Cały powiat czyta dzieciom czytano "Bajkę o maszynie cyfrowej, co ze smokiem walczyła", a uczniowie klasy VI próbowali stworzyć "ludzkiego" robota »

Biblioteka wspólnie z Zakładem Gospodarki Odpadami zaprosiła najmłodszych na ekoświętowanie. Dzieci miały okazję uczestniczyć w 10 aktywnościach, których celem była edukacja ekologiczna. »

Uczestnicy półkolonii w Radlinie świętowali Dzień Czekolady (7 lipca). Złożyliśmy wizytę w fabryce czekolady Willego Wonki słuchając fragmentu książki „Charlie i fabryka czekolady”. »

Na głośnych czytaniach w przedszkolu "Tęcza" w Cielczy i Radlinie dzieci wysłuchały wiersza Danuty Wawiłow "Jak wygląda wiatr". »

31 maja obchodzimy Dzień Bociana Białego, więc dwie grupy przedszkolaków z przedszkola „Tęcza” w Cielczy wysłuchały bajki o bocianku. Młody bocianek Janek, który spędzał czas na zabawach i leniuchowaniu nagle zauważył, że inne ptaki- jego rówieśnicy umieją o wiele więcej. »

Z okazji "Dnia Dentysty" odbyły się zajęcia dla dzieci w Przedszkolu "Tęcza" w Radlinie. »

Z okazji Święta Zakochanych w naszych bibliotekach, obok akcji Randka w ciemno z książką, odbyła się druga akcja - czytelnicy, którzy w poniedziałek i wtorek - ostatnie dni karnawału - odwiedzili nasze placówki otrzymali w prezencie książkę "Opowiadania" Jadwigi Podeszwy »

Przez cały luty zapraszamy naszych czytelników na randki w ciemno z książką w naszych bibliotekach. »

Powrót na górę